Університет Марії Кюрі-Склодовської

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Університет Марії Кюрі-Склодовської
Заснований 1944
Адреса Люблін, Польща
Сайт [1]
Lublin UMCS (wydział humanistyczny) i Akademia Rolnicza.jpg

Університет імені Марії Кюрі-Склодовської (пол. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) — один з найбільших державних вищих навчальних закладів Польщі, заснований 23 жовтня 1944 року як альтернатива для Люблінського католицького університету ім. Павла ІІ.

Організатором і першим ректором був доцент Генріх Раабе.

У складі Університету 10 факультетів.

Історія[ред.ред. код]

Університет був заснований 23 жовтня 1944 навчального року, спочатку з чотирьох факультетів: медицини, природничих наук, сільського господарства та ветеринарії. Менш ніж за три місяці виник п'ятий - фармацевтичний факультет. Урочисте відкриття першого навчального року відбулося 14 січня 1945 року.

Факультет мав тоді 42 професорів, у тому числі з університету Львова і Вільнюса. Організатором і першим ректором університету зоолог професор Генріх Раабе.

Профіль цього університету продовжується до 50-х років XX століття. У 1949 році в університеті відкрито юридичний факультет. Рік по тому, відділені від університету факультети: медицини і фармації, які породили Академію медичних наук. У 1951 році вже існуюча кафедра математики та природничих наук була розділена на два відділення: математики, фізики і хімії і біології та наук про Землю. Рік по тому відкрився гуманітарний факультет, а в 1953 зоотехнічний.

Істотна реорганізація структури університету відбулася в 1955 році, коли він університету відбрунькувалися департаменти: сільського господарства, ветеринарних і зоотехнічних наук, що стали основою Академії сільськогосподарських наук. У другій половині 50-х років в університеті працювало 414 осіб, у тому числі 55 професорів і доцентів і 145 допоміжних вчених.

Сучасність[ред.ред. код]

Університет закінчив Шпорлюк Роман - український політолог та історик.

Галерея[ред.ред. код]

Інтернет-ресурси[ред.ред. код]