Алігатор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Алігатор
Американський алігатор біля озера Окіночі, Еверглейдс, Флорида
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Зауропсиди (Sauropsida)
Надряд: Крокодилоподібні (Crocodylomorpha)
Ряд: Крокодили (Crocodilia)
Родина: Крокодилові (Crocodylidae)
Підродина: Алігаторові (Alligatorinae)
Рід: Алігатор (Alligator)
Daudin, 1809
Види
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Alligator
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Alligator
EOL logo.svg EOL: 35688
ITIS logo.svg ITIS: 174366
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 8495
Fossilworks: 38423

Алігатор — рід плазунів родини крокодилові. Зараз існує два види алігаторів: міссісіпський Alligator Mississippiensis у південних штатах США та китайський Alligator sinensis, що зустрічається в болотах нижньої частини річки Янцзи в Китаї. Донедавна зустрічалися особини до 4 м довжиною, тепер тільки до 1,5 м. Алігатори відкладають яйця в пісок; харчуються рибою і ссавцями, іноді нападають на людей.

Міссісіпський алігатор — об'єкт інтенсивного промислу (використовуються шкіра та м'ясо), внаслідок чого чисельність його дуже зменшилась. На півдні США є ферми для розведення алігаторів.

Візуально відрізнити алігаторів від крокодилів досить важко. Найпомітніша різниця між ними — в будові щелеп. Коли в крокодила паща закрита, видно великий четвертий зуб нижньої щелепи. А в алігатора верхня щелепа закриває усі зуби.[1]

Це великий плазун, який водиться в теплих річках і заболочених водоймах. Алігатора можна сплутати із крокодилом але морда у крокодила довша і тонша а четверті нижні зуби видно навіть тоді коли паща закрита.

Крокодиловий кайман, родич північноамериканських алігаторів, є представником очкових кайманів, у яких навколо очей є кістяні вирости, що нагадують собою окуляри.

Відомий шведський природодослідник Карл Лінней, який створив системи рослинного і тваринного світу, спочатку назвав крокодилового каймана. Оскільки всі каймани входять до родини алігаторів, деякі науковці у своїх працях й досі користуються ще однією старою латинською назвою.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «Пробудись!» 22 травня 1999 року, стор. 27

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]