Хроніка (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хроніка M:
Chronicle
Жанр Наукова фантастика, бойовик, трилер, драма
Режисер Джош Транк
Продюсер Джон Девіс
Сценарист Макс Лендіс
У головних
ролях
Дейн Дехаан
Алекс Рассел
Майкл Б. Джордан
Майкл Келлі
Ешлі Хіншо
Кінокомпанія Davis Entertainment
Дистриб'ютор 20th Century Fox
Тривалість 83
Мова англійська
Країна Велика Британія
Сполучені Штати
Рік 2012
Дата виходу 1 лютого 2012 (Велика Британія)
3 лютого 2012 (США)
Кошторис $12 млн
Касові збори $126 636 097
IMDb ID 1706593

«Хроніка» (англ. Chronicle) — науково-фантастичний фільм 2012 р., режисерський дебют Джоша Транка, сценарист — Макс Ландіс. Троє старшокласників з Сієтлу — Ендрю, над яким знущаються оточуючі (Дейн Дехаан), його двоюрідний брат Метт (Алекс Рассел) і популярний Стів (Майкл Б. Джордан) отримують надздібності від невідомого об'єкта. Вони спочатку користуються ними для своїх пустощів й особистої вигоди, допоки в одного з них не прокидається темна сутність його особистості.

Фільм візуально представлений у жанрі знайдений кадр — елементи фільму з точки зору різних відеозаписувальних пристроїв, у першу чергу від ручної відеокамери, якою користується Ендрю для документування подій власного життя. Випущений у Сполученому Королівстві та Ірландії 1 лютого, у США — 3 лютого 2012 р., фільм отримав позитивну реакцію критиків і фінансовий успіх у розмірі $126 мільйонів касових зборів по всьому світу.

Сюжет[ред.ред. код]

Підліток з Сієтлу Ендрю Детмер (Дейн Дехаан) починає відеозйомку свого життя. Його мати Карен (Бо Петерсен) повільно вмирає від раку, батько-алкоголік Річард (Майкл Келлі) — словесно і фізично знущається над власним сином. Знущання також переслідують хлопця і в школі.

Двоюрідний брат Метт (Алекс Расселл) запрошує Ендрю на вечірку, щоб допомогти йому налагодити контакт із людьми, але зйомка Ендрю дратує учасників, і тому він залишає розваги у сумі. Популярний студент Стів (Майкл Б. Джордан) переконує Ендрю записати щось дивне, що він і Метт знайшли в лісі: діра в землі випускала гучний дивний шум. Трійця хлопців входить в отвір, де знаходять великий сяючий синій кристалічний об'єкт. Він світиться червоним, група постраждала від носової кровотечі і болю. Камера вимикається. Через кілька тижнів Ендрю записує себе, Метта та Стіва на відео, як вони проявляють здібності телекінезу, здатні рухати предмети власними розумами, але постійно йде кровотеча з носа, коли вони перенапружуються. Вони повертаються до отвору, але виявили, що він завалений, департамент шерифа загерметизував область.

Як випливає з їхньої здатності, вона стає з часом потужнішою, Метт припустив, що здібності функціонують як м'язи, стають все сильнішими по мірі використання. Тріо розвиває близьку дружбу і починає використовувати свої здібності, щоб бешкетувати. Тим не менше, після того, як Ендрю грубо штовхає автомобілістів з дороги в річку, Метт стверджує, що вони повинні обмежувати використання власних переваг щодо живих істот.

Коли вони виявляють здатність до польоту, погоджуються політати по всьому світу разом після закінчення школи. Ендрю хоче відвідати Тибет для мирних цілях. Стів закликає Ендрю увійти у шкільне шоу талантів. Ендрю вражає своїх однокласників, маскуючи свої надздібності під фокуси як вражаючі подвиги.

Ендрю стає більш замкнутим і ворожим, кульмінацією стає випадок, коли його батько Річард нападає на нього, і син використовує свою силу, щоб подолати його. Його порив зайшов настільки далеко, що він завдає болю психічно пов'язаним з ним Стіву і Метту. Стів звертається до Ендрю, який літає у розпал шторму, намагається втішити його, але це тільки сердить друга, допоки Стіва водночас не вдарила блискавка і вбила його.

Ендрю віддаляється від Метта, пізніше його дражнять у школі. Після цькування той телекінезом вириває зуби мудрості з рота хулігана. Ендрю починає ідентифікувати себе як хижака, що він не повинен відчувати провину за використання своє сили для шкоди тих, хто слабший за нього. Коли стан матері погіршується, Ендрю використовує свої здібності, щоб вкрасти гроші для неї на ліки. Після пограбування місцевої банди він грабує бензоколонку, на якій він мимоволі викликає вибух.

Під час святкування дня народження Метт відчуває кровотечу з носа, відчуває, що Ендрю в біді. Він бачить репортаж про вибух у лікарні, негайно їде туди, намагаючись вгамувати друга, проте той стає повністю ворожим та ірраціональним, боротьба триває по всьому місту, паралельно хлопці ламають будівлі, кидають транспортні засоби. Поранений і лютий, Ендрю використовує свою силу на повну, що призводить до знищення будівлі навколо нього. Оскільки під загрозою сотні життів, у Метта не залишається вибору, як зі сльозами вбити друга за допомогою списа сусідньої статуї. Поліція оточує Метта, але він відлітає.

Три місяці потому Метт подорожує Тибетом з камерою Ендрю. Виступаючи перед камерою про рішення минулого однокласника Ендрю, Метт обіцяє використати свої здібності для добрих справ і з'ясувати, що ж сталося з ними в отворі.

Ролі[ред.ред. код]

Реліз[ред.ред. код]

Касові збори[ред.ред. код]

В цілому, фільм зібрав $64 314 970 в Сполучених Штатах і Канаді і $58 800 000 в інших країнах. Усього — $123 114 970.[1]

Критика[ред.ред. код]

Хроніка отримала позитивні відгуки. Огляди з сайту Гнилі Помідори показали, що 85% критиків дали фільму позитивну характеристику на основі 165 відгуків із середнім балом 7.1/10.[2] На Metacritic, який призначає середньозважений рейтинг зі 100 відгуків від основних критиків, фільм отримав 69 балів, на основі 31 відгуку, що свідчить про «загально сприятливий рівень».[3]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]