Єльський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Єльський університет
Sterling Memorial Library
Меморіальна бібліотека Стерлінга, Єльський університет
Заснований 1701
Розташування Нью-Гейвен, штат Коннектикут
Прапор США над університетом

Є́льський університе́т (англ. Yale University) — один із найстаріших та найпрестижніших американських університетів, заснований Еліу Єлем.

Розташований у місті Нью-Гейвен, штат Коннектикут. Приватний дослідницький університет США, третій з дев'яти колоніальних коледжів, заснованих до Війни за незалежність. Входить в «Лігу плюща», разом з Гарвардським і Прінстонським університетами складає так називаєму «Велику трійку»

Історія університету[ред.ред. код]

Засновано 1701 року на кошти англійського купця та філантропа Е. Єля як пуританську школу.

З 1714 року в Нью-Гейвені.

З 1718 року під назвою Єльський коледж.

1886 року надано статус університету.

Витоки історії Єля відносяться до діяльності священників-колоністів 1640 року. Ідеї, які полягли в основі системи навчання університету, нагадують традиції і принципи навчання в середньовічних Європейських університетах, а також академіях Греції та Риму, де вперше був розроблений метод ліберального навчання.

Засновники Єльського університету користувались принципом колегіальності. В той час, як в великій частині Європи та Шотландії коледжі не передбачали прожиття студентів на їх території, засновники Єля хотіли створити коледж-гуртожиток, де студенти могли б вчитися один у одного, проживаючи разом на території університета. В 1700 році десять священників зібрались в Бренфорді, штат Коннектикут, для того, щоб обговорити створення нового коледжу. В 1701 році, отримавши хартію від колоніальної Генеральної Асамблеї, вони офіціально почали роботу над створенням Колегіальної Школи, як тоді називався Єльський університет.

Найвідоміші випускники[ред.ред. код]

Серед випускників — Лівінгстон Вільям, Джордж Герберт Вокер Буш, Джордж Вокер Буш, Білл Клінтон, Гілларі Клінтон, Алан Костелецький та багато інших впливових діячів політики, бізнесу, культури.

Учасниками програми Yale World Fellows були українці Ігор Шевченко (2006) та Андрій Шевченко (2008).

Література[ред.ред. код]

  • Універсальний словник-енциклопедія. — 4-е видання. — 2006. — С. 458.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.