Юлія Цезаріс (дружина Гая Марія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Юлія Марія
Народилася бл. 130 до н. е.
Рим
Померла 69 до н. е.(-069)
Рим
Ім'я при народженні Юлія Цезаріс
Діяльність Дружина Гая Марія
Батько Гай Юлій Цезар II
Мати Марсія Рекс
Брати, сестри Гай Юлій Цезар Старший
Чоловік Гай Марій
Діти Гай Марій Молодший

Юлія Марія (Юлія Цезаріс), (бл. 130 до н. е., Рим - 69 до н. е., Рим). Римська матрона з роду Юліїв Цезарів, дружина Гая Марія.

Походження[ред.ред. код]

Юлія народилася в сім'ї Гая Юлія Цезаря II і його дружини, Марсії (Марції) Рекс, дочки Квінта Марція Рекса, консула 118 до н. е., прямого нащадка давньоримського царя Анка Марція.

За походженням Юлія була однією з шляхетних жінок Рима, проте до її народження родина Юліїв мала у своєму розпорядженні досить скромними фінансовими можливостями, ледь покриваючи сенаторський ценз в 900 000 сестерціїв.

Юлія і Гай Марій[ред.ред. код]

Близько 110 року до н. е. Юлія Цезаріс, старша дочка Гая Юлія виходить за 47-річного Гая Марія, якому довелося розлучитися зі своєю першою дружиною, Гранією, з якою він прожив багато років у шлюбі. Після укладення шлюбу Юлію стали називати Юлія Марія, щоб не плутати з іншими жінками роду Юліїв

Згідно з Плутархом («Порівняльні життєписи. Гай Марій. VI») одруження з Юлією була вигідна як самому Марію, так і роду Юліїв.

Для Марія одруження з дочкою одного з найзнатніших патриціїв стала стартом його блискучої кар'єри, оскільки, через цей шлюб він, виходець з Арпіно, був прийнятий до лав римської аристократії. Для Юліїв ж цей шлюб обернувся суттєвою поправкою фінансових справ.

Швидше за все в шлюбі ця пара була щасливою. Бл. 108 до н. е. у них народився їхній єдиний син - Гай Марій Молодший. Юлію описують як доброчесну жінку, яка присвятила своє життя чоловікові та виховання дитини.

Життя після Марія[ред.ред. код]

Гай Марій раптово помер у Римі в січні 86 до н. е. під час свого сьомого консульства. Гай Марій Молодший був обраний консулом 82 до н. е. під час громадянської війни з Суллою. Він покінчив життя самогубством, зазнавши поразки від Сулли при обороні Пренесте (суч. Палестрина, Італія).

Після смерті сина і чоловіка Юлія залишилася в Римі. Сулла настільки поважав сім'ю Юліїв, а також авторитет і доброчесність Юлії Марії, що вона не постраждала від проскрипцій, які відбувалися в Римі після перемоги Сулли в громадянській війні.

Юлія була дуже шанована і шанована також своїм племінником, Гаєм Юлієм Цезарем. Померла вона в 69 до н. е. в Римі. Юлій Цезар виголосив на її похороні блискучу поминальну промову.

Література[ред.ред. код]

  • Плутарх. «Порівняльні життєписи. Гай Марій »
  • Светоній. «Життя 12 Цезарів. Божественний Юлій »

Див. також[ред.ред. код]