Якубовський Антін Павлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антоній Павлович Якубовський
 Підполковник
 Полковник
Загальна інформація
Народження 1880(1880)
Київ
Смерть ? після 1922
Громадянство  УНР
Військова служба
Приналежність  УНР
Війни / битви Перша світова війна
Радянсько-українська війна
Командування
начальник відділу Інтендантської управи Військового міністерства УНР
Нагороди та відзнаки
Хрест Симона Петлюри
Хрест Симона Петлюри

Антоній Павлович Якубовський (1880 — † ?) — полковник армії УНР.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в місті Києві. Станом на 1 січня 1910 — поручик 3-го Брест-Литовського фортечного батальйону піхоти. В 1917 — командир роти Тіфліського військового училища. Останнє звання в армії Росії — підполковник.

З 18 липня 1918 — вартовий старшина Військового міністерства Української Держави. З 5 липня 1919 p. — на чолі наказної частини Військового міністерства УНР. З 19 липня 1920 — через хворобу залишився в Кам'янець-Подільському, після відступу української армії з міста. Переховувався від більшовиків. Пізніше повернувся в Армію УНР. З 1 листопада 1920 — діловод Головної ілізаційно-особової управи Військового міністерства УНР. Станом на 1922p. — начальник відділу Інтендантської управи Військового міністерства УНР. Подальша доля невідома.

Вшанування пам'яті[ред. | ред. код]

Пам'ятник старшинам Армії УНР уродженцям м. Києва на якому викарбувано ім'я Антіна Якубовського

28 травня 2011 року у мікрорайоні Оболонь було відкрито пам'ятник «Старшинам Армії УНР — уродженцям Києва». Пам'ятник являє собою збільшену копію ордена «Хрест Симона Петлюри». Більш ніж двометровий «Хрест Симона Петлюри» встановлений на постаменті, на якому з чотирьох сторін світу закріплені меморіальні дошки з іменами 34 старшин Армії УНР та Української Держави, які були уродженцями Києва (імена яких вдалося встановити історикам). Серед іншого вигравіруване й ім'я Антіна Якубовського.

Джерела[ред. | ред. код]