Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:ПРО

Розділ Пропозиції в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення, перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку «Підпис» над вікном редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28 Архів 29 Архів 30

Автоблокувальник[ред. код]

Категорія:Боги[ред. код]

Потрібен шаблон ще для однієї нагороди[ред. код]

Шановно спільното! Сьогодні стикнувся із відсутністю в УкрВікі шаблона для нагороди: «Лауреат Державної премії Української РСР у галузі науки і техніки». В усякому разі, я не знайшов. Є шаблон для аналогічної нагороди незалежної України і її ліплять у сторінки тим персоналіям, які одержали нагороду ще за часів СРСР. Прикольно дивитись на жовто-блакитний прапорець нагороди, наданої людині ледь не за сталінських часів. Зробіть новий шаблон, хто вміє! В. Николов (обговорення) 19:11, 9 липня 2016 (UTC)

Див. {{Державна премія УРСР у галузі науки і техніки}} --Reader85 (обговорення) 20:01, 9 липня 2016 (UTC)

Матеріальна допомога[ред. код]

На мій погляд значно легше збирати допомогу за допомогою SMS з телефонів. В крайньому випадку надіслав би декілька десятків гривень просто поштовим конвертом. Але не має ні адреси для надіслання коштів, ані номерів телефонів для SMS.— Це написав, але не підписав користувач 46.200.104.4 (обговореннявнесок).

Не знаю, чи є технічна можливість таке реалізувати. Якщо не помиляюся, кошти повинні надходити безпосередньо до Фонду Вікімедіа, і вже потім Фонд розподіляє ці кошти, надсилаючи їх регіональним відділенням, виділяючи їх на різні проекти тощо. Ймовірно, саме тому система оплати працює через кредитні картки та paypal.--Piramidion 17:42, 23 липня 2016 (UTC)

Середній ступінь забезпечення[ред. код]

Пропоную ввести в Укрвікі середній рівень захисту, сторінки з яким будуть редагувати лише патрульні.--81.23.24.130 14:34, 24 липня 2016 (UTC)

Пропозицію треба обдумати, але логіки вона не позбавлена. Досить часто в мене, наприклад, була потреба захистити від непатрульних при війнах редагувань або хитрому вандалізмі (коли обліковці більше 3 днів). --Максим Підліснюк (обговорення) 23:56, 27 липня 2016 (UTC)
Теж думаю, що є частково логіка в цій пропозиції. --Jphwra (обговорення) 04:18, 28 липня 2016 (UTC)

Безпілотний повітряно-космічний транспортний літак багаторазового використання «Сура»[ред. код]

Зверніть, будь ласка,увагу на макет -зображення України на ньому без Криму.Ким створено макет?Гадаю варто повідомити про даний факт СБУ.— Це написав, але не підписав користувач 178.210.143.229 (обговореннявнесок).

Ви можете це зробити. Дані зазначені в описі фото на сторінці Файл:ПКС-Сура.JPG: фото зроблено на виставці Авіасвіт XХI 27 вересня 2008. Тут є аналогічне фото, там зазначено, що це експозиція Південмаша. Тож якщо ви бажаєте, ви можете звернутися до СБУ — NickK (обг.) 08:04, 25 липня 2016 (UTC)
То що, Південмаш ше у 2008-му передбачив відрив Криму від України?--Словолюб (обговорення) 09:47, 26 липня 2016 (UTC)

Переклад тижня[ред. код]

Тут в Амбасаді привернули нашу увагу до проекту m:Translation of the week, учасники якого щотижня перекладають якусь статтю якомога більшою кількістю мов. Тих, хто цікавиться перекладами, запрошую до перекладу статей та до участі у виборі кандидатів на сторінці m:Translation of the week/Translation candidates (там наразі мало учасників і жодного українця) — NickK (обг.) 09:31, 26 липня 2016 (UTC)

Це треба домовитися про висунення певної статті з української Вікіпедії, яка не перекладена іншими мовами і дружньо проголосувати там на висунення, залучивши наших україномовних користувачів з інших країн, які б могли перекласти її. Тоді буде ефект. --Микола Василечко (обговорення) 14:56, 26 липня 2016 (UTC)
З української все одно ніхто не перекладе, бо там переклади з англійської. А от якщо є гарна стаття про Україну в енВікі, то можна й номінувати — NickK (обг.) 15:00, 26 липня 2016 (UTC)
Facepalm3.svg. Не знав, що тільки англійці вміють якісно писати.--З повагою, TnoXX parle! 15:42, 26 липня 2016 (UTC)
Проблема в тому, що кількість вікіпедистів, які зможуть перекласти українську статтю китайською чи арабською, фактично нульова. А от з англійської перекладати можуть практично всіма мовами — NickK (обг.) 17:31, 26 липня 2016 (UTC)
Я, до речі, вчора вже переклав статтю цьоготижневу, додався в список від укрвікі і підписався на розсилку нагадувань, тож українською переклади будуть регулярні. Чудесно було б, якби цей проект підтримали й інші Вікіпедії середніх та малих розмірів. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 16:45, 26 липня 2016 (UTC)
А не можна якусь вибрану або принаймі добру в укрвікі перекласти англійською й запропонувати для перекладу на інші мови? --ROMANTYS (обговорення) 19:48, 31 серпня 2016 (UTC)

Тиждень поліпшення довідки[ред. код]

Вітаю, шановна громадо! Чи є однодумці, хто замислювався над покращенням користування проектом для інших, особливо новачків? Хто любить докладно пояснювати роботу того, чи іншого інструменту, «фічі» для стилю? З огляду на те, що багато новачків, замість читати довідку, або додавати посилання на неї, додають собі на особисту сторінку «надбання», «конспекти» більш досвідчених користувачів — питання досить актуальне. Проект не може якісно розвиватись без чітких мануалів, пояснень, «частих питань», інструкцій з… Багато таких сторінок створено в далеких-далеких роках і вже не актуальні. Багато не мають ясних прикладів застосування, з деталізованими поясненнями усіх атрибутів для усіх параметрів. Деякі просто відсутні. Потрібно зайнятись цим з початком нового навчального року і трохи навести лад. Кожен взяв би собі по одній сторінці (щось до душі, щось досить знайоме) й довів би її до стану вибраної, наповнивши усім найкращим з іншомовних розділів. Неоодноразово натрапляючи на цікаві інструменти, доводилось читати пояснення до них англійською. І це я знаю як їх знайти, а багатьом так і залишається ліс густий. Ось, наприклад, покращена на пробу, на потребу сторінка Довідка:Тег Gallery відразу виявилась затребуваною іншими користувачами, які не полінувались тицьнути дякую, а на кожного з них з десяток, що просто вдячні за те, що воно є і згодиться їм (сам такий :) ). Можливо, я чогось не знаю і така робота десь ведеться окремим проектом. Вік шукай, а воно поруч. Підкажіть, буду вдячний допомогти. Можливо, знайдуться охочі — проведемо такий пробний тиждень.--Dim Grits 16:51, 11 серпня 2016 (UTC)

Це мова про Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місячник Довідки проекту, який ми ніяк не проведемо? Face-sad.svg. Я мрію створити дерево довідкових і проектних сторінок, яким воно має бути, і потім зробити так, щоб нинішнє дерево категорій цих сторінок йому відповідало… але лячно. -- Ата (обг.) 19:05, 11 серпня 2016 (UTC)
Дякую! Добре що й про древо знають. Підписався. Допоможу й з категоризацією. Схему маєте, десь бачили, в англійців? Чи власні уявлення?--Dim Grits 16:00, 12 серпня 2016 (UTC)

Чернетка Акту Проголошення Незалежності України[ред. код]

До новачків[ред. код]

Shynkar, а не легше усунути причини того, за що Вас позбавили права створювати статті в основному просторі?! І взагалі, Ви цим проханням підставляєте новачків: сліпо переносячи статті, вони, ймовірно, будуть робити ті самі помилки, за які на Вас наклали обмеження — з відповідними наслідками для свого облікового запису. -- Green Zero обг 19:38, 31 серпня 2016 (UTC)

Вдосконалюємо нашу Вікіпедію[ред. код]

Сьогодні розділ нашої Вікіпедії "Обговорення" не відповідає власній назві. Фактично відбувається скупий діалог так званого патруля з автором статті. Вимога одна: дотримуватися формату, тобто автор мусить запропонувати коротке сухе повідомлення. Тим часом якраз на цій сторінці маємо обговорювати плюси і мінуси суперечливих статей. Наприклад, я заперечую наявні у вас назви музею "Пирогів" і "Пирогово". Для цього мушу підвести доказову базу, тобто переконати читача Вікіпедії та ваш актив у своїй правоті, а це вже елемент публіцистики. Бо якщо керуватися лише форматом подачі, Вікіпедія міститиме неправильне або протилежні за змістом повідомлення, що суперечитиме основному інформативному завданню енциклопедії. Адже ніхто з нас не хоче отримувати нісенітницю, правда ж?.. Тому й мусимо дискутувати, мусимо безперервно вдосконалюватися.

На все добре! Щиро - Олекса Палійчук. — Це написав, але не підписав користувач Trianon (обговореннявнесок).

Основне обговорення Обговорення:Пирогів (Київ). Чи не реба це обговерення стерти? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 14:52, 15 вересня 2016 (UTC)
Не реба. --Буник (обговорення) 15:40, 15 вересня 2016 (UTC)

Переяслав-Хмельницький: місто-музей[ред. код]

Запрошую підтримати темтижнь про музеї Переяслава. Завдяки фотоконкурсу та завантаженню фото, що дав сам заповідник, маємо багато фотоматеріалів, які нема куди прилаштувати.--Anntinomyобг 21:53, 21 вересня 2016 (UTC)

Голосування за увімкнення числового сортування в категоріях[ред. код]

В опитуванні побажань спільноти, яке техкоманда ФВМ проводила минулого року, побажанням №5 було числове сортування у категоріях — тобто щоб 99 було перед 101. Це вже зробили і таке працює в шведській і англійській Вікіпедіях.

Це працює з використанням скрипта, на налаштування якого треба день, і впродовж цього дня сортування в категоріях працюватиме нестабільно, але потім все буде гаразд.

Пропоную проголосувати за те, щоб увімкнути таке тут. -- Ата (обг.) 09:44, 23 вересня 2016 (UTC)

А можна більш докладно, як воно працює?--Анатолій (обг.) 18:27, 23 вересня 2016 (UTC)
  • Symbol support vote.svg За, хоча я навіть не впевнений, чи тут голосування потрібне — покращення ж очевидне. Хіба що хтось знайде якісь проблеми із впровадженням скрипта у нас.--Piramidion 14:17, 23 вересня 2016 (UTC)
  • Symbol support vote.svg За. Все, що не робиться — на краще. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 14:27, 23 вересня 2016 (UTC)
  • Symbol support vote.svg За В цьому є сенс. -- Green Zero обг 21:23, 24 вересня 2016 (UTC)

Тренінг із просування вікіпроектів у соцмережах[ред. код]

8—9 жовтня (субота та неділя) Вікімедіа Україна організовує тренінг із соцмереж для учасників вікіпроектів, що займаються просуванням Вікіпедії, сестринських проектів у фейсбуці, твіттері тощо. Тренінг відбудеться у Києві. Кількість місць обмежена. Учасникам з інших населених пунктів України буде компенсовано витрати на проїзд та проживання тут. За лінком попередня реєстраційна форма, щоб оцінити наскільки релевантним для Вас буде тренінг: реєстраційна форма Запрошую долучатися! --Olena Zakharian (обговорення) 15:24, 28 вересня 2016 (UTC)

А хто доповідачі? A1 (обговорення) 12:58, 29 вересня 2016 (UTC)