Черепаха Торніра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Черепаха Торніра
Черепаха Торніра
Черепаха Торніра
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Сухопутні черепахи
Рід: Еластична черепаха
Вид: Черепаха Торніра
Біноміальна назва
Malacochersus tornieri
(Siebenrock, 1902)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Malacochersus tornieri
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Malacochersus tornieri
EOL logo.svg EOL: 1055886
ITIS logo.svg ITIS: 551812
IUCN logo.svg МСОП: 12696
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 286009

Черепаха Торніра (Malacochersus tornieri) — єдиний вид черепах роду Еластична черепаха родини Сухопутні черепахи. Інша назва «черепаха—млинець». Отримала назву на честь німецького зоолога Густава Торніра.

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина панцира коливається від 15 до 20 см. Він м'який на дотик, утворений дуже тонкими дірчастими кістковими пластинками. З черевної сторони можна навіть розрізнити дихальні рухи черепахи. Карапакс сильно спрощено й ззаду обрубано майже вертикально, а крайові щитки виступають назад у вигляді зубчатих лопат. Голова трохи трикутної форми. Лапи дуже сильні, особливо передні.

Забарвлення карапаксу коливається від жовтого до коричневого кольору із дуже тонкими смужками. Пластрон жовтуватий. Кінцівки та шия жовто-коричневі.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Полюбляє сухі скелясті схили гір, порослі чагарником. Вона доволі гнучка, прекрасно лазить і дереться поміж камінням, а в хвилину небезпеки забивається в щілини скель або під каміння. Якщо пробують витягти її з щілини, вона міцно застряють ногами і, мабуть, навіть трохи роздмухується. Зустрічається на висоті до 1800 м над рівнем моря.

Активна вранці та у присмерку. Харчується рослинною їжею.

З липня до серпня відбувається парування. Самиця відкладає 1 яйце у ямку 10 см завглибки. За сезон буває декілька кладок. Інкубаційний період триває від 4 до 8 тижнів.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає у Кенії, Танзанії, Замбії.

Джерела[ред.ред. код]

  • Ireland, L.C.; Gans, C. 1972. The adaptive significance of the flexible shell of the tortoise Malacochersus tornieri. Animal Behaviour 20:778-781
  • Vinke, T. & Vinke, S. 2005. Die Lanschildkröten Afrikas — Vielfalt durch Anpassung an extreme Lebensräume. Reptilia (Münster) 10 (6): 26-28