Роберт Абельсон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роберт Абельсон
Народився 12 вересня 1928(1928-09-12)[1]
Нью-Йорк, Нью-Йорк, США
Помер 13 липня 2005(2005-07-13)[1] (76 років)
·хвороба Паркінсона
Країна  США
Діяльність політолог, психолог, статистик, викладач університету
Alma mater Принстонський університет (1953)
Массачусетський технологічний інститут
Вища наукова школа Бронксуd
Заклад Єльський університет
Науковий керівник Silvan Solomon Tomkinsd[2] і Джон Тьюкі[2]
Аспіранти, докторанти Leland Wilkinsond[2]
George Loewensteind[2]
Colleen M. Seifertd[2]
Robert E. Krautd[2]
Членство Американська академія мистецтв і наук
Нагороди

Роберт Пол Абельсон (12 вересня 1928 — 13 липня 2005) — психолог з Єльського університету і політолог з особливими інтересами в царині статистики та логіки.

Біографія

Він народився в Нью-Йорку і навчався у вищій школі в Бронксі. Він захистив дипломну роботу в Массачусетському технологічному інституті і отримав докторський ступінь з психології відділу Принстонського університету психології під керівництвом Джона Текі і Сільвано Томкинса.

З Прінстона, Абельсон пішов в Ельський університет, де він залишався протягом наступних п'яти років своєї кар'єри.

З Мілтоном Дж Розенбергом, він розробив поняття «symbolic psycho-logic», використовуючи своєрідний вид матриці суміжності знакового графа, в описовій (а не розпорядчому) психологічній організації відносин і узгодженості відносини, який був ключем до розвитку галузі соціального пізнання.

Поняття, що віра, стосунки та ідеологія були глибокосполученими структурами знань які містяться в оригіналах, плануваннях, цілях і розумінні роботи, яка зібрала декілька тисяч цитувань, і призвела до першої міждисциплінарної програми спеціалізації впізнавальної науки в Університеті. Його робота над аналізом поведінки виборців на виборах 1960 і 1964 років, і створення комп'ютерної програми для моделювання ідеології («Goldwater machine») допомогло визначити і побудувати область політичних уподобань.

Він був автором книги «Статистика як принциповий аргумент», яка включає в себе рецепти для того, як слід продовжити статистичний аналіз, а також зображення того, що таке статистичний аналіз, чому ми повинні це робити, і як відрізнити хороший від поганого статистичного аргументу. Він був співавтором кількох інших книг з психології, статистики та політології. У 1959 році Абельсон опублікував статтю яка роз'яснює про різні ситуації, в яких кожен індивідуум має тенденцію дозволити собі «дилеми віри» (Абельсон «Способи вирішення дилем віри» Журнал вирішення конфліктів 1959).

Абельсон отримав премію за видатний науковий внесок від Американської асоціації психології (APA — American Psychological Association), премію заслуженого науковця від Суспільства експериментальної соціальної психології (SESP — Society of Experimental Social Psychology) і премію видатного вченого з Міжнародного товариства політичної психології (ISPP — International Society of Political Psychology). Він був обраний членом Американської академії мистецтв і наук в 1978 році[3].

Примітки

  1. а б Prabook — 2018.
  2. а б в г д е Математичний генеалогічний проєкт — 1997.
  3. Book of Members, 1780-2010: Chapter A (PDF). American Academy of Arts and Sciences. Процитовано 28 грудня 2019.