Ґорґан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ґорґан (перс. گرگان‎), Верґен (каспійською мовою) — місто у іранській провінції Ґолестан. За сучасних часів і до 1937 року місто було відомо під назвою Астарабад.

Населення міста — 241,2 тис. мешканців (2005).

Історія[ред. | ред. код]

За давніми грецькими джерелами носило назву Гиркана (Гирканія), яка походить від «Варкена», що значить на пахлаві - «землі вовків». Гирканою також називали прикаспійський край Ірану.

У 1384 зруйнований Тамерланом, у XVII столітті процвітав, з XVIII столітті дуже збіднів. Завдяки торгівлі з Росією починає одужувати. Портом Астрабаду служить містечко Гяз.

Область родюча і завдяки теплому і вологому клімату виробляє цінні продукти, які вивозили до Росії: шовк, бавовна, рис, сушені плоди. Гори вкриті густими лісами листяних порід, між деревами безліч витких рослин; вище смуга хвойного лісу. На відміну від Баку і навіть Ленкорані тут і влітку бувають рясні дощі. Клімат нездоровий, багато випадків малярії, хоча і менше, ніж в Гіляні. Рибні ловлі багаті, вивозили в Росію солону осетрину та ікру. Ввозили з Росії головним чином паперові і хутряні тканини, залізо і цукор.