Алігатор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Алігатор
Період існування: олігоцен — сучасність, 37–0 млн р. т.
Alligator in the Okefenokee.jpg
Американський алігатор біля озера Окіночі,
Еверглейдс, Флорида
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Крокодилоподібні (Crocodilia)
Родина: Алігаторові (Alligatoridae)
Підродина: Alligatorinae
Рід: Алігатор (Alligator)
G. Cuvier, 1807
Види
Commons-logo.svg Вікісховище: Alligator

Алігатор — рід плазунів родини алігаторових. Зараз існує два види алігаторів: міссісіпський Alligator Mississippiensis у південних штатах США та китайський Alligator sinensis, що зустрічається в болотах нижньої частини річки Янцзи в Китаї. Донедавна зустрічалися особини до 4 м довжиною, тепер тільки до 1,5 м. Алігатори відкладають яйця в пісок; харчуються рибою і ссавцями, іноді нападають на людей. Внаслідок будови своєї глотки і кістки язика, алігатор може схопити здобич під водою, але не може її там проковтнути.[1]

Міссісіпський алігатор — об'єкт інтенсивного промислу (використовуються шкіра та м'ясо), внаслідок чого чисельність його дуже зменшилась. На півдні США є ферми для розведення алігаторів.

Візуально відрізнити алігаторів від крокодилів досить важко. Найпомітніша різниця між ними — в будові щелеп. Коли в крокодила паща закрита, видно великий четвертий зуб нижньої щелепи. А в алігатора верхня щелепа закриває усі зуби.[2]

Це великий плазун, який водиться в теплих річках і заболочених водоймах. Алігатора можна сплутати із крокодилом але морда у крокодила довша і тонша а четверті нижні зуби видно навіть тоді коли паща закрита.

Крокодиловий кайман, родич північноамериканських алігаторів, є представником очкових кайманів, у яких навколо очей є кістяні вирости, що нагадують собою окуляри.

Відомий шведський природодослідник Карл Лінней, який створив системи рослинного і тваринного світу, спочатку назвав крокодилового каймана. Оскільки всі каймани входять до родини алігаторів, деякі науковці у своїх працях й досі користуються ще однією старою латинською назвою.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Брем, Альфред (2008). Жизнь животных. Пресмыкающиеся. Т.2 (рос.). СПб. с. 160. ISBN 978-5-9942-0215-9. 
  2. «Пробудись!» 22 травня 1999 року, стор. 27

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]