Яйцекладні тварини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Яйця алігатора та дитинчата, що щойно вилупилися.

Яйцекладні тварини — тварини, що при розмноженні відкладають яйця, в яких на момент залишення організму матері ступень розвитку ембріону незначний, або відсутній зовсім. Цей метод розмноження використовується всіми птахами і однопроходними ссавцями та більшістю риб, земноводних, плазунів, комах і павукоподібних.

Наземні організми, такі як комахи та плазуни, відкладають яйця зазвичай захищені жорсткою оболонкою (шкарлупою), майже виключно після закінчення процесу внутрішнього запліднення. Водні організми, такі як риби і земноводні, відкладають м'якіші яйця, так звану ікру, ще до процесу запліднення. В цьому випадку яйця (ікра) запліднюються в процесі відкладення самцем сперми поверх них — так званого зовнішнього запліднення.

Майже всі риби, земноводні і плазуни, що не є яйцекладними, є яйцеживородними, тобто яйця утворюють та залишаються під час розвитку ембріона всередині організму матері (або, у випадку морського коника, батька). Дійсна альтернатива яйцекладній стратегії — плацентарне живонародження, характерне для більшості ссавців (крім однопроходних).

Див. також[ред.ред. код]

                                                                                                                        пенис