Роман Висоцький (історик)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 04:10, 10 червня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роман Висоцький
Роман Висоцький
Народився 16??
Помер 17??
Країна  Республіка Польща
Діяльність дипломат
Галузь історія[1], політична історія[1], політична партія[1] і nationalist movementd[1]
Відомий завдяки Соратник гетьмана Івана Мазепи
Науковий ступінь доктор габілітований[2] (18 лютого 2015) і докторський ступінь[2] (20 жовтня 1999)
Знання мов польська[3][1]
Заклад UMCS[2]
Посада Посол з особливих доручень

Роман Висоцький — український військовий діяч та дипломат часів Івана Мазепи.

Життєпис

Роман Висоцький належав до роду Гамаліїв. Він вперше зустрічається у листі Івана Мазепи до Василя Голіцина у квітні 1688 року, де гетьман зазначає, що відправляє до Голіцина Романа Висоцького і п’ять співаків з Чернігова та одного з Києва. 18 травня посланець повернувся в Україну. Його ж гетьман відправляв із посланням до Василя Голіцина і влітку 1689 року.

Роман Висоцький виконував відповідальні дипломатичні місії й пізніше. Возив він у Москву і гетьманське донесення від 28 березня 1690 р. про двох спійманих польських паліїв-лазутчиків. При останній поїздці домовився про лікаря для гетьмана. У листі до царя гетьман зазначав, що він доручав Роману Висоцькому і інші господарські справи в Батурині. У 1696 році гетьманський посланник супроводжував з Москви до Батурина турка Абдремана.

У джерелах Роман Висоцький згадується до 1701 року. За вірну службу отримав у володіння село Ярошівку у Прилуцькому полку.[4].

Примітки

Посилання