Шовне зварювання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шовне зварювання — різновид зварювання, при якій листи з’єднуються безперервним або переривчастим швом, що складається з окремих зварних точок, до яких підводиться струм. В свою чергу точки приєднані до обертових дискових електродів (ролики),які щільно стискають,прокочують і зварюють, після чого йде з'єднання. Зварювальний струм, як і при точковому зварюванні, нагріває й розплавляє метал у місці з'єднання. Процес шовного зварювання здійснюється на спеціальних зварювальних верстатах. Товщина зварювальних листів наявна в межах 0,2-3 мм. Шовне зварювання здебільшого проводиться з зовнішнім водяним охолодженням, що також знижує перегрів зовнішніх шарів металу.

Різноманітні види шовного зварювання, що зустрічаються на практиці, в основному розрізняються способом підведення зварювального струму (одностороннім або двостороннім) і розташуванням роликів щодо деталей, що зварюються.

Властивості[ред. | ред. код]

При зварюванні з перекриттям точок шов буде герметичним, а при зварюванні без перекриття шов практично не відрізняється від ряду точок, отриманих при точковому зварюванні.

Загальне Використання[ред. | ред. код]

Шовне зварювання застосовують при виготовленні різних ємностей, де потрібні герметичні шви - бензобаки, труби, бочки, сильфони й ін.

Також широко застосовується в приладобудуванні, автомобілебудуванні, вагонобудуванні та літакобудуванні.