Ю Сонрьон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Ю Сонрьон
柳成龍
Інші імена Соє[1] (псевдо)
Іхьон [2](китайське ім'я)
Мунчжун[3] (посмертне ім'я)
Народився 1542(1542)
1607
Помер 1607[4][5]
Громадянство Flag of the king of Joseon.svg Чосон
Національність кореєць
Проживання Чосон
Діяльність конфуціанець, політик
Титул йонийджон (1592)
Посада міністр
Конфесія конфуціанець

Ю Сонрьон[6] (кор. 柳成龍, 류성룡; 15421607) — корейський державний діяч, цивільний чиновник династії Чосон. Представник Східної фракції. Послідовник Лі Хвана. У корейській історіографії вважається взірцем бюрократа, одним з найвизначніших голів чосноського уряду.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Ю народився у місті Ийсон провінції Кьонсан у шляхетній родині Ю гілки Пусан. З дитинства він захоплювався творами Конфуція і Менцзи.

З 1564 року Ю навчався у найвищому навчальному закладі Кореї, Сонгюнгвані.

У 1566 році Ю впереше посів посаду придворного чиновника: його призначили заступником підписаря[7] 9 молодшого рангу Придворної канцелярії[8] і Управи коректорів[9].

У 1569 році він входив до скаду посольства, що було відправлено до китайської династії Мін. Після повернення Ю займав посади Інспектора конфуціанської класики у Сонгюнгвані і був нагороджений монаршою грамотою. У 1570-х роках він був підвищений у ранзі і призначений професором.

У 1590 році Ю Сонрьон отримав міністерську посаду правого радника у Державній раді, а через рік став лівим радником і головою Міністерства кадрів. Через розкол фракції східняків він приєднався до Південної фракції. Згодом Ю був призначений Інспектором чотирьох провінцій.

У 1592 році, коли розпочалася Імджинська війна, Ю Сонрьон займав посаду йонийджона. За його ініціативи корейський флот був переданий під командування Лі Сунсіна і засновано систему постійних військових гарнізонів.

У 1598 році Ю був зміщений з посади опозиціонерами з Північної фракції. Решту свого життя він провів складаючи трактати про політику.

Примітки[ред.ред. код]

  1. кор. 西厓, 서애.
  2. кор. 而見, 이현.
  3. кор. 文忠, 문충.
  4. data.bnf.fr: платформа відкритих даних — 2011.
  5. Faceted Application of Subject Terminology
  6. Інколи: Рю Сонрьон
  7. кор. 權知副正字, 권지부정사, Квонджі-бучонса.
  8. кор. 承文院, 승문원, Синмунвон.
  9. кор. 校書館, 교서관, Кьосокван.

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]