Хіромантія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Хіромантія (від дав.-гр. χείρ — рука і μαντεία — ворожіння, пророцтво) — одна з найдавніших систем ворожіння про індивідуальні особливості людини, риси її характеру, пережиті нею події і її майбутню долю за шкірним рельєфом долоні — папілярним малюнком і особливо за флексорними лініями, а також горбинками на долоні та за зовнішнім виглядом руки. Хіромантія є одним із напрямків хірософії.

У хіромантії є різні течії. Антична хіромантія (французька, індійська школи) дуже багато уваги виділяє передбаченням. Вони роблять прогнози на основі тих характеристик, які можна прочитати. Інша частина хіромантії – це чиста наука. Вона не вдається у те, що буде. Можна говорити про якісь тенденції і прогнозувати певний напрямок розвитку людини. Але з повною точністю говорити про те, що саме станеться, і коли закінчиться життя людини, неможливо.[1]

Походження поняття[ред. | ред. код]

запозичення із середньовічної латини;

слат. chiromantia утворене з основ грецьких іменників χείρ «рука», спорідненого з тох. А tsar, тох. В ṣar, хет. keššar-, kiššar-, вірм. jeṙn (первинний зн. в., мн. jerk‘), алб. dorë, і μαντείᾱ «пророцтво, ворожіння, пр[2]

Лінії на руці[ред. | ред. код]

 • Лінія життя

Вважається, що довша ця лінія, то довше ви проживете. Проте це не так, ця лінія більше розповідає про життєдіяльність та активне життя, аніж про його тривалість. Також вона чи не найбільше з усіх ліній реагує на життєві зміни. Довга лінія життя розповідає про чудове здоров'я. Якщо ваша лінія життя роздвоюється, то це свідчить про брата або сестру-близнючку. А в деяких випадках таке явище може вказувати на подвійне життя. Розрив посеред лінії життя повідомляє про життєві потрясіння.[3]

Лінія життя є показником здоров'я, життєвої енергії і витривалості. З її допомогою можна визначити головні події, що стосуються особистого життя людини, а також побачити все, що стосується здоров'я та самопочуття.

Довга лінія життя, якщо вона ясно окреслена і має рівномірну глибину, обіцяє міцне здоров'я, допомагає долати труднощі, так як винагороджує володаря силою опору життєвим негараздам і хвороб, передбачає можливість тривалої та плідної життя.

Лінія червоного кольору вказує, що людина схильний до нервових зривів, а також говорить про посилену життєвої енергії володаря, часом настільки сильною, що можуть траплятися сплески агресії і жорстокості.

Якщо спостерігається широка, як би розмита лінія, це вказує на погану фізичну форму і схильність до хвороб, характеризуючи особистість як піддається зовнішньому впливу.

Багато людей з короткою лінією життя довго і щасливо живуть, так як згодом лінія може прорости, якщо людині вчасно підказати. Можливо, наприклад, що кинута шкідлива звичка позитивно вплине на ослаблене здоров'я і поліпшить ситуацію.

 • Лінія серця

Лінія серця показує емоційний бік особистості та сердечні переживання. Якщо у вас надламана лінія серця, то вона повідомляє про недовірливість, а викривлена — про м'яку та чуттєву натуру.[3]

Лінія серця вказує на силу емоційного стану суб'єкта, що говорить про здібності особистості, як вона зможе любити і виражати свої почуття.

Закінчення лінії серця між пальцями говорить про рівновагу почуттів і розуму.

Також на лінії серця можна побачити острови — це проблеми стосуються серця як органу. Але лінія в основному висловлює почуття, і показує якість з яким пов'язані всі прихильності людини, тобто відносини і різного роду переживання.

Біля лінії серця по сусідству часто можна зустріти Кільце Венери — це лінія, підсилює значення серцевої лінії на руці.

 • Лінія розуму

Лінія розуму відповідає за інтелект, силу духу та силу волі. Якщо лінія розуму проходить усією долонею і наче з'єднує її, йдеться про яскравий розум та індивідуальність. Якщо ви — володар роздвоєної лінії розуму, то ви можете володіти ораторським мистецтвом і талантом спілкування з іншими людьми.[3]

Лінія голови показує нам стан розуму людини і каже нам, як людина може застосувати свій інтелект в житті і отримати від цього найбільшу вигоду.

Якщо лінія голови пряма і сильна, досить великої довжини і виходить на чітко виражений горбок Марса, це вказує на здатність людини інтенсивно відстоювати свою точку зору і думку.

Варто відзначити той факт, що людині з лінією голови, яка відступає на великій відстані від лінії життя, властиво помилятися: це ознака імпульсивності.

На головній лінії відображені події, пов'язані з розумовими досягненнями людини, які відображаються у вигляді відгалуженні, висхідних вгору, а також психологічні проблеми, виражені гілками протилежного значення, що дасть можливість попередити людини про наслідки, які можуть завдати шкоди здоров'ю людини.

 • Лінія долі

Лінія долі розповідає про вплив зовнішнього світу на вас. Відсутність такої лінії вказує на одноманітне та нудне життя. Якщо у вас подвійна лінія, то це може бути показником двох професій. Якщо ця лінія перетинається з лінією, яка відповідає за розум, то ви часто можете помилятися.[3]

Лінія долі є досить складною, так як ліній долі може бути декілька, та до того ж починатися лінія долі може з різних частин руки.

Це головна лінія, яка відображає кар'єру людини, вказуючи на те, як вона буде слідувати по життю. Тут ми побачимо всі головні події, усі зміни та нахили в її житті.

Лінія в точності характеризує те, що відбувається в житті людини, усі досягнення і невдачі. Зверніть увагу на злами лінії, розриви і перетини, це може означати великі неприємності.

 • Лінія Сонця

Як свідчить сама назва цієї лінії, вона розповідає про успіх. Якщо у вас довга лінія Сонця, то вона повідомляє про удачу в житті. Якщо ж ця лінія слабковиражена, то йдеться про невміння концентруватися.[3]

 • Лінія здоров'я

Лінія здоров'я, яку ще називають лінією Меркурія (хіромантія зв'язана з астрологією так само, як і решта окультних наук. — Ред.), показує стан здоров'я і важливі життєві зміни. Приміром, якщо така лінія відсутня на долоні, це вказує на поганий стан здоров'я протягом усього життя. Якщо у вас хвиляста лінія здоров'я, то вона попереджає про проблеми зі шлунком, а слабковиражена лінія свідчить про слабкий імунітет і відсутність витривалості.[3]

Тип руки[ред. | ред. код]

Кожен тип пов'язаний з певними рисами характеру. Довжина долоні вимірюється від зап'ястя до крайньої фаланги пальців. Основні тлумачення такі: Земля: широкі квадратні долоні і пальці, товсті, груба шкіра, рум'яний колір; довжина долоні дорівнює довжині пальців.

 • Непорушні цінності і енергія (іноді уперта).
 • Практичність і відповідальність, іноді матеріалізм.
 • Працює руками, любить майструвати.

Повітря: квадратні або прямокутні долоні з довгими пальцями і іноді виступаючими суглобами, низькими великими пальцями і сухою шкірою; довжина долоні менше, ніж довжина пальців.

 • Товариськість, балакучість і дотепність.
 • Може бути неглибоким, злим і холодним в спілкуванні.
 • Впевнено почуває себе в області духовного і невідчутного.
 • Робить все по-своєму.

Вода: довгі, іноді овальної форми долоні з довгими, гнучкими, конічними пальцями; довжина долоні дорівнює довжині пальців, але менше, ніж ширина в самій широкій частині долоні.

 • Творчий, проникливий і чуйний.
 • Може бути примхливим, емоційним і замкнутим.
 • Інтроверт.
 • Діє спокійно і інтуїтивно.

Вогонь: квадратна або прямокутна долоня, рум'яна або рожева шкіра і короткі пальці; довжина долоні більше, ніж довжина пальців.

 • Спонтанність, ентузіазм та оптимізм.
 • Іноді егоїзм, імпульсивність і нечутливість.
 • Екстраверт.
 • Діє сміливо і інстинктивно.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Що приховують лінії наших рук. Розмова з хіромантом із Луцька (інтерв'ю). konkurent.ua (укр.). Процитовано 28 лютого 2023.
 2. Допоможіть перекласти слово Хіромантія українською. Словотвір (укр.). 25 вересня 2020. Процитовано 28 лютого 2023.
 3. а б в г д е Хіромантія: як читати лінії на руках. ТСН.ua (укр.). 23 грудня 2020. Процитовано 28 лютого 2023.

Додаткова література[ред. | ред. код]