Американська академія мистецтв і наук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Американська академія мистецтв і наук

Американська академія мистецтв і наук (англ. American Academy of Arts and Sciences) — незалежний центр політичних досліджень, який проводить міждисциплінарні дослідження складних проблем. В члени академії обираються лідери в академічних дисциплінах, мистецтві, бізнесі та громадських справах.

Історія[ред.ред. код]

Академія заснована Джеймсом Боудоїном[en], Джоном Адамсом та Джоном Генкоком в Бостоні під час американської революції. Мета Академії, як зазначено в Статуті: «культивувати кожне мистецтво і науку, які можуть служити вищим інтересам, честі, гідності та щастю вільних, незалежних і доброчесних людей» (cultivate every art and science which may tend to advance the interest, honour, dignity, and happiness of a free, independent, and virtuous people). У 1780 році до них приєдналися Роберт Трит Пейн[en] і 58 керівників (лідерів) місцевих громад, а незабаром також інші видатні діячі: Бенджамін Франклін (чиє Американське філософське товариство дало лідерам Бостона стимул створити більш політично-орієнтовану спільноту), Джордж Вашингтон, Томас Джефферсон та Александер Гамілтон.

Штаб-квартира — Кембридж (Массачусетс). Академія є спонсором конференцій, організатором науково-дослідних проектів, випускає щоквартальний журнал Daedalus[1]. До 2009 року в Академії нараховується приблизно 200 лауреатів Нобелівської премії, 4000 наукових співробітників і приблизно 600 зарубіжних почесних членів. Протягом року члени запрошуються на регулярні переговори й зустрічі в Кембриджі та в усій країні. Входить до Американської ради наукових товариств[2].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Американські організації Це незавершена стаття про організацію в США.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Наука Це незавершена стаття з науки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Мистецтво Це незавершена стаття з мистецтва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.