Шарль де Монморансі-Дамвіль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шарль де Монморансі-Дамвіль
фр. Charles de Montmorency-Damville
Charles de Montmorency, duc de Damville by Massard.jpg
Народився 1537(1537)
Париж, Королівство Франція
Помер 1612(1612)
Громадянство
(підданство)
Bannière de France style 1500.svg Франція
Діяльність політик, військовий очільник
Учасник Релігійні війни у Франції
Титул герцог
Військове звання адмірал
Конфесія католицтво
Рід Монморансі
Батько Анн I де Монморансі
Мати Рене Савойська
У шлюбі з Рене де Коссе
Нагороди
Герб

Шарль де Монморансі-Дамвіль (*Charles de Montmorency-Damville, 15371612) — французький аристократ, політичний та військовий діяч.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з впливового аристократичного роду Монморансі. Син конетабля Анна де Монморансі. Отримав початкові військові знання завдяки батькові. При повнолітті отримав титул сеньйора Мерю.

Він брав участь у битвах при Дре у 1562 році, Сен-Дені у 1567 році. За звитягу в них отримав звання генерал-полковника швейцарців. У 1567 році отримує титул барона Дамвіля. У 1569 році відзначився у битві при Монкортурі.

Незабаром разом з братом Гійомом де Торе вступає у конфлікт із гізами, внаслідок чого на деякий час вимушений був тікати з Франції. Згодом, у 1574 році, вдирається з військом до Франції. Водночас веде перемовини з лідерами гугенотів щодо спільних дій. У 1579 році замирюється з королем Генріхом III, після чого повертається до королівського двору.

Під час війни проти католицької Ліги та війни трьох Генріхів переходить на бік Генріха Наваррського. Звитяжив у битві при Арці у 1589 році. У 1596 році призначається адміралом Франції. У 1603 році організував експедицію до Північної Америки, яку очолив Самуель Шамплен. У 1610 році від короля Людовика XIII отримує титул герцога Дамвіля та звання пера Франції. Помер у 1612 році.

На честь Шарля Монморансі-Дамвіля названо водоспад у Квебеку (Канада).

Джерела[ред. | ред. код]