Юкойл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юкойл
Галузь мастильні матеріали
Засновано 2001
Штаб-квартира Україна Україна: Запоріжжя
Україна
Продукція оливи, мастила, автохімія
yuko.ua

Завод технічних олив та мастил ТОВ «СП Юкойл» — українська компанія, яка працює у сфері мастильних матеріалів. Основний напрямок діяльності — виробництво автомобільних та промислових олив, мастил, антифризів, мастильно-холодильних та формувальних рідин, сервісних продуктів під брендом «YUKO».  

Виробничі потужності та головний офіс підприємства розташовані у місті Запоріжжя (Україна). Площа підприємства складає понад 10 000 кв.м. При будівництві заводу враховувалися жорсткі вимоги екологічної безпеки, що висуваються до об'єктів у Європейському союзі. Підприємство регулярно проходить перевірки державними органами та оперативно усуває усі зауваження, які стосуються поводження з небезпечними відходами, про ща свідчить ліцензія Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України[1]. Технологічний цикл виробництва максимально автоматизований.

Еспортна діяльність охоплює понад 80 країн світу: СНД, США, Європи, Африки та Азії.

Серед стратегічних партнерів підприємства — міжнародні нафтохімічні концерни Nynas, Ethyl (Afton), ExxonMobil, BASF, Infineum, Lubrizol.

На заводі функціонує лабораторія, яка акредитована Держстандартом та регулярно проводяться оціночні аудити[2].

Лабораторія «Юкойл»

Історія[ред. | ред. код]

2001 рік — заснування підприємства.

2002 рік — залучення інвестицій з боку російських партнерів. Запуск першої черги побудованого заводу технічних олив «Юкойл».

2003 рік — початок стратегічного партнерства з концерном Lubrizol.

2004 рік — реєстрація та запуск першої товарної продукції під власною торговою маркою «Юкойл».

2005-2007 роки — розширення асортименту продукції та початок співробітництва з міжнародними концернами Nynas, Ethyl (Afton), ExxonMobil.

2007 рік — перші експортні поставки у країни СНД. Отримано перший допуск VDS-2 від автоконцерну VOLVO.

2008 рік — отримано ліцензію Американського інститут нафти (API)[3] для моторних олив та допуски від компаній Cummins (CES 20078) і Daimler AG (МВ 228.3).

Російські партнери виходять з бізнесу «СП Юкойл» внаслідок економічної кризи, яка розгорнулась у СНД.

2009 рік — модернізація заводської лабораторії. Оновлено дизайн упаковки продукції.

Проходження аудиту та отримання сертифікату на систему управління якістю ISО 9001:2008 (№ UA 2.042.07359-12).

Запущено другу чергу заводу та розпочато виробництво літієвих та кальцієвих консистентних мастил.

Обсяг технічних олив та мастил, які були вироблені, оцінюється у понад 17 млн літрів.

2010 рік — укладено контракт з німецькою компанією Wolver Lab GmbH[4], яка має 50-річний досвід розробки та виробництва мастильних матеріалів для важких умов експлуатації. Отримано ексклюзивне право представляти продукцію під торговою маркою «Wolver» на території СНД та країн Балтії.

2011 рік — «СП Юкойл» виступив генеральним спонсором автопробігу по країнам Європи українського клубу Skoda. Розпочато традицію спонсорської підтримки автомобільного руху в Україні.

2012 рік — введено в експлуатацію третю чергу будівництва заводу. Запущено нові виробничі та складські комплекси.

2013 рік — «СП Юкойл» стає першим українським підприємством — учасником Європейського союзу незалежних виробників мастильних матеріалів (UEIL[5]) зі штаб-квартирою у Брюсселі (Бельгія).

Відкриття філіалу та складу у центральному регіоні України (Київська область).

Відбувається ребрендінг, торгова марка «Юкойл» отримує назву «YUKO».

2014 рік — кількість країн до яких експортується продукція перевищує 30. «СП Юкойл» займає 1-е місце у національному рейтингу серед підприємств-експортерів України (УКТВЭД 27101993).

2015 рік — «СП Юкойл» стає членом американського національного інституту пластичних мастил (NLGI[6]).

2019 рік — продукція експортується до 80 країн по всьому світу.

2020 рік — компанія «Юкойл» разом з іншими представниками галузі стає на захисті інтересів українських виробників через «Закон про внесення базових олив до категорії підакцизних товарів»[7].

Продукція[ред. | ред. код]

Досягнення[ред. | ред. код]

Компанія «Юкойл» перше українське підприємство, яке досягло міжнародного визнання: отримало ліцензію Американського інституту нафти (API), стало учасником Європейського Союзу Незалежних Виробників Мастильних матеріалів (UEIL) та  Американського Національного Інституту Пластичних Мастил (NLGI), Європейської Системи Менеджменту Якості Моторних Олив (EELQMS) SAIL.  Окрім того, компанія є єдиною в Україні, яка отримала ліцензію NSF International [8]— незалежної організації, яка акредитована для проведення регістрації мастильних матеріалів та очищувачів, що використовуються у харчовій промисловості.

Підприємство запровадило послугу технічної підтримки та польових випробувань, що успішно допомогає клієнтам компанії не тільки правильно підбирати мастильні матеріали, але й створює доказову базу високої якості продукції.

Інновації[ред. | ред. код]

«СП Юкойл» першим з українських підприємств запровадив:

  • використання гнучкої алюмінієвої мембрани для контролю першого розкриття пластикових каністр;
  • фасування мастил в банки з кришкою «Easy-Open» - спеціальна кришка, яка відрізняється від звичайної наявністю кільцевого або фігурного надрізу і кільця-ключика, який дає можливість легко, без зусиль і консервних ножів відкривати бляшані банки;
  • етикетки з технологією «Peel-Off» - часто називаються також етикетками peel and read або відкрий-закрий. Це дуже зручна версія етикетки-буклету, що складається з двох етикеток: нижніої та верхньої;
  • фасування мастил в упаковку типу «Doy-pack»;
  • інноваційну упаковку для мастильних матеріалів — «Oilbox»[9].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]