Жінки-воїтельки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:52, 3 травня 2019, створена SOMBot (обговорення | внесок) (більше не розпізнається як ізольована)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жінки-воїтельки. Історичний опис одного нововідкритого острова
Les femmes militaires: Relation historique d'une isle nouvellement découverte
Жанр утопія, фантастика
Автор Луї Рюстен де Сен-Жори (Louis Rustaing de Saint-Jory)
Мова французька
Опубліковано 1735

«Жінки-воїтельки. Історичний опис одного нововідкритого острова» (фр. Les femmes militaires: Relation historique d'une isle nouvellement découverte) — утопічний роман в жанрі феміністичної наукової фантистики Луї Рюстена де Сен-Жори (Louis Rustaing de Saint-Jory), що вийшов у Парижі в 1735 році. Перевиданий у 1739.[1] Переведений на голландську мову в 1736 (Het nieuw ontdekt Eyland der strydbaare vrouwen).

Автор

Луї Рюстен де Сен-Жори (Louis Rustaing de Saint-Jory) — маловідомий французький письменник, який помер у 1752 році. Інших біографічних відомостей про нього немає.

Зміст

Роман оповідає про фантастичну подорож на острів Мангалур (Manghalour), що лежить «у п'ятсот льє від Бермуд», де, по опису П'єра Версена, «жінкам довелося одного разу взятися за зброю і битися за свободу пліч-о-пліч з чоловіками. Вони тримаються настільки хоробро, що сенат вирішує дарувати їм рівні права з чоловіками, за умови, що вони отримають те ж виховання та освіту, що й чоловіки, включаючи і військову службу».[2] Роман — це ще одна з просвітницьких утопій, у яких фігурують «благородні дикуни», які зуміли побудувати своє суспільство на розумних і справедливих началах, що були на той час не знайомі європейцям.

Відгуки

Роман отримав позитивну рецензію у науковому журналі «Journal des savants» (1736) а також удостоївся похвали абата Прево.

Цікавий факт

Острів Мангалур згадується в знаменитому графічному романі Алана Мура «Ліга видатних джентльменів» (The New traveller's Alamanac: Chapter Four).

Див. також

Примітки

Посилання