Фонд серболужицького народу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сербський дом в Будишині, в якому розташовується адміністрація Фонду серболужицького народу

Фонд серболужицького народу (н.-луж. Załožba za serbski lud, в.-луж. Załožba za serbski lud) - благодійний і культурний фонд, що діє в Лужиці. Метою фонду є збереження, сприяння в поширенні лужицьких мов, культури і традицій лужицької народу. Адміністрація фонду знаходиться в Сербському будинку в Будишині. У Котбусі знаходиться філія фонду. У містах Кроствіц, Гоєрсверда і Шлайфе знаходяться регіональні відділення фонду.

Був заснований в 1991 році і в 1998 році отримав юридичну самостійність. Піклувальна рада фонду складається з 16 членів, серед яких представники лужицького народу не складають більшість. Консультативна рада фонду під управлінням лужицького голови складається з представників німецького бундестагу і ландтагів Саксонії і Бранденбурга. Фонд фінансується Федеральним урядом Німеччини. На 2013 рік сума фінансування склала 8,7 мільйона євро[1].

Щорічно 16 жовтня в день смерті лужицького письменника Якуба Цішинського Фонд сербського народу нагороджує премією імені Якуба Цішинського за значний внесок у збереження і розвиток лужицької культури, науки, мистецтва і лужицьких мов. Нагородження відбувається в цистерціанському монастирі Зірка Марії (Marienstern), який знаходиться в місті Панчици-Куків.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 0640 Titel 685 03 des Bundeshaushalts 2013.

Література[ред. | ред. код]

  • Karlheinz Blaschke, u. a.: The Sorbs in Germany. Stiftung für das Sorbische Volk, 1998, 64 S.

Посилання[ред. | ред. код]