Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:ПРО

Розділ Пропозиції в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення, перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку «Підпис» над вікном редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28 Архів 29 Архів 30
Архів 31 Архів 32


Підготуймо пропозиції щодо співпраці з органами влади разом![ред. код]

До дня народження Вікіпедії в січні Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман видав резолюцію, яка ставить за мету створення сприятливих умов для наповнення української Вікіпедії. Пояснення цьго простою мовою можна прочитати у цьому пості блогу

Громадська організація «Вікімедіа Україна» готує для міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних і Київської міської державних адміністрації пакет пропозицій щодо такої співпраці. Ми хочемо підготувати ці пропозиції на основі ваших ідей та побажань, щоб спільнота Вікіпедії висловилася, яку підтримку хоче мати вд влади.

Збір пропозицій відбувається на сторінці wmua:Пропозиції щодо співпраці з органами влади. Зокрема, нам цікава ваша думка щодо такого:

 • за конкретними визначеними напрямками (БоГеМА (Бібліотеки, Галереї, Музеї, Архіви), Свобода панорами, Освітня програма для шкіл, Освітня програма для вишів, Вікі любить пам'ятки, Конкурси наукових робіт) — якої допомоги ви очікуєте від держави для цих проектів?
 • у рамках співпраці з іншими центральними органами виконавчої влади — як вони можуть допомогти Вікіпедії?
 • за областями (та містом Києвом) — ми хочемо підготувати два набори пропозицій: пропозиції для всіх областей, які не вимагають присутності вікіпедистів на місці (наприклад, розміщення матеріалів на сайті ОДА) та такі, які вимагають роботи на місці (наприклад, проведення тренінгів).

Якщо ви маєте бажання співпрацювати з ОДА своєї області чи міста Києва на місці — будь ласка, долучіться, та зазначте, чим вам буде цікаво займатися. Ми дуже хочемо охопити якнайбільшу кількість областей, щоб якнайкраще покрити всю Україну. Якщо ви не знаєте, з якого боку підійти до вашої ОДА — не переймайтеся, ГО «Вікімедіа Україна» допоможе вам організувати співпрацю, від вас головним є бажання.

Якщо ви маєте ідеї щодо співпраці з іншими, не зазначеними там органами влади — будьте рішучими та додавайте їх до списку.

Тож прошу долучатися до обговорення на сторінці wmua:Пропозиції щодо співпраці з органами влади! Якщо ви маєте питання, можете їх ставити тут.

Від імені ГО «Вікімедіа Україна», заступник голови Правління — NickK (обг.) 01:15, 21 лютого 2017 (UTC)

 • @Arxivist: я там дещо написав про Архіви, може щось забув, подивись, будь ласка. artem.komisarenko (обговорення) 07:28, 21 лютого 2017 (UTC)
 • @A1: @Білецький В.С.: artem.komisarenko (обговорення) 13:13, 22 лютого 2017 (UTC)
 • @Aeou:, @AMY 81-412: Вітаю! Нагадали також, що ви з тих людей, що "не бояться заглядати у архів" artem.komisarenko (обговорення) 14:18, 24 лютого 2017 (UTC)
 • @NickK: я хоч і покинув Вікі, але в мене питання. Чому там з Хмельницькою ДА повний нуль? Я розумію Житомирську та Рівненську з нулем (вони мені не відповіли), але з Хмельниччанами я наче налагодив зв'язок!!! --Jphwra (обговорення) 19:33, 1 березня 2017 (UTC)
  @Jphwra: По Хмельницькій ОДА повний нуль, бо ти налагодив зв'язок і одразу ж покинув вікі, тож якщо ти повернешся, буде не нуль ). Якщо серйозно, то ситуація така: зараз ми будуємо співпрацю з областями зверху, на них уже розіслали лист Гройсмана, і ми пишемо їм, що конкретно ми від них хочемо. Є деякі базові речі, які ми просимо від усіх областей (наприклад, викласти паспорти рад на сайтах, щоб ми могли звідти перенести матеріал до Вікіпедії), решту ж ми наповнюємо залежно від побажань місцевих вікіпедистів (наприклад, якщо нам дозволять оцифрувати та викласти до Вікіпедії документи Хмельницького обласного архіву, а також провести тренінги з редагування Вікіпедії для найкращих вчителів Хмельниччини, то нам потрібно, щоб був вікіпедист із Хмельниччини, який хотів би цим займатися). Тобто проблема бажання обласних адміністрацій вже не стоїть — лист Гройсмана автоматично робить із них бажаючих. Зараз потрібно написати, що саме ми від них хочемо (і можемо використати). Якщо ти хочеш співпрацювати з Хмельницькою ОДА (або, може, з ближчою тобі Житомирською ОДА) — напиши свої пропозиції. Можеш заразом написати й пропозиції, наприклад, на Міністерство молоді та спорту щодо спортивних заходів або інші цікаві тобі органи влади — NickK (обг.) 20:19, 1 березня 2017 (UTC)
  @NickK: Мені треба час подумати. Взагалі, то мене цікавить чотири області: Житомирська (батьківщина мого батька, моїх дітей та дружини), Рівненська (бо власне до Рівного, як і до Житомира 90 км), Хмельницька (батьківщина родини моєї матері) та власне Сумська (моя батьківщина). Там до якого часу подають заявки? --Jphwra (обговорення) 17:41, 2 березня 2017 (UTC)
  @Jphwra: Бажано до кінця тижня. На початку наступного тижня хочемо вже надіслати — NickK (обг.) 17:51, 2 березня 2017 (UTC)

Підпроект: Статті про осіб яким не вистачає значимості[ред. код]

Вітаю!

Це питання вже підіймалося, думаю, потрібно його якось вже вирішувати.

Регулярно на вилученні бачу статті про померлих осіб, яким за дійсними правилами не вистачає значимості чи ця значимість перебуває на межі. Іноді їх видаляють після запеклих зіткнень, іноді — в наслідок консенсусу, але з важким серцем. Часто такі статті містять нетривіяльну інформацію, яку, насправді, буває дуже і дуже непросто віднайти, відтворює факти із численних і не завжди легкодоступних збірників документів тощо.

Пропоную: створити нарешті спец-проект, в якому накопичувати такі статті, щоб вони не муляли нікому око в основному просторі.

Критерії включення:

 • Померла особа, (бажано?) не сучасник
 • Про яку є джерела
 • Критерій включення мають бути лімітованими, окресленими, хоч і не обов'язково замалими (українці 19-го ст. — поганий критерій; греко-католицьки священики 19-го ст. — хороший)

Приклади таких категорій осіб:

 • Допогромні греко-католицьки священики (може й не тільки греко-католицькі, але останні грали дуже велику роль в тодішньому суспільстві, в освіті тощо)
 • Нижчі офіцери (вищі й так значимі), унтер-офіцери, армії УНР, можливо й прості бійці, члени підпілля ОУН/УПА
 • Місцева шляхта, чиновники, вчителя гімназій імперських часів
 • Репресовані та їх кати; загиблі у 2-й світовій українці тощо
 • Імена в мармурі — імена, що містяться на пам'ятних табличках, хоча б у вигляді списків

Плюси:

 • Поступово, коли Вікіпедія покриває свій scope критерії значимості зменшуються, створюються нові проекти де ці статті можуть стати потрібними. Вікіджерела, Вікіпідручник, Вікідата — все це колись було офтопіком у Вікіпедії
 • Багато місця текстова інформація не займає, описати пів радянської армії вийде як залити одну фотку зі смартфона, від нас не убуде.

artem.komisarenko (обговорення) 20:28, 24 лютого 2017 (UTC)

Підтримую. Такі статті мають володіти усіма ознаками статей (енциклопедичність, джерела, стиль) окрім значимості. Думати про тих, хто помер, значимості не має, але може її отримати у ближчий час. Основні теми бачу такі:
 • Вояки за Україну (УНР, УПА, Війна на Сході України). Друга світова війна - тема, популярна в СРСР, тому більшість значимостей (пам'ятники, дошки, вулиці, школи) вже набуті, нових буде вкрай мало. Тому без "ВВВ" давайте. Афганська війна, в принципі, розкрита також.
 • Репресовані в СРСР (не лише закатовані, але й просто позбавлені роботи, викреслені)
 • Освічені люди (вчителі, лікарі, священики, вчені невисокого рангу) 1890-1930х на території України, значна частина яких забуті, бо родом звідси.
Думаю, що критерії значимості навпаки будуть з часом підвищуватися, але серед згаданих людей буде все більше таких, що проходитимуть, бо про них писатимуть статті, книжки, робитимуть фільми. --Brunei (обговорення) 20:52, 24 лютого 2017 (UTC)
Я не хотів би викреслювати радянських солдат. Я розумію, що певна частина вікіпедистів дуже нервово реагує на все радянське, але Вікіпедія — це компіляція даних, а не постамент. Не тільки радянські військові, навіть інформація про катів потрібна. Коли я писав, наприклад, оцей lead до документу вичитаному у Вікіджерелах, я активно користувався як базою репресованих так і базою катів і навіть довідковими сайтами, що глорифікували радянські «органи», — там можна було знайти біографії радянських діячів, дуже показові в контексті документу. artem.komisarenko (обговорення) 17:44, 25 лютого 2017 (UTC)
Звучить резонно. При накопиченні таких статей, тісно пов'язаних темою, преамбули з них будуть добрим наповненням для відповідних списків. Зараз, коли статті з'являються і пропадають по одній, на список нічого набрати. --ReAlв.о. 21:50, 24 лютого 2017 (UTC)
ReAl і Brunei за мене вже все сказали. Підтримую пропозицію обома руками за наведеними вище критеріями. --Nina Shenturk (обговорення) 17:21, 25 лютого 2017 (UTC)
Звучить непогано і цілком резонно. Але треба більш конкретно сформулювати критерії включення, оскільки не дуже хочеться перетворювати укр-вікі на якийсь мартиролог. Інфа, звісно, корисна та важлива, але ту головне не переборщити, бо список з 300-400 імен з короткою біографічною довідкою, загиблих жителів села від Голодомору чи на другій світовій - це не ок. Для інших проектів - так. Але це треба змусити фонд створити новий проект, зважаючи, що головна проблема нині для ФВМ - падіння числа редакторів в цілому. Тобто тут треба справді над подумати.
Я би включив ще й чиновників (мерів всіх міст та містечок, керівників районів, повітів (мо' сільрад/старост - там по суті ледь не пожиттєво після першого-другого обрання) тощо. для списків - це непогана річ. --Kharkivian (обг.) 22:16, 26 лютого 2017 (UTC)
Так окремий проект навіть є, тільки не Вікімедійний, він позиціонується як проект порятунку вилучених з Вікіпедії статей. Тільки я не можу згадати, як він називається. A1, може то ви підкажете? --Ата (обг.) 20:48, 27 лютого 2017 (UTC)
Є такий - Undeleted page. Щоправда особливої активності я не спостерігаю на ньому, зате там є цікаві кратологічні розвідки. --A1 (обговорення) 23:08, 28 лютого 2017 (UTC)

Symbol support vote.svg За, наповнивши подібний проект відомостями, що легко знайти і не потребують додаткового обґрунтування у значимості, можливо з часом людина приєднається власне до Вікіпедії вже наповнюючи її інформацією, що є корисною на даному етапі (виправлення, доповнення а з часом - і власні статті).--Divega (обговорення) 19:53, 2 березня 2017 (UTC)

Я зазвичай просто переносив статті до простору користувача, але так про них з часом забудуть. Окрема категорія в просторі „Вікіпедія“ (а в майбутньому можливо окремий простір назв) було б добре. Для початку треба проголосувати формальне правило, щоб статті не вилучалися, а перейменовувалися геть з простору статей. Але це все стосується радше недооформлених статей або таких, які можуть стати значимими в найближчі роки. А деякі з випадків, які ви описали, можуть лишитися незначимими аж до кінця існування вікіпедії в поточному форматі. Тому треба визначити де компроміс: з одного боку це благородно, зберігати внесок людей, які не хочуть/не вміють розвинути окремий вікі-сайт, а з иншого боку неясно, чи це відповідає цілям вікіпедії. --ASƨɐ 20:09, 2 березня 2017 (UTC)

 • Такий простір/проект був би корисним, але він не має перетворитися на індексоване пошуковими системами звалище непотребу. Я б підтримав за умови, що інформація зразу має сортуватися до відповідних списків (наприклад, є інформація про малозначимого міського голову маленького міста, і він зразу йде до заготовки статті на кшталт Міські голови Пустомит). Тобто при відправленні туди статті потрібно чітко зазначати, для якого списку вона готується. З іншого боку, мені не подобається ідея проекту для статей без якихось перспектив відповідності критеріям значимості (наприклад, інформації про чийогось пращура з XIX століття, яку він/вона знайшов/ла десь в архіві) — Вікіпедія не має містити інформацію про все на світі, і якщо інформація однозначно не підходить до Вікіпедії — слід знайти інше місце для неї (наприклад, Родовід або місцеву вікі на кшталт ВЕК) — NickK (обг.) 20:25, 2 березня 2017 (UTC)

Нумізматичний Патрульний Десант[ред. код]

Є така пропозиція. А що якщо нам об'єднатися в спільноти по інтересах і таким чином допомогати одне-одному, а не лізти в ті теми, в яких не розуміємося зовсім? Таким чином купа статтів може стати добрими. Нумізматику я потягну. Власне, висуваю пропозицію і створюю спільноту серед нумізматів. Голосування зараз поставлю. Пропоную таке саме зробити і за іншими інтересами. Посилання на готову статтю для голосування та зауваги кидатиметься в кнайпу. Але не просто робити зауваги, а й по-можливости правити. По довершенню статті посилання надсилатиметься на голосування статусу у кандидати добрих статтів. ПС. Назва умовна. Сподобається більшости - візьмемо за назву спільноти. Голосування за те щоб бути спільноті - подаю нижче. Також вважаю за потрібне ввести в правила спільноти щоквартальні конкурси. Готовий иноді зі свого обмінного фонду щось презентувати. А я зачасту працюю з іноземцями, тому є багато чого цікавого.

Нумізматичний Патрульний Десант 1—0—0[ред. код]

Пропонує:

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Нумізматичний Патрульний Десант 1 0 0 100% 1 березня 2017 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. Аргументи вище.
 2. Добре було б зробити групи за темами — як доповнення до проєктів. Останні не зовсім справляються зі своїми задачами. --В.Галушко (обговорення) 22:08, 1 березня 2017 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:

Користувач:Вакуленко-К. Володимир Користувач:Корінь Користувач:Максим Українець Користувач:Олександр Давиденко Користувач:Омск и Киев Користувач:Парус Користувач:Словесник Користувач:ФІГ ВАМ Користувач:Хабіб Користувач:Шкурба Андрій Вікторович Користувач:AlexKozur Користувач:AlexLefty Користувач:Ann Rocker Користувач:Barow Користувач:Blitz1980 Користувач:Brunei Користувач:Crazydoktor Користувач:DigitalRebel78 Користувач:Dunanan Ranger Користувач:Fybits Користувач:Gipoza Користувач:Murzya p Користувач:Ned9 Користувач:Nuolk Користувач:Olmi Користувач:Paulmacht Користувач:Petro Oliynyk Користувач:Ph.lina Користувач:Ramarren Користувач:Sergii Riabenko Користувач:Uakot Користувач:Ukr pravo Користувач:Ukrop4ik Користувач:Victor-Sumy З повагою - --wkw (обговорення) 19:19, 1 березня 2017 (UTC)

@Вакуленко-К. Володимир: Для цього нема потреби в голосуванні, можете взяти ініціативу та створити. У Вікіпедії для цього існують тематичні проекти, Вікіпедія:Проект:Нумізматика червоний, можете створити й запрошувати людей — NickK (обг.) 20:21, 1 березня 2017 (UTC)

Статті необхідно об'єднати[ред. код]

Ці статті необхідно об'єднати, тому що це один і той же музичний інструмент.

 • Дримба - залишити як основну
 • Варган - перенести зміст і залишити редирект

З повагою, George Chernilevsky talk 20:03, 10 березня 2017 (UTC)

ВП:БР, об'єднайте в одній із статей тексти (я, наприклад, раніше неділі на то час не знайду), звівши в одну статтю все корисне з двох, і подайте на ВП:ЗА запит на об'єднання історій редагувань, як тут Вікіпедія:Запити до адміністраторів#Об'єднання історій Філоклет та Філоктет. --ReAlв.о. 21:09, 10 березня 2017 (UTC)

«Вікі любить Україну»[ред. код]

Є пропозиція! На кшталт конкурсів «Вікі любить Землю» та «Вікі любить пам'ятки» і традиційних тематичних тижнів започаткувати конкурс «Вікі любить Україну» з написання та вдосконалення статей (як у тижнях) і завантаженням світлин (як у Вікі любить…).
Ця думка виникла в мене саме зараз, під час Місяця Тернополя. Адже робити окремі Місяці для кожного міста чи області є трохи дріб'язково, якщо можна зробити всеукраїнський конкурс. А вже в рамках цього конкурсу виокремлювати області та міста, за умови наявності зацікавлених груп користувачів.
Мені видається, що для такого конкурсу місцева влада, також підприємці-благодійники зможуть знайти кошти на нагородження переможців у кожному окремому місті чи області. Я в цьому переконаний, як зараз із Місяцем Тернополя.
Це матиме набагато ширший розголос і дієвість.
Що скажете, вікіпедисти?--Микола Василечко (обговорення) 12:06, 12 березня 2017 (UTC)

Цілком слушна пропозиція. --Jphwra (обговорення) 12:44, 12 березня 2017 (UTC)
Підтримую. --Розум (обговорення) 16:06, 12 березня 2017 (UTC)

Фонд Вікімедіа роздає уживані ноутбуки вікіпедистам[ред. код]

Привіт усім!

Фонд Вікімедіа має багато вживаних ноутбуків і вони готові роздати вікіпедистам, які не мають власних ПК та не можуть дозволити придбати собі.

Якщо вам цікава ця програма і вам потрібен ноутбук для вікіпедійних цілей, ви можете подати заявку на сторінці m:Hardware donation program (англійською). Протягом березня Фонд роздасть 20 ноутбуків — NickK (обг.) 14:54, 22 березня 2017 (UTC)

Визнання анексії Криму[ред. код]

https://uk.wikipedia.org/wiki/OpenStreetMap

Зазнаначити , що Крим одночасово є і Україна і Росія. Тобто даний проект однозначно не підтримує Україну, чим порушує міжнародні санкції

http://www.openstreetmap.org/relation/3795586

http://www.openstreetmap.org/search?query=Crimea%2C%20Ukraine#map=18/50.45051/30.52213 — Це написав, але не підписав користувач Bohdan Bondar (обговореннявнесок).

Все там зазначено http://www.openstreetmap.org/relation/72639#map=8/45.339/35.140. Не плутайте нелегітимне утворення Російською федерацією Республіка Крим та АР Крим. P.S.: неважливо: але мені не зрозуміло як це стосується укр. вікіпедії--くろねこ Обг. 08:58, 29 березня 2017 (UTC)
Але на карті в них тепер підписане все російською, назва Крима, назви міст в той час як на іншій території України — українською. artem.komisarenko (обговорення) 21:51, 29 березня 2017 (UTC)
@Artem.komisarenko: Там потрібно додавати україномовні назви. Щодо вулиць передивився, то здебільшого україномовні назви є, щодо архітектури то не завжди. Так було і в моєму місті А всі назви там такі ось через що http://www.openstreetmap.org/relation/60189#map=5/52.630/48.428 Так як кордони Росія з Кримом, тому основна мова російська --くろねこ Обг. 10:54, 30 березня 2017 (UTC)