Цирк Гаварні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Піренеї ділять Францію та Іспанію, але не скрізь можна перетнути кордон по цих горах, бо вони бувають високі і неприступні. Тільки пастухи та туристи добираються до деяких місць. Цирк Гаварні — одне з них.

Photochrom circa 1900 of the Cirque de Gavarnie.

Цирк Гаварні, включений у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Там, на самій вершині знаходиться однойменне село, в 50 кілометрах від Люрду[1].

Історія[ред. | ред. код]

У десятому столітті, Гаварні — просте селище для скотарства. Село поступово розширюється, до 1842 року. Наприкінці вісімнадцятого століття і протягом дев'ятнадцятого століття, Цирк був предметом численних ботанічних, геологічних і топографічних досліджень, які проводив Луі Рамонд де Карбонньєр.

Опис[ред. | ред. код]

Водоспади Гаварні зливаються в потік Гав-де-Гаварні, який у свою чергу утворює річку Гав-де-По, а вона несе свої води по території Франції. З іншого боку — гірські вершини, льодовики і сніжники, які живлять ці водні артерії, перебувають в Іспанії, в заповідній зоні національного парку Аегуес-Тортес. Цирк Гаварні являє собою стіну скель. Внизу діаметр улоговини приблизно дорівнює 3,5 кілометрам, а вгорі протяжність скель становить 14 км. Цирк розкинув свої амфітеатри на рівні 1 400 метрів, біля гори Монте-Пердідо, висота якої цілком серйозна — 3356 метрів.

Cirque de Gavarnie - panorama.jpg

Водоспади[ред. | ред. код]

Зі стін цирку стікають численні потоки, струмки і річечки утворюють численні водоспади, 12 з яких досить великі. Якщо погода гарна — зверху видно, як, не долітаючи до низу, бурхливі потоки розбиваються об скелі в дрібний водяний пил. Здається, що долина під ногами димить. Цирк Гаварні — не єдина пам'ятка цих місць. Поблизу є численні карстові печери, колись у них жили первісні люди, стіни багатьох печер прикрашені наскельними малюнками. Відвідати печеру можна як самостійно так і в складі екскурсії.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. [1]