Cercopithecus lomamiensis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 08:10, 17 березня 2017, створена Hypers (обговорення | внесок) (Загрози та охорона: +Національний парк Ломамі)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cercopithecus lomamiensis

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Мавпа (Cercopithecus)
Вид: C. lomamiensis
Cercopithecus lomamiensis
Hart et al., 2012
Посилання
Вікісховище: Cercopithecus lomamiensis
Віківиди: Cercopithecus lomamiensis
EOL: 32217899
ITIS: 944225
МСОП: 92401376
NCBI: 1191211

Cercopithecus lomamiensis (Мавпа ломамська) — вид приматів з роду Мавпа (Cercopithecus) родини Мавпові (Cercopithecidae), поширений в Демократичній Республіці Конго. Видовий епітет стосується Ломамі, притоки річки Конго. Про вид вперше повідомили у 2007 році, і він був формально описаний у 2012 році.

Опис

Молоді тварини, які зберігаються як домашні тварини

Примат середніх розмірів, має струнке тіло, 47–65 см без хвоста, з вагою 4–7 кг. Самиці значно менші, довжина голови й тіла від 40 до 42 см і вага від 3,5 до 4 кг. Очі золотисто-карі. Шкіра обличчя і вух гола, колір від світло-сірого до рожево-коричневого кольору. Підборіддя, горло і груди жовті, контрастуючи з чорним забарвлення черева. Шерсть на плечах і руках чорна. Хвіст бурштиновий при основі, стаючи чорним на кінчику.

Поширення

Країни поширення: Демократична Республіка Конго. Місце існування: тропічні вічнозелені ліси на висотах від 400 до 715 м.

Стиль життя

Hörbeispiel

Веде деревний стиль життя, але спускається на землю для харчування. Іноді спостерігається з іншими приматами (Cercopithecus mona, Cercopithecus ascanius, Piliocolobus badius). Харчується листям, фруктами, молодими пагонами. У дикій природі, Stephanoaetus coronatus і Panthera pardus є документованими хижаками. Людські мисливці також є серйозною загрозою.

Загрози та охорона

Загрожує надмірне полювання. Населяє Національний парк Ломамі.

Посилання