Хара Марія Романівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хара Марія Романівна
Народилася 1 травня 1957(1957-05-01) (63 роки)
с. Петриків, Тернопільський район, Тернопільська область, Україна
Громадянство УРСРУкраїна Україна
Національність українець
Діяльність науковець
Alma mater Тернопільський медичний інститут
Заклад Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор медичних наук
У шлюбі з Олександр Хара

Марія Романівна Хара (нар. 1 травня 1957, с. Петриків, Україна) — український вчений у галузі медицини. Доктор медичних наук (2006), професор.

Життєпис[ред. | ред. код]

Марія Романівна Хара народилася 1 травня 1957 року в с. Петрикові Тернопільського району Тернопільської області, тоді УРСР.

У 1983 році закінчила Тернопільський медичний інститут (нині університет). Від 1986 — асистент, з 2002 — доцент, а з 2006 — завідувачка кафедри патологічної фізіології того ж вишу.

У 2011—2015 роках — професор кафедри здоров'я людини, фізичної реабілітації і безпеки життєдіяльності у Тернопільському національному педагогічному університеті імені В. Гнатюка.

З 2015 р. — професор кафедри патологічної фізіології ТДМУ.

Дружина Олександра Хари.

Наукова робота[ред. | ред. код]

У 1988 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Холинергическая регуляция сердца при адреналиновой миокардиодистрофии у животных с различной устойчивостью к гипоксии». У 2006 році захистила докторську дисертацію на тему «Роль холінергічної системи в патогенезі адреналінової міокардіодистрофії у тварин різної статі».

Сфера наукової діяльності: дослідження гендерних аспектів холінергічної регуляції серця, особливостей метаболічних та структурних змін міокарда при патології серця різного ґенезу, дослідження ролі опіоїдної системи, системи оксиду азоту, мелатоніну та замісної терапії статевими гормонами в патогенезі кардіоміопатії.

Авторка близько 300 наукових праць; має 2 патенти на винаходи.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]