Час у Білорусі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Білоруський час (UTC+3) на карті годинних поясів світу:
яскраво-жовтим — цілорічна зона UTC+3, включно з білоруським часом;
блакитним — зона UTC+3 в океанах;
синім — східноєвропейський час влітку в поясі UTC+3.
Білоруський час

00:09

Білоруський час — система офіційного відліку часу, що діє на території держави Білорусь. Територія Білорусі розташовується в часовому поясі UTC+2. На території держави законодавчо встановлено використання часу другого часового поясу UTC+2 з додаванням додаткової години, тобто час третього часового поясу UTC+3[1]. Білоруський час збігається з московським часом. Сезонні зміни часу на всій території країни відсутні. Обчислення часу в Білорусі регулюється Постановою Ради міністрів від 15 вересня 2011 № 1229 «Про обчислення часу на території Республіки Білорусь»[1].

Історія[ред. | ред. код]

До 1991 року в Білоруській РСР діяв декретний час. У 1992 році був затверджений поясний час[2].

З 1991 по березень 2011 року застосовувався поясний час і мало місце додаткове щорічне переведення годинникової стрілки в останню неділю березня о 2:00 на 1 годину вперед (літній час) і в останню неділю жовтня о 3:00 на 1 годину назад[2]. Білоруський час був ідентичний Східноєвропейському: (UTC+2 взимку, UTC+3 — влітку). 27 березня 2011 року Білорусь востаннє перейшла на літній час.

27 березня 2011 року Білорусь востаннє перейшла на літній час[3], зробивши UTC+3 цілорічним. З 26 жовтня 2014 року, коли Росія перевела стрілки годинника на годину назад, «Мінський час» збігається з Московським часом (MSK).

Часові пояси[ред. | ред. код]

Територія Білорусі розташовується між 23°11′ та 32°47′ меридіанами східної довготи, що визначає місцевий сонячний час як: +1h 33m (найзахідніший) та +2h 11m (найсхідніший). З цього випливає, що оптимальним для Білорусі є час другого поясу, серединою якого є меридіан 30°сх. д. Це відображено і в чинному законодавстві: за поясним часом плюс одна година, що фактично визначає час рівним часу третього поясу.

Полудень в містах Білорусі[ред. | ред. код]

Значення середнього сонячного полудня розраховане за географічною довготою міста (умовного центру міста).

Регулювання[ред. | ред. код]

За національний еталон часу і частоти Республіки Білорусь, станом на січень 2015 року, відповідає виробничо-дослідний відділ радіоелектронних вимірювань Білоруського державного інституту метрології[4].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]