Хренніков Анатолій Сергійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:16, 4 жовтня 2020, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (заміна синтаксу відповідно до обговорення)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хренніков Анатолій Сергійович
Народився 1881(1881)
місто Липецьк, тепер Липецької області, Російська Федерація
Помер 1951?
місто Глухів Сумської області
Поховання Глухів
Країна  СРСР
Національність росіянин
Діяльність політик
Нагороди
Орден «Знак Пошани» Орден «Знак Пошани»

Анатолій Сергійович Хренніков (1881(1881), місто Липецьк, тепер Липецької області, Російська Федерація — 1951?, місто Глухів Сумської області) — радянський вчений, селекціонер, заступник директора з наукової частини Глухівського Всесоюзного науково-дослідного інституту луб'яних рослин Сумської області. Професор. Депутат Верховної Ради УРСР 2-го скликання.

Життєпис

Навчався в Ново-Олександрійському інституті сільського господарства і лісоводства у російській частині Польщі (тепер — місто Пулави). За участь у студентському русі в 1904 році був виключений з третього курсу та відданий у солдати. Після закінчення військової служби поступив до Московського сільськогосподарського інституту, але навчання не продовжив. Змушений був переїхати до Санкт-Петербурга в пошуках роботи. Брав участь в революційних подіях 1905-1907 років, арештовувався царською поліцією за розповсюдження нелегальної літератури.

У 1907 році виїхав до Франції та Болгарії, де й перебував до вересня 1917 року. Закінчив Агрономічний інститут при Нантському університеті Франції, потім чотири роки працював науковим співробітником лабораторії прикладної ботаніки Агрономічного інституту в Нанті. Ще п'ять років працював у Болгарії: на Державній дослідній станції у місті Рущуку та завідувачем зразкового помістя і виноградних розсадників у Анхіало й Сливені.

З 1918 року — дільничний керівник Державного земельного фонду Тамбовської губернії, директор Красно-Іванівського радгоспу Тамбовської губернії, директор Тамбовського середнього сільськогосподарського училища.

З 1921 року зосередився на науковій роботі: завідував відділом полеводства Тамбовської сільськогосподарської дослідної станції й одночасно викладав на кафедрі фітопатології агрономічного факультету Тамбовського університету; керував відділом полеводства, обіймав посаду заступника директора з наукової частини Шатиловської обласної дослідної станції на Орловщині.

1932 року переїхав до міста Глухова, де працював завідувачем відділу (сектору) агротехніки й хімізації, заступником директора з наукової частини Глухівського Всесоюзного науково-дослідного інституту коноплі та, одночасно, завідувачем кафедри загального землеробства Глухівського сільськогосподарського інституту.

Під час німецько-радянської війни у 1941—1943 роках виконував обов'язки директора евакуйованого у Починки Горьковської області РРФСР Глухівського Всесоюзного науково-дослідного інституту коноплі.

З 1943 року — заступник директора з наукової частини Глухівського Всесоюзного науково-дослідного інституту луб'яних рослин Сумської області.

Професор Хренніков розробив основи і рекомендації живлення конопель, технології вирощування їх у сівозміні, запровадження яких у практику сприяло нарощуванню виробництва волокна. Результати наукового пошуку вченого оприлюднені більше ніж у 300 працях. Обирався членом сесії технічних культур Всесоюзної академії сільськогосподарських наук імені Леніна, членом технічної ради Міністерства земельних справ СРСР.

Помер у 1951 (за іншими даними — 1953) році. Похований на Вознесенському цвинтарі міста Глухова.

Нагороди

  • два ордени «Знак Пошани» (16.03.1936, 23.01.1948)
  • медаль «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років»
  • медалі

Джерела