Хара Марія Романівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Марія Романівна Хара
Народилася 1 травня 1957(1957-05-01) (61 рік)
с. Петриків, Тернопільський район, Тернопільська область, Україна
Громадянство УРСРУкраїна Україна
Національність українець
Alma mater Тернопільський медичний інститут
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор медичних наук
У шлюбі з Олександр Хара

Марія Романівна Хара (нар. 1 травня 1957, с. Петриків, Україна) — український вчений у галузі медицини. Доктор медичних наук (2006), професор.

Життєпис[ред.ред. код]

Марія Романівна Хара народилася 1 травня 1957 року в с. Петрикові Тернопільського району Тернопільської області, тоді УРСР.

У 1983 році закінчила Тернопільський медичний інститут (нині університет). Від 1986 — асистент, з 2002 — доцент, а з 2006 — завідувачка кафедри патологічної фізіології того ж вишу.

У 2011—2015 роках — професор кафедри здоров'я людини, фізичної реабілітації і безпеки життєдіяльності у Тернопільському національному педагогічному університеті імені В. Гнатюка.

З 2015 р. — професор кафедри патологічної фізіології ТДМУ.

Дружина Олександра Хари.

Наукова робота[ред.ред. код]

У 1988 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Холинергическая регуляция сердца при адреналиновой миокардиодистрофии у животных с различной устойчивостью к гипоксии». У 2006 році захистила докторську дисертацію на тему «Роль холінергічної системи в патогенезі адреналінової міокардіодистрофії у тварин різної статі».

Сфера наукової діяльності: дослідження гендерних аспектів холінергічної регуляції серця, особливостей метаболічних та структурних змін міокарда при патології серця різного ґенезу, дослідження ролі опіоїдної системи, системи оксиду азоту, мелатоніну та замісної терапії статевими гормонами в патогенезі кардіоміопатії.

Авторка близько 300 наукових праць; має 2 патенти на винаходи.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]