Rotten Tomatoes

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Rotten Tomatoes
Логотип
RT Screenshot.png
Головна сторінка сайту
Посилання rottentomatoes.com
Комерційний Так
Тип Агрегатор кіно- і теле- рецензій, віртуальна спільнота
Реєстрація Необов'язкова
Мови англійська мова
Власник
[1][2]
Автор Сен Діонґ
Започатковано серпень 1998
Рейтинг Alexa 376 (Серпень 2018)[3]
Адреса офісу Сан-Франциско[4]
CMNS: Rotten Tomatoes у Вікісховищі

Rotten Tomatoes (у перекладі з англ. «Гнилі помідори») — вебсайт, на якому збирають огляди, інформацію та новини кінематографу. Назву сайту утворено від традиції кидати гнилими помідорами в артистів, що не сподобалися публіці. Власником Rotten Tomatoes є Fandango.

У 2007—2017 рр. головним редактором сайту був Метт Атчіті.[5]

Історія[ред. | ред. код]

Логотип Rotten Tomatoes у 2001—2018 рр.

Rotten Tomatoes був запущений у серпні 1998 року як власний проєкт Сен Діонга (англ. Senh Duong).[6] Його метою було «створення сайту, де люди зможуть отримати доступ до рецензій від різних критиків США». Його натхнення прийшло, коли Діонг, фанат Джекі Чана, почав збирати огляди на фільми з Чаном, які виходили в США. Перший фільм, відрецензованих в Rotten Tomatoes був «Твої друзі та сусіди». Вебсайт негайно знайшов успіх і був згаданий в Yahoo!, Netscape і USA Today в перший тиждень запуску.

Діонг спільно з Патріком Лі і Стівеном Уонг (англ. Stephen Wang), його колишніми партнерами з Берклі, Каліфорнія, заснували фірму вебдизайну Design Reactor для роботи над Rotten Tomatoes на постійній основі, офіційно запустивши його 1 квітня 1999 року.

У червні 2004 року IGN Entertainment купила Rottentomatoes.com за нерозголошену суму.[7] У вересні 2005 року IGN була куплена Fox Interactive Media, що належить News Corporation.

У січні 2010 року Flixster купив IGN і їй підконтрольну Rotten Tomatoes.[8] У 2011 р. Ворнер Бразерс придбав Flixster.

У лютому 2016 Flixster і їй підконтрольна Rotten Tomatoes були продані американській компанії Fandango, що належить конгломерату Comcast і що займається продажем квитків в кіно по телефону і через інтернет. Ворнер Бразерс залишив міноритарну частку в об'єднаних компаніях, включаючи Fandango.[2]

У березні 2018 року сайт вперше за 17 років анононсував свій новий дизайн, іконки та логотип на фестивалі South by Southwest (SXSW).[9]

Опис[ред. | ред. код]

Rotten Tomatoes включає огляди дипломованих членів різноманітних гільдій письменників або асоціацій кінокритиків. Потім персонал визначає кожен огляд як позитивний («свіжий», позначається маленьким значком червоного помідора) або негативний («гнилої», позначається значком зеленого, цвілого помідора). В кінці року один з фільмів отримує «Золотий помідор», що символізує найвищий рейтинг року.

Вебсайт відстежує кількість всіх рецензій і їх відсоток у вигляді таблиці. Якщо позитивних відгуків 60 % і більше, фільм вважається «свіжим», оскільки кваліфікована більшість оглядачів схвалює фільм. В іншому випадку фільм вважається «гнилим». Досвідчені кінокритики, такі як Роджер Еберт, Дессон Томсон, Стівен Хантер і Ліза Шварцбаум, знаходяться в списку, званому «Top Critics», який заносить їх огляди в окрему таблицю, при цьому враховуючи їх думки в загальному рейтингу.

Значок Рейтинг Опис
Certified Fresh 2018.svg 70–100 % Сертифікований свіжий. Цей штамп надається широкопрокатним фільмам з рейтингом 75 % та вище, що мають як мінімум 80 критиків, з яких 5 — «Топ-критики». Штамп «Сертифікований свіжий» залишається доти, доки рейтинг не опуститься нижче 70 %. Фільмам, що виходять в обмежений прокат для штампу потрібно лише 40 відгуків (у тому числі 5 від «Топ-критиків»).[10]
Rotten Tomatoes.svg 60–100 % Свіжий. Фільми з рейтингом 60 % або вище, які не відповідають вимогам для отримання штампу «Сертифікований свіжий».
Rotten Tomatoes rotten.svg 0–59 % Гнилий. Цей штамп отримують фільми з рейтингом 0-59 %.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Fandango snaps up Rotten Tomatoes and Flixster. Engadget(AOL). Процитовано February 19, 2016. 
  2. а б Anthony D'Alessandro. Fandango Acquires Rotten Tomatoes & Flixster - Deadline. Deadline Hollywood. Penske Media Corporation. Процитовано February 19, 2016. 
  3. Rottentomatoes.com Site Info. Alexa Internet. Процитовано September 4, 2015. 
  4. CrunchBase — 2007.
  5. Rotten Tomatoes Editor-in-Chief Matt Atchity Joins The Young Turks as Head of Programming. Variety. July 16, 2017. 
  6. Lazarus, David (April 26, 2001). Fresh Look For Rotten Tomatoes / Help from college buddies elevates movie-rating website beyond hobby status. San Francisco Chronicle. Процитовано January 12, 2013. 
  7. Graser, Marc (2010-01-04). Flixster buys Rotten Tomatoes. Variety (en-US). Процитовано 2018-02-11. 
  8. Graser, Marc (January 4, 2010). Flixster buys Rotten Tomatoes. Variety (Penske Media Corporation). Процитовано January 4, 2010. 
  9. Dawood, Sarah (6 березня 2018). Emily Oberman gives Rotten Tomatoes its first rebrand in 17 years. Design Week (en). Процитовано 9 березня 2018. 
  10. Rotten Tomatoes: Licensing. www.rottentomatoes.com. Процитовано June 3, 2016. 

Посилання[ред. | ред. код]