Фредерік Беґбеде

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фредерік Беґбеде, Краків, 23 жовтня 2004

Фредерік Беґбеде́ або Фредерік Беґбедер[1] (фр. Frédéric Beigbeder; *21 вересня 1965, Нейї-сюр-Сен) — французький письменник. Вважається одним з найцікавіших сучасних письменників Франції.

Фредерік Беґбеде народився 21 вересня 1965 року у передмісті Парижа Неї-сюр-Сен. Його мати — перекладач «жіночих» романів (зокрема творів Барбари Картленд), а батько — керівник кадрової агенції. Після навчання у ліцеях Монтеня (Lycée Montaigne) та Луї-ле-Грана (Louis-le-Grand) він поступає на політичні студії до університету (Institut d'Etudes Politiques de Paris ).

У 25 років цей закоренілий гуляка, організатор вечірок у Castel (модний нічний клуб в Парижі) видає свій перший роман «Щоденник молодого ідіота». Відтоді він співпрацював з різними журналами (Globe, Elle, Voici), вигадував рекламні слогани для Young and Rubicam, з'являєвся на телебаченні (Paris Première), знявся в порнографічному фільмі «Донька лодочника» (з участю зірки жанру Естель Дезанж (Estelle Desanges)), керував журналом NRV та продовжував писати. Після звільнення з Young and Rubicam він написав книгу «99 франків».

Про свою творчість автор говорить так: «У кожній з моїх книг я щось втрачаю: „Відпустка у комі“ — 10 років нічного життя, „Кохання триває три роки“ — мою колишню дружину, „99 франків“ — 10 років реклами. Я за літературу „випаленої землі“. Щоб позаду залишалися палаючі руїни. Це так як ментальний стриптиз. Ось я літературний Чіп і Дейл.»

Фредерік Беґбеде також:

  • засновник і головний редактор журналу GENEREUX у 1992
  • засновник і головний редактор журналу DELUXE у 1993
  • співвласник і головний редактор журналу NRV (1996)
  • засновник і генеральний секретар Prix de Flore (від 1994)
  • засновник і президент клубу CACA (1984—1993)

Примітки[ред.ред. код]

  1. Прізвище вимовляється Беґбеде, проте в деяких українських виданнях він названий Беґбедер

Бібліографія[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Письменник Це незавершена стаття про письменника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.