Черепаха вигнута

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Черепаха вигнута
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Прісноводні черепахи
Рід: Червоновухі черепахи
Вид: Черепаха вигнута
Біноміальна назва
Hartweg, 1939
Синоніми
Pseudemys gaigeae
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Trachemys gaigeae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Trachemys gaigeae
EOL logo.svg EOL: 790440
ITIS logo.svg ITIS: 208657
IUCN logo.svg МСОП: 22024
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 365625

Черепаха вигнута (Trachemys gaigeae) — вид черепах з роду Червоновухі черепахи родини Прісноводні черепахи. Має 2 підвиди. Інша назва «черепаха Гейдж» (на честь американського герпетолога Ґелен Гейдж).

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина карапаксу досягає 16—29,8 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова середнього розміру. Морда трохи опукла. Карапакс доволі плаский, має овальну форму з невеликим кілем. З віком цей кіль зникає. Пластрон дещо менший за карапакс.

Голова зеленувато—коричневого кольору. На голові добре відокремлене від ока заочноямкова червона або помаранчева пляма з чіткою облямівкою. На підборідді медіальна смуга і короткі латеральні смуги. Забарвлення карапаксу оливково—корінчевий з помаранчевими лініями та кружальцями. Карапакс з сітчастим малюнком, часто з дрібними «очками» або овалами з чіткою темною облямовкою. Малюнок пластрона мінливий. Зазвичай у вигляді великого темного центрального поля з променями, що поширюються уздовж поперечних швів, або з великою плямою на кожному щитку.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Полюбляє ставки з піщаними берегами. У сухі періоди переміщається між ще не засохлими ставками. харчується рибою, ракоподібними, молюсками, комахами.

Самиці стають статевозрілими при довжині 16,9 см, а самці — при 10,3—11,5 см. Залицяння не такі як у інших червоновухих черепах — самець покусує хвіст самки і її задню частину. Самиця у червні відкладає зазвичай 6—11, зрідка 29 яєць розміром 34,5—40,3x21,5—24 мм. За рік буває 1—2 кладки.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає у штатах Нью-Мексико, Техас (США), у північній Мексикі в штатах Чіуауа і Коауїла. Також черепаху знаходил в системі річок Ріо Гранде й Ріо Кончос.

Підвиди[ред.ред. код]

  • Trachemys gaigeae gaigeae
  • Trachemys gaigeae hartwegi

Джерела[ред.ред. код]

  • Stebbins,R.C. 1985. A Field Guide to Western Reptiles and Amphibians, 2nd ed. Houghton Mifflin, Boston
  • Conant,R. & Collins,J.T. 1991. A Field Guide to Reptiles and Amphibians of Eastern/Central North America, 3rd ed. Houghton Mifflin (Boston/New York), 450 p.