Астерс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Астерс
Тип Юридична фірма
Галузь юридичні послуги
Спеціалізація повний спектр юридичних послуг
Гасло Досягаємо зірок для наших клієнтів
Штаб-квартира Бізнес-центр "Леонардо", вул. Богдана Хмельницького, 19-21, 01030, Україна Flag of Ukraine.svg Київ
Ключові особи Олексій Дідковський, Сергій Свириба, Армен Хачатурян
Співробітники 240
Сайт www.asterslaw.com

"Астерс" — найбільша українська юридична фірма з офісами у Києві, Вашингтоні, Брюсселі та Лондоні. З 1995 року фірма надає послуги великим міжнародним організаціям, державним агентствам і ключовим транснаціональним та українським компаніям, що працюють у різних галузях бізнесу.

Історія[ред. | ред. код]

Фірму було засновано у жовтні 1995 року двома молодими юристами, Олексієм Дідковським та Ігорем Шевченком, що вивчали міжнародне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Шевченка.

У 2004 році фірма "Шевченко Дідковський і Партнери" була вперше визнана найкращою юридичною фірмою країни в авторитетному рейтингу газети "Юридична практика". У 2006 році фірма була визнана найкращим роботодавцем України серед провідних юридичних та аудиторських фірм в рейтингу журналу «Кореспондент».

Юрфірма "Шевченко Дідковський і Партнери" надавала юридичні послуги провідним міжнародним компаніям, брала участь як юридичний радник у великих інвестиційних проектах. "Шевченко Дідковський і Партнери" була однією з перших українських юридичних фірм західного зразка. Серед клієнтів фірми: Microsoft, Coca Cola, McDonalds, IKEA, Boeing, British Petroleum (BP), Gas de France, Європейський банк реконструкції і розвитку (EBRD), Міжнародна фінансова корпорація Світового Банку (IFC), General Electric, Daimler AG, Rolls Royce, Telenor, Adidas, Siemens, Samsung, Nokia Банк Авал, Райфайзень, Укрексімбанк, Alcatel, Mitsubishi, Nissan, Renault, Fiat, Levis, Philip Morris, Citibank, UBS, Deutsche Bank, UniCredit Group, Merill Lynch, JP Morgan, Lehman Brothers, McKinsey & Company, Arcelor, Glencore, VISA, Western Union,Miele, Hilti, Velux, Ecolab і багато інших.

Юристи фірми "Шевченко Дідковський і Партнери" також представляли інтереси футболіста Андрія Шевченка в суперечках щодо міжнародних рекламних контрактів з світовими брендами.

У 2006-2007 рр. Ігор Шевченко виконував обов'язки члена Ради директорів компанії "Київстар", представляючи інтереси її основного акціонера, норвезької компанії Telenor - одного з найбільших мобільних операторів світу. У 2007 р. Ігор Шевченко продав свою частку у фірмі і зосередився на громадській та благодійної діяльності.

Внаслідок ребрендингу у 2008 році фірму було перейменовано на "Астерс".[1] Назва "Астерс" походить від грецького та латинського слова "зірки" та відображається також і в гаслі фірми: Досягаємо зірок для наших клієнтів[2].

1 жовтня 2018 року відбулося об'єднання команд юридичних фірм "Астерс" та ЄПАП Україна. Новостворена фірма з офісами у Києві та Вашингтоні стала найбільшим гравцем на юридичному ринку України і продовжує роботу під брендом "Астерс". У листопаді 2018 року Астерс стала першою українською юридичною фірмою, що відкрила офіс у Брюсселі (Бельгія). У березні 2019 року розпочав діяльність представницький офіс Астерс у Лондоні (Велика Британія).

"Астерс" сьогодні[ред. | ред. код]

Команда "Астерс" налічує понад 240 працівників, серед яких 28 партнерів та 150 юристів.

Олексій Дідковський — співкеруючий партнер юридичної фірми "Астерс". Олексій Дідковський спеціалізується на вирішенні спорів, кримінальному праві, злиттях та поглинаннях та взаємодії з державними органами (GR).

Сергій Свириба – співкеруючий партнер юридичної фірми "Астерс". Сергій спеціалізується на вирішенні міжнародних арбітражних і судових спорів у сферах нафти та газу, енергетики, промислового виробництва, нерухомості та будівництва, металургії та природних ресурсів, медіа та інформаційних технологій, а також спорах, пов'язаних з шахрайством у бізнесі.

Армен Хачатурян є старшим партнером юридичної фірми "Астерс". Армен Хачатурян має значний досвід у галузі банківського та фінансового права, а також проектного фінансування. Серед напрямів його юридичної діяльності – злиття та поглинання, загальні питання корпоративного права, валютного контролю, приватизації, енергетичного та трудового права. Він відзначений у відомих міжнародних юридичних виданнях як один з найвпливовіших юристів України у сферах своєї спеціалізації[3].

Суспільство[ред. | ред. код]

Роботи з галереї IconArt у рамках виставки проекту АртАстерс
Роботи з галереї IconArt у рамках виставки проекту АртАстерс

"АртАстерс"

"АртАстерс" —це заснований у 2009 році проект Астерс, покликаний підтримувати, пропагувати та популяризувати сучасне українське мистецтво.[4] "Астерс" надає можливість художникам експонувати роботи у корпоративній галереї, що знаходиться у приміщенні офісу фірми. З появою кожної нової експозиції фірма проводить арт-вечори, аби розповісти про художників, їхню творчість та обмінятися враженнями у легкій, невимушеній атмосфері.

Правнича школа

Правнича школа ЕВА та Астерс – це унікальна безкоштовна освітня платформа для українських юристів, призначена для обміну досвідом та найкращими прикладами юридичної підтримки та захисту бізнесу. Юридична фірма Астерс ініціювала заснування Правничої школи у Києві у 2013 році. Проект здійснюється у партнерстві з Європейською Бізнес Асоціацією (провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні, що об'єднує понад 1000 європейських, українських та міжнародних компаній).

Заняття у Правничій школі ЕВА-Астерс, жовтень 2015 р.
Заняття у Правничій школі ЕВА-Астерс, жовтень 2015 р.

За  роки своєї роботи Правнича школа Європейської Бізнес Асоціації та Астерс довела актуальність та доцільність цього проекту як єдиного регулярного та безкоштовного майданчику для обміну досвідом серед юристів України.

Проект Правничої школи був визнаний найкращим на юридичному ринку за результатами Всеукраїнського конкурсу бізнес-кейсів з корпоративної соціальної відповідальності в 2015 р.[1]

Освіта

Астерс є генеральним партнером Школи права Українського католицького університету (УКУ) і протягом 2019-2023 років буде підтримувати правничий напрям освіти університету.

Астерс надаватиме фінансову та експертну підтримку Школі права УКУ. Залучені кошти будуть спрямовані на відкриття нових програм та проектів. Також один із партнерів Астерс увійде до складу дорадчої ради Школи права УКУ, серед членів якої – провідні українські та закордонні правники.

Pro bono

З січня 2019 року Астерс на pro bono засадах надає фонду "Таблеточки" повну юридичну підтримку в напрямках розвитку законодавства та поточної операційної діяльності. Юристи Астерс разом з командою фонду "Таблеточки" працюють над вирішенням низки важливих задач, серед яких: впровадження ефективного обліку та реєстрації онкохворих дітей, скасування ПДВ на ввезення незареєстрованих ліків, розвиток трансплантації кісткового мозку в Україні, поліпшення умов для благодійної діяльності, удосконалення системи вищої медичної освіти і підвищення кваліфікації за напрямками дитячої онкології, гематології, паліативної допомоги і реабілітації.[5]

Юридична підтримка з боку Астерс сприятиме участі фонду "Таблеточки" в роботі над підзаконними актами, які допоможуть забезпечити і контролювати вільний допуск відвідувачів до реанімацій; а також працювати над пропозиціями для удосконалення процесу направлення українців на лікування за кордон. Також експерти Астерс регулярно допомагають фонду з розробкою договорів, наданням юридичних консультацій з податкових, валютних, трудових та інших питань.

Практики[ред. | ред. код]

"Астерс" є багатопрофільною юридичною фірмою, що надає повний спектр юридичних послуг в усіх ключових галузях бізнесу: від банківської справи і фінансів до природних ресурсів та інформаційних технологій.

Ключовими практиками фірми є:

Членство та визнання[ред. | ред. код]

Фірма є учасником міжнародних і національних мереж та організацій.

Астерс є ексклюзивним представником від України у провідній міжнародній мережі незалежних юридичних фірм Lex Mundi.[6]

"Астерс" - єдиний в Україні член світової організації World Services Group [7] та багаторічний член численних професійних асоціацій та об'єднань, у тому числі міжнародних та українських правничих асоціацій, торговельних палат та бізнес асоціацій. Зокрема, фірма є активним членом Українсько-американської ділової ради[8], Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати, Міжнародної Торгової Палати.

"Астерс" також є ексклюзивним членом Biolegis[9], провідної міжнародної мережі незалежних європейських юридичних фірм, що мають значний досвід роботи у сферах біологічних наук, біотехнологій, фармацевтики, медичного обладнання та суміжних з ними галузях права.

"Астерс" є членом L2B Aviation, найбільшої міжнародної мережі юридичних фірм, що надають консультації компаніям з авіаційного права.

"Астерс" та партнери фірми постійно посідають провідні місця у авторитетних міжнародних та українських юридичних довідниках та рейтингах.

У травні 2016 р. "Астерс" була названа Юридичною фірмою десятиліття в Україні під час щорічної церемонії "Юридична премія", проведеної видавництвом "Юридична практика".[10]

Юридичну фірму "Астерс" та її партнерів регулярно відзначають найавторитетніші міжнародні й вітчизняні дослідження та рейтинги, зокрема, The Legal 500[11], The Lawyer European Awards[12], Chambers Europe[13], IFLR 1000[14], Who's Who Legal[15], Best Lawyers[16], Expert Guides[17], Ukrainian Law Firms[18].

Джерела[ред. | ред. код]

 1. Юридична фірма “Шевченко Дідковський і партнери” змінила назву на Астерс | Новости интернет-партнеров | Новости | Все о страховании. info.dedal.ua. Процитовано 2020-01-19. 
 2. http://dic.academic.ru/dic.nsf/brokgauz_efron/7133/Астер
 3. https://www.asterslaw.com/ua/our_team/khachaturyan/
 4. АртАстерс представляє роботи фотохудожника Ігоря Гайдая. European Business Association. 2018-11-09. Процитовано 2020-01-19. 
 5. 15 000 гривень зібрав МК Вікторії Єсаулєнко для БФ Таблеточки - Юридична Газета. yur-gazeta.com. Процитовано 2020-01-19. 
 6. Asters - Lex Mundi: The World's Leading Law Firm Network. www.lexmundi.com. Процитовано 2020-01-19. 
 7. World Services Group
 8. Українсько-американська ділова рада
 9. Biolegis. Архів оригіналу за 10 березень 2016. Процитовано 21 липень 2011. 
 10. Астерс – Юридична фірма десятиліття в Україні. Asters. Процитовано 2020-01-19. 
 11. The Legal 500 > Asters > Kiev, UKRAINE > What we say. www.legal500.com. Процитовано 2015-07-30. 
 12. Law Firm of the Year: Ukraine and the CIS. 
 13. Asters – Kyiv – Law Firm Profile - Chambers Europe 2015 – Chambers and Partners. www.chambersandpartners.com. Процитовано 2015-07-30. 
 14. Asters | IFLR1000. www.iflr1000.com. Процитовано 2015-07-30. 
 15. http://www.lbresearch.com, Law Business Research Ltd,. Asters - Law Firms - The Latest Legal News and Law Firm Information - Who's Who Legal. whoswholegal.com. Процитовано 2015-07-30. 
 16. Визнання | Asters. www.asterslaw.com. Процитовано 2019. 
 17. Expert Guides. www.expertguides.com. Процитовано 2019. 
 18. ASTERS - Ukranian Law Firms. www.ukrainianlawfirms.com. Архів оригіналу за 1 лютого 2019. Процитовано 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]