Очікує на перевірку

Франс Пурбус старший

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Франс Порбюс старший)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Франс Пурбус старший
Портрет чоловіка
Ім'я при народженніFrans Pourbus
Народився1545(1545)
Брюгге
Помер1581
Антверпен
КраїнаПівденні Нідерланди
Діяльністьхудожник
ВчителіПетер Пурбус і Франс Флоріс
Жанрпортрет
Magnum opusPortrait of a Knight of the Order of Calatrava, probably of the Sorias or Soreau Lineage (Sorel)d
РідПурбус
БатькоПетер Пурбус
МатиГанна Блодель
У шлюбі зСюзанна Флоріс де Вріндт
Ганна Магей
Діти3 сина та 2 доньки

Франс Пурбус старший (нід. Frans Pourbus, 1545, Брюгге — 1581, Антверпен) — фламандський художник, батько більш відомого Франца Пурбуса Молодшого.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Син художника Петера Пурбуса. Народився у 1545 році в Брюгге. Спочатку навчався живопису в батька, потім у Франса Флоріса в Антверпені, куди переїхав 1562 року. По закінченні навчання у 1566 році здійснив подорож Італією, де ознайомився з картинами представників італійського Відродження.

У 1569 році став членом гільдії Св. Луки в Антверпені. У тому ж році він одружився з Сюзанною, донькою скульптора Корнеліса Флоріса і небогою Франса Флоріса. Доволі швидко став відомим портретистом. Отримував замовлення від представників буржуазії Гента, Антверпена, Брюгге. Після смерті дружини у 1576 році одружився 1578-го вдруге. Деякий час перебував у місті Турне, де виконував роботи для місцевого собору.

Помер Франс Поурбус в Антверпені 19 вересня 1581 року від хвороби, яка перебігала з гарячкою.

Творчість

[ред. | ред. код]

У своїх релігійних картинах, серед яких особливо цікаві «Отрок Христос серед книжників» (Генський собор), «Розп'яття» (Гентський музей), «Мучеництво св. Георгія» (Дюнкеркський собор) Пурбус більш природний, барвистий і свіжий по фарбах, ніж його вчитель Франс Флоріс.

Як портретист Пурбус належав до числа майстрів свого часу. Зразки його творчості, життєві та теплі за колоритом, знаходяться в Дрезденській галереї (портрет жінки з песиком на руках), у Віденському музеї (портрет чоловіка в чорному одязі), «Портрет Антуана де Бурбона», «Портрет Вігліуса». Ермітаж мав у своїх колекціях два парних портрета — чоловіка середніх років і дами, ймовірно його дружини.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Joseph Eduard Wessely: Pourbus, Franz der Ältere. У: Allgemeine Deutsche Biographie (ADB). Band 26, Duncker & Humblot, Leipzig 1888, S. 490–492. (нім.)

Посилання

[ред. | ред. код]