Посол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Посо́л — дипломатичний представник держави вищого рангу в іноземній державі (у декількох державах за сумісництвом) і в міжнародній організації. Посли призначаються главами держав і акредитуються при главі тієї держави, куди вони призначені.

Посол — 1) згідно з прийнятою в сучасному міжнародному праві класифікацією, закріпленою у Віденській конвенції про дипломатичні зносини 1961 р., це глава дипломатичного представництва І класу; акредитується при главі держави. Повна офіційна назва — Надзвичайний і Повноважний Посол (англ. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary). Віденський регламент 1815 р. визнав за послом на відміну дипломатичних представників інших класів, так званий представницький характер. Вважалось, що лише посол, який персонально представляє главу направляючої держави, безпосередньо виступає від імені свого монарха і може вимагати приватної аудієнції у монарха країни перебування. Право призначати посла визнавалося довгий час лише за Росією, Австрією, Великою Британією, Пруссією та Францією.

Сучасне міжнародне право не визнає правових відмінностей між послом і главами дипломатичних представництв інших класів. Віденська конвенція про дипломатичні зносини 1961 р. визначає, що «інакше як у відношенні старшинства та етикету, не повинно проводитися ніяких відмінностей між главами представництв унаслідок їх приналежності до того чи іншого класу». Це один з проявів принципу суверенної рівності держав; 2) це вищий дипломатичний ранг, котрий присвоюється дипломатичному персоналу органів зовнішніх зносин.

З утворенням Міжнародного циганського союзу (IRU) з'явився також унікальний рід послів: посли циганського народу.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]


Міжнародні дипломатичні відносини Це незавершена стаття про міжнародні відносини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.