Хайме Лукас Ортега-і-Аламіно

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб кардинала Ортеги-і-Аламіно

Ха́йме Лу́кас Орте́га-і-Аламі́но (ісп. Jaime Lucas Ortega y Alamino; 18 жовтня 1936(19361018), Хагуей-Гранде, Куба) — кубинський кардинал, архієпископ і митрополит Гавани з 1981 року.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Народився в Хагуей-Гранде в сім'ї продавця Арсеніо Ортега і домогосподарки Адели Аламіно. Коли йому було п'ять років, сім'я переїхала в місто Матансас.

Навчався у семінарії Альберта Великого в Матансасі і в семінарії для місіонерів в Квебеку, Канада. Крім того, вивчав музику (фортепіано) в Матансасі.

2 серпня 1964 року в кафедральному соборі святого Карла Борромея в Матансасі прийняв священиче рукоположення з рук місцевого єпископа Хосе Домінгес-і-Родрігес. У 1964—1966 роках працював помічником пароха в Карденас. У 1966—1967 роках, упродовж восьми місяців, був ув'язнений у виправно-трудовому таборі. У 1967—1969 роках був парохом у рідному місці, а згодом — парохом кафедрального собору в Матансасі. Займався в основному душпастирством молоді і викладанням катехизму, викладав також у семінарії в Гавані.

4 грудня 1978 року Папа Римський Іван-Павло II призначив його єпископом Пінар-дель-Ріо. Єпископська хіротонія відбулася 14 січня 1979 року в кафедральному соборі Матансаса (головним святителем був архієпископ Маріо Тальяферрі, Апостольський пронунцій на Кубі, а співсвятителями — архієпископ Гавани Франсіско Овес-Фернандес і єпископ Матансаса Хосе Домінгес-і-Родрігес). Урочисте введення на престол відбулося 21 січня того ж року. 21 листопада 1981 року призначений архієпископом архідієцезії Сан-Крістобаль-де-ла-Гавана. У 1988—1998 та в 2001—2004 роках був головою Конференції католицьких єпископів Куби.

На консисторії, що відбулася 26 листопада 1994 року Іван Павло II надав архієпископові Ортезі-і-Аламіно сан кардинала-пресвітера з титулом римської церкви святих Акіли і Прісцилли.

Кардинал Ортега-і-Аламіно брав участь у конклаві 2005 року, який обрав Папу Римського Бенедикта XVI.

У липні 2010 кардинал Ортега-і-Аламіно був посередником у переговорах з урядом Куби в справі звільнення 52 ув'язнених політиків.

Нагороди[ред.ред. код]

У січні 2012 року уряд Іспанії відзначив кардинала Ортегу-і-Аламіно за його заслуги перед кубинським народом орденом Ізабелли Католички[1].

Багато університетів нагородили кардинала Ортегу-і-Аламіно званням доктора honoris causa (зокрема університети Сан-Франциско, Бостона і Нью-Йорка).

Членство в дикастеріях Римської курії[ред.ред. код]

Кардинал Ортега-і-Аламіно є членом таких дикастерій:

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]