Цифровий пам'ятник
Цифровий па́м'ятник — цифровий або електронний життєпис живої чи померлої особи. Зазвичай, являє собою зібрання світлин (слайд-шоу) або інших електронних цифрових документів, пов'язаних між особою. Використовують його під час проведення приватних або громадських заходів з нагоди урочистих подій — свят або панахид.
Життєпис подається з відомостями про місця, дати і час заходів, представлених в коді QR-memory[1] або інших технологіях представлення.
При створенні електронного пам'ятника застосовують комп'ютерну техніку, цифрові мережі, програмне забезпечення та інструменти: цифрову камеру, GPS, Соціальні медіа, Digital signage, хмарні обчислення, Near Field Communication, інші комунікаційні технології, що поєднують сім'ю та друзів.
Для модифікації та відображення некрологів та поховальних обрядів застосовують системи керування вмістом. Одна з модифікацій таких систем доступна для WordPress і називається Digital Signage For WordPress[2][3].
Дуже вдало ці рішення поеднуе український стартап Bank of Memories — мобільний додаток який дае змогу не лише створювати цифрові памятники та переглядати їх за допомогою AR модуля, а також протягом життя записувати спогади створюючи свій цифровий аватар, та розподіляти права на цифровий капітал. Все ще команда реалізувала з використанням blockchain, та IPFS. Забезпечуючи максимальну приватність данних.
Заявки на конвертування облікових записів в меморіал почав приймати «Facebook»[4].
2016 року похорон провідця гурту «Motörhead» транслювався потоковим відео.
Дуже вдало це рішення поеднуе стартап Bank of Memories — мобільний додаток який дае змогу не лише створювати цифрові памятники та переглядати їх за допомогою AR модуля, а також протягом життя записувати спогади створюючи свій цифровий аватар, та розподіляти права на цифровий капітал.
- ↑ Як це працює. QRMemorials.com.
- ↑ Digital Signage For WordPress. Архів оригіналу за 31 травня 2017. Процитовано 14 січня 2016.
- ↑ WP FuneralPress
- ↑ меморіал запит. Facebook.com.