Очікує на перевірку

34-й швидкий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
34-й швидкий
рос. 34-й скорый
Жанрфільм-катастрофа
РежисерАндрій Малюков
СценаристВсеволод Іванов
Андрій Малюков
У головних
ролях
Лев Дуров
Олена Майорова
Олександр Фатюшин
ОператорЮрій Гантман
КомпозиторМарк Мінков
ХудожникТетяна Лапшина
КінокомпаніяМосфільм
Тривалість78 хв.
Моваросійська
КраїнаСРСР
Рік1981
IMDbID 0081967

«34-й швидкий» (рос. «34-й скорый») — російський радянський гостросюжетний фільм-катастрофа 1981 року. Знятий Андрієм Малюковим в руслі установки на видовищність, взятої «Мосфільмом» на рубежі 70-80-х років після виходу двома роками раніше іншого радянського фільму-катастрофи «Екіпаж». Проте касові збори фільму склали майже в три рази менше, ніж у «Екіпажу».

В основу фільму були покладені реальні події. 27 лютого 1977 року близько половини десятого вечора в одному з вагонів швидкого поїзда «Юність», що слідував з Москви в Ленінград, сталася пожежа. Вогонь стрімко поширювався від купе провідника по всьому вагону. Серед пасажирів почалася сильна паніка. Припинити її спробували троє курсантів Ленінградського вищого пожежно-технічного училища МВС СРСР, які слідували з відпустки. Тому, що потяг зупинився в полі й двері виявилися зачинені на замок, курсантам довелося розбивати вікна вагонів і через них робити евакуацію пасажирів. Під час евакуації троє курсантів - М.Б. Жуков, В.А. Іванов і Ю. Б. Малишев - загинули. Жуков, Іванов і Малишев Указом Президії Верховної Ради РРФСР від 28 липня 1977 були нагороджені посмертно медалями «За відвагу на пожежі» [1].

Сюжет

[ред. | ред. код]

Швидкий поїзд № 34 Москва-Елекмонар відправився точно за розкладом. Молода провідниця бере 3-х безбілетників до себе у вагон. Під час ревізії цей факт розкривається і безбілетники повинні бути висаджені, але один з них закохується в провідницю і сходить з поїзда, насильно взявши її з собою. В купе він залишає непогашену сигарету, через яку у вагоні починається пожежа. Машиністи незадовго до виявлення пожежі обговорюють той складний підйом, на який їх поїзд підіймається в цей час. Після зупинки поїзда залізничники проводять евакуацію людей, яка проходить благополучно. Палаючий вагон відділений на безпечну відстань від інших. Щоб не мерзнути, пасажири вагонів, які залишили повертаються на свої місця. Але спекулянт, вистрибує з вагона, упускає під колеса вагона, що палав валізу з грошима і витягує башмак з-під вагона, щоб врятувати валізу. В результаті вагон, який палав котиться під ухил, чіпляючи вагони хвостової частини поїзда з пасажирами. Некерований зачеп набирає хід під ухил. Люди намагаються вистрибувати з вагонів. Катастрофа неминуча. Залізничники всіма силами намагаються їй запобігти.

У ролях

[ред. | ред. код]

Знімальна група

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. «Памяти МЧС России», М. 2008, с. 24; с. 26.