Presbytis natunae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:39, 16 лютого 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta10ehf1))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Presbytis natunae
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Presbytis
Вид: P. natunae
Presbytis natunae
(Thomas & Hartert, 1894)

Посилання
Вікісховище: Presbytis natunae
Віківиди: Presbytis natunae
EOL: 4453677
ITIS: 944255
МСОП: 136500

Presbytis natunae (Сурілі натунський) — вид приматів з роду Presbytis родини Мавпові.

Опис

Це відносно невеликі, тонкі примати з довгими задніми ногами і довгим хвостом. Хутро сіро-коричневе на спині, черево світліше. Обличчя темне, з вражаючими яскравими кругами навколо очей і яскравою областю морди, на верхній частині голови є шевелюра.

Поширення

Живе в північних островах Натуна біля північно-західного узбережжя Борнео, Індонезія. Проживає, в тому числі у первинних і вторинних лісах і каучукових плантаціях.

Стиль життя

Мало що відомо про їх спосіб життя. Вони живуть у невеликих групах від двох до шести тварин, зазвичай з одного самця, одного або кількох самиць і потомства. Вони деревні й денні. Їхня дієта повинна складатися з рослин, в основному молодого листя, насіння і плодів.

Загрози та охорона

Вид знаходиться під загрозою в частині ареалу через полонення особин як домашніх тварин, але головним чином триваючу деградацію і скорочення лісу. Внесений в Додаток II СІТЕС, але не захищений національним законодавством.

Посилання