Чортківська офензива (фестиваль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фестиваль «Чортківська офензива»
Фестиваль «Чортківська офензива» - Відтворення бою - 171.jpg
Дати червень
Місце проведення Україна Україна, Чортків
Роки існування з 2018
Засновано ГО «Альтернатива-Чортків»
Організовано ГО «Альтернатива-Чортків»

Чортківська офензива — військово-історичний фестиваль, приурочений річницям Чортківської офензиви.

Історія фестивалів[ред. | ред. код]

2018[ред. | ред. код]

Свято, яке провели в честь 99-ї річниці Чортківської офензиви, за масштабами визнали державним. Триденний фестиваль на честь «Чортківської офензиви» основного розпалу набув у суботу та неділю.

День перший[ред. | ред. код]

15 червня, у п’ятницю до замку Гольських з’їхалися та поселилися військові реконструктори зі Львова. На тій же локації відбулася акція «Україна моя вишивана» та показ фільму «Спадок нації».

День другий[ред. | ред. код]

Весь день 16-го червня функціонували ярмарки та виставки. Для участь у ярмарку було запрошено не лише майстрів Тернопілля, а й Буковини, Хмельницької та Львівської областей.

На сцені грали народні інструменти, талановиті виконавці співали пісні. Під час цього свята були також екскурсоводи, які показали Чортків з іншої сторони. Завершився день показом фільму «Міф».

День третій[ред. | ред. код]

Військові реконструктори відтворили бій воїнів УГА з польським військом.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року №719 «Питання забезпечення деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» вручив учаснику бойових дій 58-річному капітану Шіхмагомедову Гіясуддіну Абдулмаксимовичу сертифікат для придбання житла.

Також голова ОДА за активну громадянську позицію нагородив почесного громадянина міста Чорткова, краєзнавця Юхима Макотерського та священика УГКЦ, капелана Володимира Заболотного відзнаками «Гордість Тернопілля».

Наприкінці фестивалю молодь розважали гурти: «Карпати», «Чорноморці», «Медовий полин», «Периферія», «Loud Silence», «Мотор'ролла», «Тінь Сонця».

2019[ред. | ред. код]

Під час фестивалю «Чортківська офензива 2018» представники влади Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей підписали меморандум про відзначення у 2019 році 100-річчя Чортківської офензиви.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ядвінська, А. Огородник М.,. 99 років, як один день // Чортківський Вісник. — 2018. — № 22 (22 червня). — С. 6. — (Чортківська офензива. 100 літ.
  • Заяць, Т. Офензива, якої Чортків ще не бачив! // Голос народу. — 2018. — № 25 (22 червня). — С. 6—7. — (Фестиваль).

Посилання[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg На Тернопільщині відзначили 99-ту річницю Чортківської офензиви на сайті YouTube // Відеоканал TV-4. — 2018. — 20 червня.