Ярд (склянка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ярд елю

Ярд або ярд елю (англ. yard of ale) — дуже високий пивний кухоль, вміщує близько 1.4 літри пива, залежно від діаметру.

Випивання ярду пива якомога швидше було традиційною пабовою забавою; через кулясте дно склянки, учасника змагань дуже ймовірно накривало раптовим потоком пива наприкінці пиття. Згідно Книги рекордів Гіннеса, найбільша швидкість випивання ярду пива становить 5 секунд[1].

Опис[ред. | ред. код]

Ця склянка близько 90 см (1 ярд) заввишки, має кулясте дно та основу, що поступово розширюється доверху та складає майже усю її висоту[2]. У країнах, де використовують метричну систему вимірювання, висота склянки може становити 1 метр. Оскільки вона є такою високою та не має стійкої основи, то між періодами безпосереднього використання її зберігають підвішеною на стіні.

Історія[ред. | ред. код]

Найімовірніше, склянка походить з Англії 17 століття; на той час її ще називали «довга склянка», «кембриджський ярд» та «лікоть» (англ. «ell glass»). Легенда пов'язує склянку з кучерами диліжансів, хоча здебільшого її використовували у пивних змаганнях та для особливих тостів[3][4]. Ярд є визначним виробом не лише для тих, що п'ють, а й тих, що займаються видуванням скла

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. The Guinness book of records 1999. Guinness. 1998. с. 60. Процитовано 28 June 2011. 
  2. Rabin, Dan; Carl Forge (1998). The Dictionary of Beer and Brewing. Chicago: Fitzroy Dearborn. Процитовано 2010-03-10. 
  3. Yard-of-ale glass (drinking glass) -- Britannica Online Encyclopedia. britannica.com. Процитовано 2010-03-10. 
  4. The Yard of Ale : Our History. theyardofale.com. Архів оригіналу за 2010-03-04. Процитовано 2010-03-10.