Near Field Communication

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип технології «Near Field Communication», що може використовуватися на сертифікованих пристроях.

«Near Field Communication», «NFC» («зв'язок на невеликих відстанях») — технологія бездротового високочастотного зв'язку малого радіусу дії «в один дотик». Ця технологія дає можливість обміну даними між пристроями, насамперед смартфонами та безконтактними платіжними терміналами, що знаходяться на відстані близько 10 см.

Технологія «NFC» є простим розширенням стандарту безконтактних карт «EMV» («ISO 14443»), яка дозволяє використання смарт-карток з чипом без контакту з платіжним терміналом для здійснення фінансової транзакції. Пристрій з функцією «NFC» (наприклад, смартфон) може підтримувати зв'язок як з наявними смарт-картками, так і з терміналами стандарту «ISO 14443», а також з іншими пристроями з функцією «NFC».

Це означає, що технологія може використовуватися на існуючій інфраструктурі для безконтактних карток, у громадському транспорті тощо. «NFC» розроблена перш за все для використання у мобільних телефонах.

Перевагою даної технології є швидкість взаємодії між пристроями (близько 0,1 секунди). «NFC» працює на частоті 13.56 MHz. Швидкість обміну даними становить до 424 кбіт/сек.

Режими роботи[ред.ред. код]

NFC форум визначив три комунікаційних режими роботи:

Peer-to-Peer[ред.ред. код]

Цей режим використовується для комунікації між пристроями.

Читання/запис[ред.ред. код]

Дозволяє додаткам обмінюватися інформацією. Обмін відбувається у незашифрованому вигляді, якщо окремо не шифрувати повідомлення.

Емуляція картки[ред.ред. код]

Дозволяє обладнанню (наприклад, телефону), працювати як смарт-картка.

Використання[ред.ред. код]

Мітки[ред.ред. код]

NFC мітки TecTiles

Мітка на яку записана певна послідовність команд. В основному мітка знаходиться в пасивному стані і не споживає електроенергії. Коли підноситься NFC зчитувач до мітки, вона активується і зчитувач читає команди та виконує їх. В основному, мітки доступні лише для читання.

Картки[ред.ред. код]

Дана технологія отримала використання у платіжних картках, а також у проїзних, наприклад у метрополітені.

Мобільні пристрої[ред.ред. код]

На даний момент існує багато мобільних телефонів та смартфонів з підтримкою NFC чипів. В основному вони використовуються для наступних цілей:

  • Встановлення зв'язку — в даному випадку за допомогою NFC чипа відбувається знаходження іншого телефону після чого відбувається запуск Bluetooth або Wi-Fi модулів і починається передача даних.
  • Читання NFC міток — читання інформації з NFC мітки і виконання команд (наприклад, переведення телефону у режим польоту) або відображення певної інформації (наприклад, показ інформації про автора картини, може бути використана у картинних галереях, музеях…)
  • Емуляція карток — може використовуватися замість проїзного у метро або для мобільних платежів, наприклад Google Wallet.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Українською:

Англійською:

Російською:

Польською:


Мікрофон Це незавершена стаття пов'язана з радіо.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.