Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:ПРО

Розділ Пропозиції в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення, перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку «Підпис» над вікном редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26

Вікіпедія. Харківський правопис[ред. код]

Давайте будемо поступово починати писати статті Харківським правописом чи скрипниківкою, адже як відомо реформи йдуть знизу і я не бачу нічого поганого якщо слово буде читатися для деяких незвично, нехай звикають. Все ж це найбільш вірогідніше, ніж те, що українська перейде на латинку, все ж багато варіянтів її присутні і для всіх реґіонів вона не застосується. — Це написав, але не підписав користувач 195.5.3.249 (обговореннявнесок).

Для цього спочатку треба змінити правила української Вікіпедії. — Green Zero обг 13:38, 9 липня 2015 (UTC)
Вікіпедія не займається оригінальними дослідженням, нічого не змінює, а лише відображає існуючу ситуацію. Для того, щоб Вікіпедія змінила правила, слід змінити правопис. Це одна із засад Вікіпедії (див. ВП:5О). --Максим Підліснюк (обговорення) 15:45, 9 липня 2015 (UTC)
Як на мене, який правопис використовувати, це чисто внутрішньо-вікіпедійна проблема. ВП:ОД стосується змісту статей, а не подачі. Імхо, ніяке правило не забороняє використовувати вигаданий правопис, якщо так зручніше дописувачам. Те, що такого ніколи не станеться — инша річ) --ASƨɐ 11:38, 11 липня 2015 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти, Европа, етер та евро – весело, але не тут--TnoXX parle! 08:59, 11 липня 2015 (UTC)
Також Symbol oppose vote.svg Проти і це без варіянтів. Чесно кажучи вистачає Львів-Бучача з галицьким говором та слобожан з суржиком. --Jphwra (обговорення) 12:08, 11 липня 2015 (UTC)

А чого Харківський? Давайте вже зразу Смотрицького--V Ryabish (обговорення) 19:54, 30 липня 2015 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти --DegoleX (обговорення) 23:33, 30 липня 2015 (UTC)

 • Symbol oppose vote.svg Проти Ми пишемо для читачів, які знають сучасний український правопис. Вікіпедія не має права нехтувати інтересами і думкою своїх україномовних читачів. Тут були наведені критичні відгуки (Юрій Шевельов, Іван Огієнко, Віталій Русанівський). Якщо правопис в Україні зміниться, приживеться і стане поширеним - тоді вивчимо інтереси читачів, і вирішимо питання про зміну правопису у ВП. — Юрій Дзядик в) 19:18, 20:10, 2 серпня 2015 (UTC).
 • а от тут вже розрізняйте — зміниться, приживеться тощо. Якщо зміниться, — вже підстава слідувати, згідно з сучасно представленою позицією української Вікіпедії. Та й все це арґументи, jak mówią polacy, punktu siedzenia…--Albedo (обговорення) 15:43, 5 вересня 2015 (UTC)

Любов і кохання[ред. код]

Стаття «Кохання» має бути повністю переписана, і можливо, перейменована. У термінах плутанина: як основне подається «кохання», а як менш уживаний синонім — «любов». Я не знавець української, але мені здається, що «любов» — загальніше поняття, а «кохання» — скоріше прихильність до іншої статі (те саме, що греки звали «Еросом»). У розділі «Типи» все переплутане: «коханням» зовуть те, що коханням зовсім не є (дружба, агапе, філія, альтруїзм, доброзичливість). Пропоную написати так: назва — «Любов», «Кохання» — окремий розділ. Грецькі відповідники подати так: «Ерос» — «кохання»; «Філія», «Сторге», «Агапе» — різновиди любові.

--В.Галушко (обговорення) 14:25, 12 липня 2015 (UTC)

В англійській мові є слова like і love. Так от перше — це любити, друге — кохати. Принаймні я так розумію різницю між ними.--Анатолій (обг.) 14:33, 12 липня 2015 (UTC)
Ну це не зовсім так. У love англійці вкладають дещо інший зміст (ширший, точніше), ніж ми у "кохати". Відомий вислів I love this game -- не перекладеш же "кохаю", бо кохати можна тільки людину протилежної статі (ну або своєї, якщо ти гомосексуаліст Face-smile.svg--Unikalinho (обговорення) 05:59, 12 серпня 2015 (UTC)
Дякую за підказку! А як англійською буде «подобати»? Я зрозумів, «love» — це кохання. Отже, можна писати: «я кохаю людей», «кохаю Батьківщину» тощо.
--В.Галушко (обговорення) 17:07, 12 липня 2015 (UTC)

Ніколи не розумів, чому дехто слова кохати, кохання, кохатися пов’язує лише зі статтю (іншою чи ні — то вже не так важливо). Цікаво, як вони розуміють вирази «Настали роки кохання в полі та в худобі» (приклад зі статті в СУМ-11) чи там «вона кохалася у квітах». --ReAlв.о. 14:00, 2 серпня 2015 (UTC)

Завжди вважав що кохання це про почуття потенційних рос.брачующихся, а любов то все інше. Насправді здивований що люди цій ТЗ дивуються. Все таки ненадійна мова річ - всі розуміють щось інше під одними й тими ж словами. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 07:05, 9 серпня 2015 (UTC)

А коли Андрій та Іван дружать і, відповідно, люблять один одного (як друзі) -- це що, теж кохання?????? Тобто треба просто створити статтю "Любов", а "Кохання" зробити включенням у неї.--Unikalinho (обговорення) 05:55, 12 серпня 2015 (UTC)
горе, горе тим українцям, що для вияснення семантичних поліў та концептосфери понять любоў, кохання вдаються до чужоземної мови, ще й англійської… О горе¡--Albedo (обговорення) 15:47, 5 вересня 2015 (UTC)

Права бюрократа[ред. код]

Вітаю! Більше як за два роки після того, як це питання піднімалось минулого разу, повторно звертаюсь до спільноти з пропозицію передати повноваження знімати статус адміністратора локальним бюрократам, забравши його у стюардів. Це нічого не змінить у правилах чи процедурах, але тепер замість формального підсумку та заявки до стюардів у випадку зняття статусу за результатами голосування рішення спільноти одразу виконуватиметься бюрократами. Крім того, вони ж зніматимуть статус за власним бажанням і в екстрених випадках (таке було лише один раз, і додаткові правила тут не слід вигадувати - на меті вже є відповідне правило).

Від цього ми отримаємо ряд переваг - швидкість (у нас достатньо бюрократів, щоб виконати рішення оперативніше за стюардів), контроль (дії з цим статусом журналюватимуться не десь на меті, а у нас), прозорістю (якщо адміністратор подасть заявку на зняття статусу за власним бажанням, спільнота, швидше за все, навіть не помітить цього). Прошу спільноту підтримати. --Максим Підліснюк (обговорення) 16:10, 8 серпня 2015 (UTC)

Здається, аргументи на Обговорення Вікіпедії:Бюрократи#позбавлення прапорця адміністратора залишаються в силі. По-перше, у нас результативних голосувань щодо зняття прав не було аж з 2011 року, тож ось із цим проблеми явно немає. По-друге, ні про яке оперативніше прийняття рішень, ніж у стюардів, не може бути й мови: на Вікіпедія:Заявки на статус адміністратора/Архів/Позбавлення прав/2015 підсумок по Helgi підбито з затримкою у 6 годин, щодо AS — майже дві години, щодо Geohem'а — майже 8 годин. Якщо ж подивитися m:Steward requests/Permissions, то там середній термін реакції на заявки з позбавлення — 20 хвилин. Тобто виходить, що бюрократи таки менш оперативні за стюардів. По-третє, у випадку з екстреним позбавленням прозорість і швидкість якраз вища у стюардів на Меті, бо там є система екстреного реагування, а в нас доведеться чекати доки прокинеться бюрократ і відреагує. По-четверте, прозорість теж вища на Меті: там є сторінка, куди потрібно подавати запит на позбавлення прав за власним бажанням, а у нас такої процедури немає, і незрозуміло, що робити, якщо така заявка надійде на сторінку обговорення бюрократу або взагалі через вікіпошту або скайп. Крім того, на Меті у випадку позбавлення дається 24 години на «передумати», у нас же таке не регламентоване та може залежно від ситуації перетворитися або на нескінченні спроби переконати змінити думку, або на оперативне зняття (поки не передумав). Тому я Symbol oppose vote.svg Проти, у знятті через стюардів я бачу більше переваг, ніж недоліків — NickK (обг.) 16:48, 8 серпня 2015 (UTC)
Symbol oppose vote.svg Проти Підтримую аргументи NickKа. Додам, потреба буде тоді, коли затвердиться правило про зняття статусу адміністратора за малоактивність. --Basio (обговорення) 17:19, 8 серпня 2015 (UTC)
Symbol support vote.svg Підтримую пропозицію надати бюрократам укрвікі право знімати прапорець адміністратора. Я коли дізнався, що у них такого права немає — здивувався. Це не логічно, що умовно вищий на одну ступінь прапорець не може це робити. Ніяких ризиків від надання їм цього права — не бачу. Прапорець знімається за рішенням спільноти (все просто, чітко, прозоро) або власним бажанням адміністратора (адміністратор попросив — бюрократ зняв, все просто) або в екстренному випадку (як-то було з користувачем Base). В бюрократи ми обираємо найбільш гідних персон, тож самодурство з їхнього боку — майже повністю виключено. Але якщо випадок самодурства таки й буде, то стюарди — завжди готові прийти на допомогу. Ризики — нульові. Whats problem? — Green Zero обг 18:07, 8 серпня 2015 (UTC)
Але у стюардів є правило чекати 24 години в разі позбавлення за власним бажанням, деякі користувачі в т.ч. і уквікі передумували, якби ж позбавляли бюрократи, то зняли б відразу і потім довелося б користувачу чекати 2 місяці…--Анатолій (обг.) 21:12, 8 серпня 2015 (UTC)
Ну давайте і в нас таке правило зробимо (про 24 години на роздуми). Це не проблема. А запити будемо сюди подавати - Вікіпедія:Запити до бюрократів. Підтримуєте такий варіант? — Green Zero обг 21:24, 8 серпня 2015 (UTC)
Нащо?--Анатолій (обг.) 21:28, 8 серпня 2015 (UTC)
Як мінімум, щоб воно журналювалось нормально. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:33, 8 серпня 2015 (UTC)
а шо не так з логуванням на меті? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 06:51, 9 серпня 2015 (UTC)
Не так, що у нас не журналюється. --Максим Підліснюк (обговорення) 11:30, 10 серпня 2015 (UTC)
Ризики можливо і нульові, але виграш нульовий при чинних правилах. --Basio (обговорення) 14:25, 9 серпня 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти Скоріше проти, ніж за. Наразі небагато проектів мають такі правила (знаю принаймні про 3). Якщо буде більше, тоді можна і в себе запровадити.--Анатолій (обг.) 21:12, 8 серпня 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти стюарди активніші ніж наші бюрократи і їх більше - швидше відреагують. Як ілюструє той же випадок з позбавленням мене прав вони можуть реагувати в тому числі й у екстренних випадках. Стюардів обирає значно більше число людей, вони під більш пильним наглядом зі сторони спільноти. Наші ж бюрократи (не буду тикати пальцем) схильні до певних зловживань при цьому відповідальність за це понесуть нульову. Крім того в нас не так часто адміністратори здають прапорець. Багато проектів з політикою неактивності все одно спокійно здійснюють десисоп через сторінку m:srp. Зазначу, що стюардам можна й українською писати, якщо не зрозуміють, то зловлять когось україномовного в ірц чи на меті й попросять допомогти з перекладом. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 06:51, 9 серпня 2015 (UTC)
  Дайте хоч один приклад зловживань бюрократа укрвікі. Тільки не давайте приклади зловживань адміністратора укрвікі (предмет цієї дискусії - бюрократ). — Green Zero обг 18:48, 9 серпня 2015 (UTC)
  Загальне оголошення про висунення кандидатів в АК дано з запізненням більше, ніж на пів доби і то після нагадування Це могли зробити адміністратори, але бюрократи відповідальні за цей процес, тим більше подія планова. Ось і їх оперативність. --Basio (обговорення) 11:29, 21 серпня 2015 (UTC)
  Принаймні у кожного буде вибір: звертатися до локального бюрократа чи до стюарда. Чого Ви намагаєтесь це право забрати у інших?! Хочете звертатись на мету? Будь ласка, у Вас це право залишиться! А я хочу звертатись українською до українського бюрократа. — Green Zero обг 12:18, 21 серпня 2015 (UTC)
  Це неможливо: це право мають або стюарди, або бюрократи, і в жодному разі не обоє водночас — NickK (обг.) 12:23, 21 серпня 2015 (UTC)
  Хіба у стюарда забирається право знімати адміністратора?? Дайте, будь ласка, пруфлінк. — Green Zero обг 12:28, 21 серпня 2015 (UTC)
  Stewards generally do not perform actions on wikis where local users are available to perform them, except in emergency or cross-wiki cases (m:Stewards). Стюарди не вилучають у нас сторінки, бо в нас є свої адміністратори, не надають статус адміністратора, бо в нас є свої бюрократи, не здійснюють перевірок користувачів, бо в нас є свої чек'юзери. З тих самих міркувань вони не зніматимуть статус адміністратора, якщо це матимуь змогу робити наші бюрократи — NickK (обг.) 12:59, 21 серпня 2015 (UTC)
 • Symbol support vote.svg Підтримую Пропозиція цілком доречна. --Jeromjerom (обговорення) 18:34, 9 серпня 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти стюарди швидше відреагують, вони завжди активні, адже їх можуть позбавити за неактивність, бюрократів — ні. --RLuts (talk) 17:00, 28 серпня 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти того, щоб «передати повноваження знімати статус адміністратора локальним бюрократам, забравши його у стюардів». — Юрій Дзядик в) 10:02, 29 серпня 2015 (UTC).
 • а що таке льокальні бюрократи?--Albedo (обговорення)

Підсумок[ред. код]

Очевидно, що пропозиція не підтримана. Вона, цілком ймовірно, знайшла б значно більше підтримки, якби не було двох факторів:

 1. Якщо право виконувати запити на зняття статусу адміністратора надати нашим місцевим бюрократам, стюарди на Меті таких запитів не виконуватимуть.
 2. Неактивність бюрократів, їхня запізніла реакція на запити.

Щодо другого, то навколо цієї теми вже, мабуть, понад тиждень точаться суперечки, одного бюрократа виставили на позбавлення статусу. І основною причиною всього цього є саме низька активність локальних бюрократів. Тому не бачу сенсу продовжувати це обговорення.--Piramidion 06:11, 6 вересня 2015 (UTC)

Єдині стандарти назв[ред. код]

У Вікі по роду Gymnocalycium є назви як на латиниці, так і українською Гімнокаліціум. Прохання підключитись спеціалісту-біологу і перейменувати статті єдиним стилем. Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 13:22, 14 вересня 2015 (UTC)

Назви різні тому, що в одному випадку український відповідник існує (гімнокаліціум Бальда), а в іншому — ні (Gymnocalycium erinaceum). Подивіться посилання біля назв в цих статтях і ви зрозумієте, чого так. --Nina Shenturk (обговорення) 11:22, 15 вересня 2015 (UTC)--Nina Shenturk (обговорення) 11:22, 15 вересня 2015 (UTC)

Дізамбіги[ред. код]

Прохання зробити підсвічення на направлення на дізамбіги зі статей червоним кольором. Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 12:55, 16 вересня 2015 (UTC)

Підсвітка посилань на неоднозначності вмикається в "Налаштування" - "Додатки". Ввімкніть параметр "Виділяє перенаправлення тлом кольору кістки, та червоним тлом — посилання на неоднозначності." -- DonDrakon (Обговорення) 13:02, 16 вересня 2015 (UTC)
Трохи недоточено {{othernames}} підсвічуватись не повинні. Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 13:13, 16 вересня 2015 (UTC)

Пропозиція поміняти місцями ліву і праву колонки на головній сторінці[ред. код]

Пропозиція[ред. код]

Пропоную і виношу на голосування річ просту, але, на мій погляд ефективну для збільшення відвідуваності головної сторінки і української Вікіпедії в цілому — поміняти місцями ліву і праву колонки на головній сторінці. --Perohanych (обговорення) 15:54, 16 вересня 2015 (UTC)

Проект Головної сторінки.PNG

Обговорення[ред. код]

Спостерігаю стійку тенденцію падіння інтересу до української Вікіпедії, що вражається у падінні відвідуваності. Частково це можна пояснити новим виглядом сторінки результатів пошуку в Гуглі — коли праворуч від списку результатів подається витяг зі статті Вікіпедії. У багатох випадках цього витягу достатньо людині, яка щось шукала в Гуглі. Інший чинник — російсько-українська війна. На ці два чинники ми можемо вплинути дуже слабо.

Однак є принаймні ще один важливий чинник, який вимагає дуже незначних зусиль, але може дати швидкий і видимий результат. Чи часто люди заходять на головну сторінку Вікіпедії, щоб побачити, що нового трапилось чи цікавого є у Вікіпедії і у світі? Нечасто, оскільки головна сторінка дуже статична.

У лівій верхній частині головної сторінки, у широкій колонці, тобто у тому місці, на яке найбільше звертають увагу, може по кілька тижнів демонструватися витяг з однієї і тієї самої вибраної статті. Трохи нижче у тій колонці — майже так само статичні витяги із добрих статей.

Натомість права широка колонка — значно динамічніша і цікавіша — тут і рубрика новин, і рубрика «цей день в історії» і «цікавинки Вікіпедії». --Perohanych (обговорення) 15:54, 16 вересня 2015 (UTC)

 • Додаю це сюди, а не під свій (не)голос чи у коментарі, бо це швидше обговорення стосується, яке скінчилося не почавшись і огризками в обговореннях голосів проаодиться. Хай би новини були з правого боку (то на вікіновинах вони головне). Краще б зробити не-статичними «добрі/вибрані». Інший порядок демонстрування «вибраних» та «добрих». Щось таке, щоб вони мінялися кожні там пів години випадковим чином, а новообрана протягом тижня мала б пріоритет, тобто пів години вона, пів години випадкова, потім знову пів години вона, пів години випадкова. Як тиждень пройшов — нема нової вибраної, то тоді всі рівноправно-випадково, є нова — вона з пріоритетом. Або там по 15 хвилин, а новообрана по 45 хвилин, щоб довше була. Це не банер, на головній ніхто подовгу не сидить, тому часта зміна не дратуватиме.
  Я собі стартовою сторінкою у переглядачі поставив
  http://uk.wikipedia.org/wiki/Спеціальна:Випадкова_сторінка
  
  і не жалкую. --ReAlв.о. 16:28, 22 вересня 2015 (UTC)

Голосування[ред. код]

За[ред. код]

 1. --Perohanych (обговорення) 15:50, 16 вересня 2015 (UTC)
 2. Цілком імовірно, що погляд користувачів прямує найперше саме на верхній лівий кут, тому мати там динамічний вміст може бути корисним. --ASƨɐ 17:25, 16 вересня 2015 (UTC)
  Див. http://seom.info/2012/03/18/how-people-view-websites/ (рос.) --Perohanych (обговорення) 07:26, 18 вересня 2015 (UTC)
 3. --Sachkot (обговорення) 05:55, 18 вересня 2015 (UTC)
 4. Хай вже хоч щось зміниться.--Dghooo (обговорення) 07:16, 18 вересня 2015 (UTC)
 5. --Alex Blokha (обговорення) 19:02, 22 вересня 2015 (UTC)
 6. Новини майже щодня змінюються, нехай будуть у найзручнішомі місці, щоб завжди знаходилися у полі зору. Згоден з оцінкою Green Zero: "дизайн архаїчний, контент застиглий; читачі мають бачити, що українська Вікіпедія ворушиться". — Юрій Дзядик в) 22:51, 24 вересня 2015 (UTC).
 7. Користувач проаналізував ситуацію й пропонує покращити ситуацію з популяризацією проекту шляхом мінімальних маніпуляцій з дизайном головної сторінки. Можна тільки підтримати.--Dim Grits 15:17, 30 вересня 2015 (UTC)
 8. --Sachkot (обговорення) 06:35, 7 жовтня 2015 (UTC)

Проти[ред. код]

 1. Не знаю, на що саме впливає переміщення справа наліво і навпаки, але якщо вже виражати важливість, то добрі статті – це мета Вікіпедії. І саме вони забезпечують приплив користувачів (тих, що шукають інформацію, а не тих, хто серфить нетом)--TnoXX parle! 16:24, 16 вересня 2015 (UTC)
  Не прочитав від початку до кінця жодної доброї чи тим більше вибраної статті. Впевнений, що таких користувачів — переважна більшість. Метою Вікіпедії є давати людям те що вони шукають, а не добрі статті. І статичність головної сторінки — надто велика ціна за сумнівну мотивацію авторів писати добру статтю. Зазвичай добру чи вибрану статтю пишуть не для того щоб вона повисіла на головній сторінці.
  Якщо людина дійсно цікавиться предметом, то жодна добра чи навіть вибрана стаття не задовільнить повністю її інтересу.
  Статичність головної сторінки приводить до зменшення відвідувачів, а відтак редакторів, а відтак добрих і вибраних статей. --Perohanych (обговорення) 16:49, 16 вересня 2015 (UTC)
  Ви не тільки не прочитали жодної доброї від початку до кінця, ви й не написали жодної статті так, як годиться. Метою Вікіпедії є створення енциклопедії, а не новинного ресурсу чи каталогу даних чи, тим більше, лічильника відвідуваності. Статичність сторінки відповідає реальній активності в проекті, а не грі в числа та «доганяйки». Напишіть хоч одну повноцінну статтю (більше, ніж пару речень, які ніби-то дають найнеобхіднішу інформацію), а там може захочете і добру написати – от і нема статичності. Якщо людина дійсно цікавиться предметом, то добра стаття принаймі дасть добре ім'я Вікі.--TnoXX parle! 18:25, 16 вересня 2015 (UTC)
  Думаю, що з понад 2400 започаткованих і понад 16 000 редагованих мною, є й те таке що годиться :-) А що саме годиться — визначає читач — шляхом числа переглядів. --Perohanych (обговорення) 18:38, 16 вересня 2015 (UTC)
 2. Згоден з TnoXXсом, не переміщення потрібні, а якісні статті. --Jphwra (обговорення) 16:28, 16 вересня 2015 (UTC)
  Одне іншому не заважає. --Perohanych (обговорення) 07:48, 17 вересня 2015 (UTC)
 3. Це мені нагадує людей, які кажуть, мовляв, «все пропало, всюди зрада, треба перевернути прапор — і тоді заживемо по-новому». Нижче ReAl дуже слушно зазначив, що в нас відвідуваність падає, бо у витяг з Ґуґла зазвичай уміститься вся стаття. Тому нам якраз і треба, щоб було більше добрих і вибраних статей, які можуть зацікавити читача, і саме їх нам і потрібно рекламувати, щоб читач прийшов і залишився в нас читати статті на дотичні теми, а не побачив стаб про поточну подію і пішов шукати інформацію деінде — NickK (обг.) 20:05, 16 вересня 2015 (UTC)
  Для чого переводити обговорення в площину що важливіше — один «високий, тоненький» чи сотня «куцих, коротеньких». Не про те мова. Йдеться про те, щоб головна сторінка сприймалася як більш динамічна. А статику — витяги з вибраних і добрих статей — можна змістити праворуч. --Perohanych (обговорення) 07:48, 17 вересня 2015 (UTC)
  Для того, що ви хочете вирішити проблему Спостерігаю стійку тенденцію падіння інтересу до української Вікіпедії, що вражається у падінні відвідуваності, а намагаєтеся її вирішити методом, який ніяк з нею не пов'язаний. І мова якраз про те, що добрі та вибрані мають бути нашою динамікою, якщо ми хочемо переламати цю тенденцію — NickK (обг.) 09:10, 17 вересня 2015 (UTC)
  Для того доб добрі та вибрані стали нашою динамікою, потрібно з теперішніх 2000 число активних редакторів збільшити до 20 000. Це при оптимістичному сценарії може статися років через 80-100, а при песимістичному — ніколи. А щодо зв'язку відвідуваності і динаміки головної сторінки — прочитайте будь-який підручник для початкуючих веб-дизайнерів. --Perohanych (обговорення) 09:16, 17 вересня 2015 (UTC)
  Якщо писати такі статті як Їхав козак містом, то дійсно такого ніколи не буде. Але якщо замість 10 статей про маловідомі пісні по два абзаци кожна писати добру статтю про відому, популярну й цікаву читачу пісню, то ми маємо цілком реальні шанси стабільно мати принаймні три-чотири дві добрі статті на місяць. Треба лише зрозуміти, що наздогнати китайців ми все одно не зможемо, і гнатися за ними такими недостабами як Їхав козак містом немає сенсу, бо таке точно не дасть зростання відвідуваності — NickK (обг.) 20:57, 17 вересня 2015 (UTC)
  Тобто Ви вірите в оптимістичний сценарій. Шкода тільки, що ні я ні Ви не доживемо до 20 000 активних редакторів навіть при такому оптимістичному сценарії. --Perohanych (обговорення) 19:51, 19 вересня 2015 (UTC)
  Може Вам пісня Їхав, їхав козак містом і маловідома. Але її знає кожен українець, а про неї (історія створення, перші професійні виконавці, найвідоміші аранжування) майже ніхто. В тому то й парадокс, що пісня Їхав, їхав козак містом надзвичайно відома, а інформації про неї обмаль — принаймні мені поки практично нічого не вдалося знайти. Започаткувавши статтю про цю пісню у Вікіпедії, сподіваюся, що той хто нею зацікавиться, зможе щось додати. Якщо хто може до Їхав, їхав козак містом додати хоч абзац — буду дуже радий. --Perohanych (обговорення) 19:51, 19 вересня 2015 (UTC)
  Стосовно добрих і звичайних приведу ще таку аналогію. Маючи певну суму грошей, можна після здачі будинку в експлуатацію зробити середньої якості ремонт у всій квартирі. А можна всі гроші витратити на ремонт лише однієї кімнати, і ще кілька років дивитися на стіни без шпалер у всіх інших кімнатах. Час роботи редакторів — і є той ресурс, який витрачається на постійне вдосконалення Вікіпедії. --Perohanych (обговорення) 19:42, 19 вересня 2015 (UTC)
  Ми говоримо про проблему. Проблема в тому, що читач бачить у віконці Гугла шмат статті з Вікіпедії, і не переходить на Вікіпедію, бо там нема більше інформації за цей підібраний Гуглом шмат. Є два рішення цієї проблеми. Перше — писати довші статті, щоб читачі розуміли, що якщо вони клікнуть на посилання, вони побачать більше, ніж у підібраному Гуглі витязі (не обов'язково добру статтю, але хоча б 4—5 Кб змістовного тексту). Друге — перевернути прапор переставити місцями колонки. Так от, очевидно, що перше рішення вирішить проблему, а от друге навряд чи хоч чимось допоможе — NickK (обг.) 19:49, 19 вересня 2015 (UTC)
  Проблема в тому, що найвідвідуваніша сторінка української Вікіпедії виглядає статичною. В тому місці, куди найчастіше звертається погляд читача — тижнями один і той самий контент. Цю проблему переставляння колонок частково вирішить. Відповідно частково на краще, зміниться і уява про українську Вікіпедію. --Perohanych (обговорення) 19:56, 19 вересня 2015 (UTC)
  О, так, блок новин у нас дуже динамічний. У нас там стоять новини від 2 до 9-денної давності, і світлина 5-денної давності. У той же час, наприклад, у німців усі новини вчорашні чи сьогоднішні. Не бачу великої різниці між статтями, які змінюються раз на тиждень, і новинами, які змінюються раз на тиждень — NickK (обг.) 22:13, 19 вересня 2015 (UTC)
  Нащо ж Ви вводите людей в оману? Наразі витяг зі статті про стару квантову теорію відколи стоїть? Із 22 серпня: ред.№ 16638199. Тобто вже 29 днів! І невідомо скільки ще простоїть. А розділ «У новинах» хоч раз на день-два, та й міняється. «Цей день в історії» — міняється щодоби автоматично. --Perohanych (обговорення) 03:56, 20 вересня 2015 (UTC)
 4. Ініціатору сюди чи сюди. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 21:54, 16 вересня 2015 (UTC)
  Не тільки. Можна і до pl: --Perohanych (обговорення) 09:11, 17 вересня 2015 (UTC)
 5. Якщо це дійсно так, що користувачі краще дивляться на ліву частину екрану, то додавати туди новини (які часто наповнюються дрібною локальною політикою чи спортом) аж ніяк не можна, до того ж в нас проект не новин, а енциклопедія і гарні статті все ж таки краще ніж незрозуміло які стаби, на які будуть посилатися з новин чи з цієї дати в історії. Плюс треба волонтерів, які б допомагали у проекті цікавинки, бо вони рідко оновлюються (воно і зрозуміло, зараз ними, здається, лише пан Олег займається). --Helixitta (обг.) 11:06, 17 вересня 2015 (UTC)
  Хороша думка — переставити Цікавинки наверх, а заодно у ліву колонку, як тут! — Це написав, але не підписав користувач Perohanych (обговореннявнесок).
  +1 Щодо цікавинок. А взагалі непогано було б зробити правило: На головній не повинно бути посилань на короткі статті, --Alex Blokha (обговорення) 22:22, 17 вересня 2015 (UTC)
 6. Не думаю, що перестановка щось змінить. --Yukh68 (обговорення) 14:59, 17 вересня 2015 (UTC)
 7. per TnoXX et Helixitta --Yakiv Glück 21:37, 19 вересня 2015 (UTC)
 8. Оскільки маю нову пропозицію #Пропозиція зміни порядку вивішування добрих/вибраних на головну , переніс голос сюди. --ReAlв.о. 16:52, 22 вересня 2015 (UTC)
 9. per Helixitta — Динамо-фан (обг.) 13:05, 23 вересня 2015 (UTC)

Утримався[ред. код]

 1. А може усунути причину, а не наслідок? У нас вистачає добрих та вибраних статей, щоб змінювати їх щодня, і повтори будуть навіть не щороку.--V Ryabish (обговорення) 16:43, 16 вересня 2015 (UTC)
  Я це також колись пропонував, але підтримки воно тоді не знайшло. Може зараз? --Perohanych (обговорення) 16:50, 16 вересня 2015 (UTC)
  # «… сторінки результатів пошуку в Гуглі — коли праворуч від списку результатів подається витяг зі статті Вікіпедії. У багатох випадках цього витягу достатньо людині, яка щось шукала в Гуглі.» — у багатьох випадках туди влазить майже вся стаття. Толку при цьому пересаджувати колонки на головній? --ReAlв.о. 17:06, 16 вересня 2015 (UTC)
  Переніс голос у проти, див. #Пропозиція зміни порядку вивішування добрих/вибраних на головну --ReAlв.о. 16:52, 22 вересня 2015 (UTC)
  Дякую, дуже слушне зауваження. Усі Вікіпедії впали в середньому на 14%, але деякі впали мешне (англійська і німецька — на 12%), а деякі — більше (українська і польська — на 24%). Ваше зауваження майже все пояснює: у нас і в поляків багато стабів, тому читач з великою ймовірністю не піде далі витягу з Гуглу, а в англійців і німців переважно ґрунтовні статті, тому читач більш зацікавлений читати далі. Висновок: ми маємо надавати більше значення якості статей — NickK (обг.) 20:00, 16 вересня 2015 (UTC)
  Я це «зауважую» вже рік — два в усіх суперечках про недостаби та створені їх наявністю можливості їх же поілпшувати. З тих пір, як через плече пару разів отримав «а там що — є що читати?» на свої слова «так он же лінк на укрвікі» (і далі — клік на російську чи, рідше, англійську). Тільки тоді (коли під рядком з посиланням у гуглі було два речення) це було більше фігурально, а зараз практично реально. --ReAlв.о. 22:43, 16 вересня 2015 (UTC)
  Так, про цю проблему давно говорили, але зараз от маємо реальний наслідок і реальний результат: у Вікіпедіях з довшими статтями читач більш охоче йде з Гугла на Вікіпедю, ніж у Вікіпедіях з великою кількістю стабів. Це той спад відвідуваності, який Perohanych так хотів пояснити: спочатку зрозуміли, що це через те, що Гугл запровадив ось ці витяги, а завдяки вашому поясненню пазл склався — NickK (обг.) 00:39, 17 вересня 2015 (UTC)
  Для чого переводити обговорення в площину що важливіше — один «високий, тоненький» чи сотня «куцих, коротеньких». Не про те мова. Йдеться про те, щоб головна сторінка сприймалася як більш динамічна. А статику — витяги з вибраних і добрих статей — можна змістити праворуч. --Perohanych (обговорення) 07:48, 17 вересня 2015 (UTC)
 2. Щоб визначитися бажано десь виставити зразки пропонуємого дизайну.--Білецький В.С. (обговорення) 18:29, 16 вересня 2015 (UTC)
  @Білецький В.С.: Див. вище у розділі «Пропозиція» --Perohanych (обговорення) 07:50, 17 вересня 2015 (UTC)
 3. AS правий: переважна більшість аудиторії УкрВікі звикла читати зліва направо, тому аби затримати читача, треба щось цікаве розташувати зліва.
  Але питання у тому, чи зміни Головної (найбільш відвідуваної, я це знаю, але вважаю, що зараз це лише за інерцією після переглядів колишніх років) збільшать відвідуваність? Я, наприклад, кілька років тому, коли щось шукав, то йшов не на Головну (а звідти кудись іще), а одразу на сторінку статті, яка мене цікавила. З одного боку, поміняти місцями непогана ідея (хоча б з естетичної точки зору), але от чи досягнемо ми мети, невідомо. --Fessor (обговорення) 10:16, 17 вересня 2015 (UTC)
  Чимала частка читачів спочатку шукають у гуглі Вікіпедію, мимоволі проглядають головну сторінку і вже з головної вводять у віконце пошук потрібного. --Perohanych (обговорення) 06:24, 18 вересня 2015 (UTC)
 4. Черговий приклад того, що голосування - зло. Не можна не обговорену пропозицію ставити на голосування. До речі, якось @Romkobomko: посилався на якесь дослідження, що в першу чергу звертається увага на правий верхній кут. Туди, де в нас зараз новини. Була пропозиція поміняти їх із цікавинками. Як на мене, слушна, за умови регулярного оновлення цікавинок. Хоча тут кажуть, що навпаки. --yakudza 12:13, 17 вересня 2015 (UTC)
  Ніхто не заважає переголосувати під впливом аргументів, які з'явилися в процесі обговорення. Особливо тим, хто спочатку утримався. --Perohanych (обговорення) 06:22, 18 вересня 2015 (UTC)
 5. Пропоную зробити розташування як в успішних вікіпедій - англійської та німецької. Якщо проблема в дизайні, то досвід успішних нам допоможе. --Alex Blokha (обговорення) 22:17, 17 вересня 2015 (UTC)
  Там значно більше редакторів, і вибрані міняються щодня. Тому зразок англійської та німецької Вікіпедій для української не підходить. --Perohanych (обговорення) 06:20, 18 вересня 2015 (UTC)
 6. Суттєвої різниці не бачу, але пропозицію підтримую - читачі мають бачити, що українська Вікіпедія ворушиться. Особисто у мене час-від-часу виникає відчуття, що це пам'ятник, а не головна сторінка півмільйонної веб-енциклопедії: мало того, що дизайн архаїчний, так ще й контент довго не змінюється. Добре, що праву колонку вікіельфи частіше оновлюють. — Green Zero обг 13:04, 17 вересня 2015 (UTC)

Коментар[ред. код]

Хтось помічав, що оце «вільної енциклопедії, яку кожний може редагувати» не зовсім українською написане? Змінити на «вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.» не можу. --Fessor (обговорення) 10:03, 17 вересня 2015 (UTC)

Мені теж здається, що „яку кожний може редагувати“ звучить неоковирно. --ASƨɐ 10:22, 17 вересня 2015 (UTC)
Ilya змінив... А потім була війна. --Fessor (обговорення) 11:19, 17 вересня 2015 (UTC)
 • Не звертав уваги, що текст змінився. І досі думав, що так і написано "яку може редагувати кожен" :). Треба повернути. --yakudza 12:08, 17 вересня 2015 (UTC)
Fessorу п'ятірку за уважність!!! --Jphwra (обговорення) 05:24, 20 вересня 2015 (UTC)
@yakudza: то Ви зміните? Бо там захист. --Fessor (обговорення) 16:34, 21 вересня 2015 (UTC)

Зміна процедури вибору вибраних статей[ред. код]

Вітаю. Усі ми чудово знаємо, що голосування - це зло. Саме з цієї причини процедура вилучення статей давно була переведена на обговорення. Разом з тим, маємо цей архаїчний елемент при виборі добрих та вибраних статей. І, на мою думку, тривати далі це не може, а тому пропоную поступово переводити вибори добрих та вибраних статей, а також вибраних списків на обговорення. Зрозуміло, що це процес не одномоментний, а тому пропоную розпочати апробацію на кандидатах у вибрані статті. Для вибраних статей існують чіткі критерії, з ними завжди мало проблем - адже вони вже добрі.

Отже, пропоную усі нові кандидатури на статус вибраної статті розглядати за процедурою обговорення. В обговорені мають враховуватись аргументи щодо відповідності статті критеріям вибраних статей. Усе інше залишається, як було. Нова процедура застосовуватиметься лише для номінацій, що були подані після ухвалення цієї зміни.

До речі, ще, як варіант, встановити, що підсумки у таких обговореннях можуть підводити лише адміністратори (адже треба буде не лише порахувати голоси, а й проаналізувати аргументи).

Впевнений, у разі ухвалення цієї заміни вже через декілька місяців ми зможемо говорити і про аналогічну заміну процедури у ВП:КВС та ВП:КДС. Сподіваюсь на плідне обговорення цієї пропозиції (а не банальне голосування). --Максим Підліснюк (обговорення) 22:09, 17 вересня 2015 (UTC)

Але якщо рахувати аргументи і зважати на них, то багато вже вибраних статей не сталих ними.--Анатолій (обг.) 22:13, 17 вересня 2015 (UTC)
Це добре чи погано? Працюємо на якість чи на цифру? --Максим Підліснюк (обговорення) 22:16, 17 вересня 2015 (UTC)
Обома руками за. Давно пропонував запровадити це саме для вибраних статей і подивитися, як воно працюватиме. Саме над вибраними статтями і варто проекспериментувати, бо один бар'єр, а саме голосування спільноти на добру, вони вже пройшли, тобто принаймні на першому етапі не буде зауважень про те, що проходять статті, які не підтримала спільнота. До того ж на вибрану можна поставити дуже простий критерій — відсутність суттєвих недоліків (взагалі), що порівняно легко перевірити — NickK (обг.) 22:52, 17 вересня 2015 (UTC)
Що одному — дрібне зауваження, те інший віднесе до «суттєвих недоліків». ДАІшники можуть на телеграфного стовпа скласти протокол. Наші адиіни, думаю, не гірші. Тим більше, коли «не лише порахувати голоси, а й проаналізувати аргументи» дати їм на відкуп. Нагадаю шановному товариству правила відбору: «Голосування за кожною номінацією повинно тривати не менше двох тижнів з дня висунення. Стаття може бути обрана вибраною, якщо її підтримало не менше п'ятьох користувачів, кількість голосів «за» перевищує дві третини і немає аргументованих зауважень», «Періодичність розміщення нової вибраної статті — 1 тиждень». Тепер скажіть мені, скільки пройде часу, щоб обрати статтю, що за 2 тижні набрала 11-3-1, а в загальному 14-3-1 ? А, скажімо, один з аргументів «проти» КОЛИШНЬОГО АДМІНА: «Навколо цієї статті було дуже багато суперечок свого часу. Не думаю, що така стаття може бути вибраною.--Анатолій (обг.) 20:15, 16 листопада 2013 (UTC)» Скажете, згідно правил, максимум 27 днів? І то, коли її номінували в НАСТУПНИЙ ДЕНЬ після дати вибору статті. Тоді до наступного вибору просто пройде лише 13 днів і стаття повинна ждати ще два тижні. А от і помилились. Стаття Радянська анексія західноукраїнських земель провисіла номінованою 59 днів, тобто 4 терміни по 2 тижні + 3 дні. Можете переконатись Відповідно, й попередня вибрана висіла на головній не тиждень, а місяць. А висіла б і більше, бо ніхто з адмінів не міг (не хотів) підводити підсумок. Довелось МЕНІ це пробувати робити. І ЗРАЗУ ж шановний спільнотою адмін NickK став мене виправляти (по ділу, бо там були нюанси, котрих я не врахував). В моїх діях він помітив порушення правил. А от в бездіяльності всіх — ні. Може тому, що один з трьох голосів проти — ЙОГО? І це я, НЕАДМІН, наразі ще маю право піводити підсумок і, думаю, вдруге не помилюсь. А тепер залиште все на відкуп адмінів, на їх «експерименти». Ми пишемо не для адмінів, а для широкого кола читачів, котрі, принаймі з дописувачів, й повинні давати оцінку. А то неадміни пишуть, а адміни будуть оцінювати. І так право голосувати мають лише ті, «кількість редагувань яких становить НЕ менше 50 в основному просторі статей на момент номінації статті». Позбавте мене і цього права — і я взагалі піду з проекту, а, напевно, й не тільки я. Тоді й пишіть САМІ. Тому категорично ПРОТИ. --ROMANTYS (обговорення) 05:50, 18 вересня 2015 (UTC)
Щось я вас не зрозумів, проти чого ви. Проти того, щоб обговорювати, а не голосувати? Так давайте і статті вилучати знову за результатами голосування. --Максим Підліснюк (обговорення) 06:18, 18 вересня 2015 (UTC)
А давайте! Бо й тут адміни грішать суб'єктивізмом. Маєте живий приклад --ROMANTYS (обговорення) 17:45, 18 вересня 2015 (UTC)
Дивно, що не зрозуміли. Як на мене, Ви, Максиме, вже занадто пересмикуєте.
Підсумок зазвичай підбивають адміни, але я теж проти того, аби це стало єдиною опцією. В адмінів вистачає повноважень. --Fessor (обговорення) 06:47, 18 вересня 2015 (UTC)
Можемо зробити підбиття підсумком будь-ким, а потім, за необхідності, оскарження з підтвердженням адміністраторами. Давайте пропозиції. Основна думка моєї пропозиції - замість голосування обговорювати. --Максим Підліснюк (обговорення) 06:53, 18 вересня 2015 (UTC)
Ага, рос. барин умный, барин нас рассудит!. Навіщо оте голосування спільнотою, коли все одно потрібно «підтвердження адміністраторами»? Тягнете ковдру на себе, то тягніть цілком — вирішуйте голосами ЛИШЕ адмінів. Ви, адміни, не мудріші за інших (не знаю про академіків серед вашої братії), не маєте більше досвіду ні життєвого (серед спільноти є й старші, і набагато), ні в уквікі (так само, є ті НЕадміни, що мають більший стаж), не будете спеціалістами (принаймі абсолютна більшість) в номінованій темі («адже треба буде не лише порахувати голоси, а й проаналізувати аргументи»), ба навіть не будете знати більше номінованого, бо він прочитав джерела й переказав їх вам і нам, НЕадмінам, а перечитувати їх ви не будете й навіть не захочете. То що дає адмінам право на оте «оскарження з підтвердженням адміністраторами»? Лише НАШ вибір голосуванням вас адміном, хоч «голосування - це зло»? Стали ви, адміни, після вибору кращими спеціалістами, ніж до того? А коли знімемо, знов втратите унікальну здатність «проаналізувати аргументи»? Ото ж бо й воно... Україна йде до Європи, до децентралізації, а замкнута каста адмінів укрвікі противиться перевиборам і пробує тишком-нишком узурпувати владу. --ROMANTYS (обговорення) 17:18, 19 вересня 2015 (UTC)
@ROMANTYS: Тут не йдеться про те, щоб забороняти комусь голосувати. Радше мова про те, щоб перенести обговорення в більш конструктивне русло: не «подобається»/«не подобається», а наявність чи відсутність конкретних зауважень. І саме перехід на обговорення дозволить ігнорувати голоси на кшталт «Навколо цієї статті було дуже багато суперечок свого часу. Не думаю, що така стаття може бути вибраною»: адже це не є зауваженням до статті, і його не можна врахувати. З іншого боку, не можна буде просто ігнорувати голоси «проти» в надії, що голосів «за» буде більше, а потрібно буде або їх врахувати, або показати, що їх врахування недоцільне або неможливе. Тобто основою вибору має бути дискусія між автором статті й іншими користувачами, а не підрахунок голосів — NickK (обг.) 12:51, 18 вересня 2015 (UTC)
@NickK: Може я щось не розумію? Або Ви? Коли Ви востаннє номінували статтю? Принаймі, як номінатор, я або враховую зауваження, також й подані в «проти», намагаючись голоси змінити, або пробую пояснити, навіщо вважаю «їх врахування недоцільне або неможливе». Так само й голосуючи щодо чужих статей, роблю свої зауваги, переглядаю чужі й реакцію на ВСІ (що і є «дискусія між автором статті й іншими користувачами») й голосую після особистого аналізу ситуації. Абосолютна більшість (а то й УСІ) з тих, хто голосує, не є спеціалістами в номінованих статтях. І Адміни також. То що, заборонити їм голосувати, спираючись на СВОЇ враження? Тоді найкраще будем відправляти номіновані на рецензію в НАНУ. Готуйте бамагу від укрвікі. Підпишусь.--ROMANTYS (обговорення) 17:20, 19 вересня 2015 (UTC)
Перепрошую, де ви прочитали про те, що учасники голосування мають бути спеціалістами в номінованих статтях? Зміна лише в тому, що потрібно голосувати не після особистого аналізу ситуації, а після особистого аналізу статті. Різниця саме в наведеному вами прикладі: «Навколо цієї статті було дуже багато суперечок свого часу. Не думаю, що така стаття може бути вибраною» є особистим аналізом ситуації, але не є аналізом статті. Якщо вас цікавить саме мій досвід, то востаннє я саме номінував статтю давно, бо більшість написаних мною добрих статей номінували інші користувачі, але остання номінація була 2014 року — NickK (обг.) 19:11, 19 вересня 2015 (UTC)
«потрібно голосувати не після особистого аналізу ситуації, а після особистого аналізу статті»? Занадто прямолінійно. Приклад. Аналіз статті показує лише мовні помилки. Ви пропонуєте ЗРАЗУ голосувати «проти». Аналіз ситуації — це моя реакція на реагування номінатора на зауваги після аналізу статті. Виправив огріхи — «за», проігноував — «проти». «більшість написаних мною добрих статей номінували інші користувачі»? Написані чи розпочаті? Це трішки різні речі. --ROMANTYS (обговорення) 20:54, 19 вересня 2015 (UTC)
Обговорення якраз і знімає цю дуалістичність. Якщо автор виправляє зауваження — то навіть якщо ви залишите голос «проти», але автор виправить ваші зауваги, то стаття стане вибраною, якщо автор не виправляє їх — навіть якщо ви проголосуєте «За, за умови виправлення 159 знайдених мною мовних посмлок», стаття вибраною не стане. Щодо номінацій, то серед статей були написані як з нуля, так і на основі стабів — NickK (обг.) 21:56, 19 вересня 2015 (UTC)
Крім ТРЬОХ старих (остання в списку — 4 квітня 2014 року), не бачу більше Вашого авторства серед «добрих», і зовсім не бачу Вашого авторства серед «вибраних». Бажаєте експериментів — почніть з СЕБЕ. Саме слушний момент Вам, адмінам NickK та Максим Підліснюк, показати власним прикладом, як довести одну з добрих до вибаних. А ми, НЕадміни, згодні потім «кандидатури на статус вибраної статті розглянути за процедурою обговорення» «і подивитися, як воно працюватиме». --ROMANTYS (обговорення) 18:02, 20 вересня 2015 (UTC)
Не знаю, чому їх три, якщо насправді п'ять, але що остання датована 2014 роком — це факт. Просто зараз навряд чи зможу народити вибрану статтю, але колись при нагоді спробую, і я точно не заперечую проти того, щоб ви та інші користувачі розглянули цю номінацію за процедурою обговорення, а не голосування — NickK (обг.) 18:26, 20 вересня 2015 (UTC)
Претензії «чому їх три, якщо насправді п'ять» не до мене. Джерело — Вікіпедія:Автори добрих статей. «зараз навряд чи зможу народити вибрану статтю, але» ЗАРАЗ ЗМОЖУ ЕКСПЕРИМЕНТУВАТИ над КИМОСЬ. «я точно не заперечую проти того, щоб ви та інші користувачі розглянули цю номінацію за процедурою обговорення, а не голосування», але ЗГОДИ ІНШОГО НОМІНАТОРА на такий експеримент питати НЕ ЗБИРАЮСЬ. «і я точно не заперечую проти того, щоб ви та інші користувачі розглянули цю номінацію», котру «навряд чи зможу народити» Хм. Face-smile.svg --ROMANTYS (обговорення) 18:44, 20 вересня 2015 (UTC)
ВП:АДС оновлюється хаотично, ймовірно, щось було пропущено. Щодо згоди інших номінаторів, то це обговорення і має дати згоду на це, але не може бути такого, щоб кожен сам вибирав собі процедуру обрання своєї статті вибраною. Тут підтримають обговорення — буде обговорення для всіх, підтримають голосування — буде голосування для всіх. Обидві системи мають свої переваги і недоліки, і ми маємо тут їх обговорити. І, будь ласка, не перекручуйте мої слова, я казав про те, що «Просто зараз навряд чи зможу народити вибрану статтю», а не «навряд чи зможу народити» взагалі — NickK (обг.) 19:10, 20 вересня 2015 (UTC)
 • Не хочу голосувати ні «за» ні «проти». Просто коментар. Максиме, Ви правила вибору ДС/ВС добре знаєте? Наразі ситуація така, що по-факту зараз відбувається не стільки голосування, скільки голосування з елементами обговорення. Чи, якщо Вам так до вподоби — навпаки, обговорення з елементами голосування. Якщо уважно читати правила і ними керуватись — то все нормально. Тільки от правила, як правило (пардон за тавтологію), в нас не знають і не дотримуються. Один приклад: є пункт у ВП:КДС що у випадку, якщо немає жодного аргументованого голосу проти — обговорення статті переноситься ВП:ВС. За три роки жодна добра стаття підбивачем на ВП:ВС не переносилася. Навпаки, у нас люблять голосувати «тільки-но обрали доброю, ніяких змін змісту не відбулося — проти». TnoXX, чи не так? Тож, на мою думку, треба аби 1. адміни опікувались проектом, а не покладали це на аби когось (почніть хоча б з сторінок покращення, позбавлення статусу ДС/ВС); 2. якщо повністю буде виконано п.1 і проект працюватиме — можна вносити зміни до правил в напрямку від голосування до обговорення. Конкретні, а не давайте спочатку приймемо рішення зламати усе вщент і тоді я запропоную проект на новому фундаменті. Іншими словами, спочатку попідбивайте підсумки за існуючими правилами, хоча б з місяць-два. А потім оцінимо ваші пропозиції. З повагою, --Pavlo1 (обговорення) 09:16, 18 вересня 2015 (UTC)
  Я не зрозумів зауваження. Якщо вже висловлюватися, то я проти автоматичного переносу з голосування добрих у вибрані.--TnoXX parle! 10:34, 18 вересня 2015 (UTC)
  Так, з елементами обговорення. Але хто на ті елементи увагу звертає? Часто читаєш статтю за рахунку 10-0, а там купа помилок, напишеш про них, проголосувавши проти. Стаття все одно пройде з рахунком 10-1, а помилки лишаться невиправленими.--Анатолій (обг.) 20:19, 18 вересня 2015 (UTC)
  Зауваження таке, що просто слід дотримуватися правил. Підбиває підсумки адмін саме тому, щоб проаналізувати чи були дотримані правила при голосуванні/обговоренні і згідно з правилами внести/не внести статтю у відповідну категорію. Якщо правила «для галочки», а дії адміністраторів/підбивачів вже зараз базуються на принципі: правила співпадають з моєю точкою зору — дотримуюсь, не співпадають — хай хтось інший їх виконує, я «волонтер», то як їх не міняй вийде як у Крилова. Тож пропоную Максиму спочатку взятись за підбивання підсумків, а потім внести конкретні пропозиції. --Pavlo1 (обговорення) 18:23, 18 вересня 2015 (UTC)
  Давайте не гратися у філософів. Обговорення з елементами голосування чи голосування з елементами обговорення. Там написано, що голосування. Крапка.--TnoXX parle! 09:54, 19 вересня 2015 (UTC)
  @TnoXX: Я граюся? Вікіпедія:Кандидати у добрі статті, Вікіпедія:Кандидати у вибрані статті/Позбавлення статусу. Face-grin.svg Тож хто грається? --Pavlo1 (обговорення) 21:13, 19 вересня 2015 (UTC)
  Такс. Ваша ремарка не змінила того, що там голосування, про що ви самі свого часу мені писали. Тепер про «мої гріхи»: ви теж можете підбивати підсумки (але не хочете), не хочете бути адміном (хоч вам пропонували). Попробуйте то зробити і щоб потім вам закидували неправомірність чи незнання правил чи ще щось. Але зараз я відмовився від прапорця і відмовлюся від проектів. Мені і в реальному житті вистачає чим займатися.--TnoXX parle! 21:47, 19 вересня 2015 (UTC)
  Даремно Ви так. Наш адмінкорпус грішить кумівством, вседозволеність та безкарністю,. І Ви, і Pavlo1 пробували з цим боротись. Ваша спроба змінити щось «зсередини» (за що Вам респект) провалилась, і Ви здались («зараз я відмовився від прапорця і відмовлюся від проектів»). А Pavlo1 і так знає, що система перемелює одиночок-революціонерів, котрі в абсолютній меншості, тому не став і пробувати, а бореться «ззовні». Його боротьба ще триває. І, можливо, ми доведемо до перезавантаження. Й нам би не завадив Ваш голос. --ROMANTYS (обговорення) 07:27, 21 вересня 2015 (UTC)
 • Мені якось по фігу вибори статей, а Максим перетворює Вікіпедію на Зраду, так що вибачай категорично проти. --Jphwra (обговорення) 17:22, 18 вересня 2015 (UTC)
  ВРУ - це, до речі, голосування. Спільнота давно вирішила, що голосування не замінює обговорення. А статті обираємо голосування. Тож я і пропоную обговорювати статті, а не голосувати. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:31, 18 вересня 2015 (UTC)
 • Чому ви хочете це змінити? Хіба наразі голосування погано працює? Наведіть приклади(и). --Igor Yalovecky (обговорення) 09:17, 19 вересня 2015 (UTC)
  Спільнота давно вирішила, що голосування не замінює обговорення. При голосуванні декілька голосів можуть перекрити цілком розумні зауваження. Найкращий приклад - це дебати щодо Путін — хуйло!, коли вона номінувалась на добру. Голосували голосували, а про критерії всі у забули. --Максим Підліснюк (обговорення) 09:23, 19 вересня 2015 (UTC)
  Ну і що, що голосування не замінює обговорення? Яблуко не замінює грушу, так давайте викинемо усі яблука? Так дійдемо до того, що за надання статусу адміністратора будемо не голосувати, а обговорювати. --Igor Yalovecky (обговорення) 05:51, 20 вересня 2015 (UTC)
  А до того адміни й прагуть. І знову «підсумки у таких обговореннях можуть підводити лише адміністратори (адже треба буде не лише порахувати голоси, а й проаналізувати аргументи)» --ROMANTYS (обговорення) 08:32, 21 вересня 2015 (UTC)
  Може я щось пропустив? Тема дебатів: «Зміна процедури вибору вибраних статей». Що, Путін — хуйло! стала вибраною? Коли? А коли проголосували за добру? То так, приклад ЗБОКУ? То додам подібний: «При голосуванні НА АДМІНА декілька голосів можуть перекрити цілком розумні зауваження.» А зауваги, при бажанні, можна знайти на кожного номінанта. І на дійсних. І не буде в нас ні нових адмінів, ні старих...--ROMANTYS (обговорення) 17:34, 19 вересня 2015 (UTC)
 • Максим та NickK правду кажуть. Зараз ці голосування порушують правило «Вікіпедія — не охлократія». --Yakiv Glück 21:54, 19 вересня 2015 (UTC)
 • За. Але... Незважаючи на наявність у нас критеріїв доброї і вибраної, потрібно сформувати єдиний підхід адмністраторів до цих критеріїв, що є суттєвим недоліком, що несуттєвим. Можливо провести якісь тренінги серед адміністраторів, врешті решт, щоб адмінстратори діяли відповідно до Вікіпедія:Пам'ятка адміністратору, щоб при підведенні підсумків мінімалізувати власну точку зору адміністратора (або учасника проектів ДС і ВС, що підводить підсумки) і щоб підсумки, підведені різними адміністраторами (або учасниками проекту) не мали суттєвих розбіжностей. Я майже перестав заходити на цей проект після того, як два рази статті були обрані добрими за механічною кількістю голосів, незважаючи на те, що вони містили грубі порушення правил (інформація була із неавторитетних джерел, була відсутня НТЗ). Думаю, що має бути очевидним, що наявність порушень авторських прав, наявність оригінальних досліджень, ненейтальність, наявність неавторитетних джерел є таким критеріє, що стаття, яка містить ці проблеми ні за яких обставин не може бути обрана доброю чи вибраною, навіть якщо матиме десятки голосів За і лише один проти. --yakudza 11:27, 21 вересня 2015 (UTC)
  Рецензування є в РуВікі (це тим, кому з англійською важко), є в АнглВікі (хто хоче поюзати більше). Можна звідти взяти критерії і повчити.--TnoXX parle! 12:35, 21 вересня 2015 (UTC)
 • До вибору добрих і вибраних статей звертаюся зрідка. Переглянув процес вибору статей за цей рік. Картина невтішна. Основна проблема мала кількість учасників вибору. Дужу рідко більше 10, частіше менше 6, основному біля 8. Тобто не можна говорити про широку думку. Якщо з вибраними статтями більш-менш нормально, то з добрими є певні проблеми. Якщо на номінація на добру статтю відхиляється, то це відповідає дійсності. Часто добрими статтями стають такі статті, які не у всьому відповідають критеріям вибору, але вибираються голосуванням. Висловлені зауваження до кінця не враховані, або є проблеми про які не згадують через малу кількість учасників (за неповний рік я нарахував принаймні 5 статей, до яких я маю питання). Я пропоную, щоб у випадках коли стаття набирає потрібну кількість голосів, підсумок підводив адміністратор. Якщо стаття не повністю відповідає критеріям доброї, то вона ставиться на повторне голосування з вказанням проблем. Може це і складно, але тоді голосування буде об'єктивнішим. Адже часто учасник віддав голос ЗА у надії, що його зауваження будуть враховані, але часто вони залишаються. При новому голосуванні користувачі будуть бачити значно кращий варіант статті. При повторному голосуванні результат вибору визначається співвідношенням голосів, яке чинне зараз і підсумок може підвести і не адміністратор. Розумію, що будуть заперечення, але тоді добра стаття відповідатиме всім критеріям. --Basio (обговорення) 16:13, 21 вересня 2015 (UTC)
  А кількість залежить від теми статті, далеко не ВСІХ вона цікавить. Наприклад, Ви перегляньте й за попередні роки. анексія західноукраїнських земель| Зокрема цю, котра наразі дуже актуальна — аналогія з ВАТОЮ, Кримом та Новоросією разюча. Кількість учасників вибору — 25. Розподіл 17—8—0, 68% «за» (НА МЕЖІ!!!). А коли б «підсумок підводив адміністратор», вона б не пройшла. І не отримала б майже в незмінному виді 14—3—1 на вибрану. Та й навіть отримала вибраний статус не зразу, а провисіла 59 днів, бо адміни не підводили підсумок. Коли ж «Основна проблема мала кількість учасників вибору», то, щоб її найпростіше вирішити, треба не щоб «підсумок підводив адміністратор», а заложити, щоб адміни, котрих є 30, за них голосували. -ROMANTYS (обговорення) 06:54, 27 вересня 2015 (UTC)

Зміна процедури вилучення статей[ред. код]

Вітаю. Усі ми чудово знаємо, що голосування - це зло. Саме з цієї причини процедура вилучення статей з з 10 листопада 2011 року була переведена на обговорення. Разом з тим переконаний, що перехід від голосування до обговорення лише ускладнив ситуацію, додав до неї корупційну складову. Думаю, багато хто з дописувачів, чиї статті було номіновано на вилучення, вже переконався, що коли твоїм оппонентом є адмін, навіть колишній, то шанси на залишення її в основному просторі мізерні. І справа не в тому, що аргументи, котрі висловлюють адміни, є «залізними». Ні, вони дуже часто лише виглядають такими, а при глибшому аналізі випливає (образа вилучена). Справа в тому, що АДМІН, котрий аналізує обговорення, вірить АДМІНУ, котрий (образа вилучена) і не вірить, або НЕ БАЖАЄ вірити контраргументам хай навіть ТРЬОХ НЕАДМІНІВ. І тому є безліч прикладів. А щоб його не спіймали на (образа вилучена), АДМІН, котрий аналізує обговорення, порушує правило «адміністратор аналізує представлені в обговоренні аргументи сторін і на підставі цих аргументів підбиває підсумок із обґрунтуванням», в котрому, звичайно, не показує, що «представлені в обговоренні аргументи сторін», в ПЕРШУ чергу колеги-адміна, пройшли ним провірку на (образа вилучена). (образа вилучена) Влада розбещує, абсолютна влада розбещує абсолютно. Джон Актон. А наші адміни хочуть, раз вибрані спільнотою (Ау, голосування - це зло), керувати вічно й при цьому перебрати на себе максимум повноважень. Тому пропоную провести обговорення з відповідним поданням банера і повернутись до старих правил. Так, розумію, що при простому голосуванні теж можливі зловживання, симпатії та антипатії, але, принаймі, 1 голос адміна та 1 голос неадміна, для АДМІНА, котрий підводить підсумок, будуть мати однакову вагу. --ROMANTYS (обговорення) 06:51, 21 вересня 2015 (UTC)

Не можу зрозуміти, з чого ви взяли, що адміністратори - це ваші смертні вороги. Яка корупційна складова? У вас якесь хибне уявлення про адміністраторів. Звісно, що Symbol oppose vote.svg Проти --Максим Підліснюк (обговорення) 07:29, 21 вересня 2015 (UTC)покажі
Й не мав сумнівів у думщі більшості адмінів, зокрема Вашої. Мої вороги не адміністратори, а їхня фальш в поданні аргуметів та безкарність. Приклади? Будь ласка! Кримінальна справа керівництва ФІФА. Адмін YarikUkraine: «Шаблон про об'єднання автор статті видаляє». (персональний випад приховано) Отже фактично йдеться про банальне ПРИєднання, та ще й автор дугої навіть не повідомлений, що адмін YarikUkraine пропонує щось йому приєднати. Поніс YarikUkraine кару за свої аргументи? НІ!. Далі адмін NickK: «На жаль, в нас немає іншого способу об'єднати дві статті, якщо автор однієї з них вважає, що повинні існувати дві окремі статті». (персональний випад приховано). Поніс NickK кару за (образа вилучена)? Може, хоч ХТОСЬ з АДМІНІВ зробив їм зауваження «Хлопці, не ганьбіть і НАС неправдою»? НІ, бо при номінації інші адміни горою стали за нього — це не пов'язано з адміндіями! Ага, а не підніми хай, чиї АРГУМЕНТИ були б тихенько визнані АДМІНОМ переконливими? Дописувача статті? Не смішіть мої тапки.--ROMANTYS (обговорення) 08:06, 21 вересня 2015 (UTC)
Все ясно. Адміняку на гіляку, бюрократа на ножі... --Максим Підліснюк (обговорення) 08:12, 21 вересня 2015 (UTC)
Ні, «Адміняку» й бюрократа на скінченність терміну на виборній посаді, по закінченні, при бажанні особи — на нові вибори на загальних підставах. То в монархіях або революція, або чи примусове зречення. А ми ніби демократія. Термін відпрацював — ЗВІЛЬНИ КРІСЛО! --ROMANTYS (обговорення) 08:45, 21 вересня 2015 (UTC)
Покажіть мені це крісло серед волонтерів. А взагалі, поюзайте іншомовні Вікіпедії. Може, хоч тоді зрозумієте, що адміністратор - такий самий волонтер, а сисоп - це лише рівень доступу. Може і зрозумієте абсурдність ідей перевиборів чи голосування за вилучення. --Максим Підліснюк (обговорення) 08:49, 21 вересня 2015 (UTC)
Ага-ага, «адміністратор - такий самий волонтер, а сисоп - це лише рівень доступу». Але коли треба просто порахувати голоси, то СИСОПАМ це нецікаво ДВА місяці (нагадаю: «Стаття Радянська анексія західноукраїнських земель провисіла номінованою 59 днів, тобто 4 терміни по 2 тижні + 3 дні»), а от коли «треба буде не лише порахувати голоси, а й проаналізувати аргументи», то зразу стає ЇМ ЦІКАВО, бо «підсумки у таких обговореннях можуть підводити лише адміністратори», або принаймі «Можемо зробити підбиття підсумком будь-ким, а потім, за необхідності, оскарження з підтвердженням адміністраторами». Скачи враже, як пан скаже. --ROMANTYS (обговорення) 09:18, 21 вересня 2015 (UTC)
І до речі, з чого це ви взяли, що Вікіпедія - це демократія. От ця сторінка каже, що Вікіпедія — не експеримент з демократії. --Максим Підліснюк (обговорення) 08:54, 21 вересня 2015 (UTC)
Ага, Вікіпедія - це постійне намагання найти волонтерів, котрі б за свої гроші і в свій вільний час писали статті й згодом мовчали, коли оте написане або й волонтер не сподобається котромусь з сисопів.--ROMANTYS (обговорення) 09:27, 21 вересня 2015 (UTC)
Стосовно вас безповоротно приєднуюсь до Якудзи. --Максим Підліснюк (обговорення) 09:29, 21 вересня 2015 (UTC)
 • Проблеми при вилученні статей справді існують але зовсім не такі, як ви розписали. Не беручи до уваги особисті випади на адресу "касти адмінів" але щоб спростувати теорію змови, наведу посилання на обговорення Вікіпедія:Кнайпа (політики)#Підбиття підсумків на ВП:ВИЛ, в якому один адмніністратор висунув таку саму пропозицію, що й ви. А також на обговорення Обговорення Вікіпедії:Консенсус#ВП:ПС та відсутність консенсусу, в якому інший адмністратор пропонує зміни, які суттєво впливають на практику підведення підсумків, і ще один його підтримує. Зрештою, і я декілька разів критично висловлювався щодо наявної практити підпиття підсумків (не правил - вони у нас більш-менш добре розписані), а саме практити підбиття, коли адміністратор замість аналізу аргументів залишає чи вилучає статтю лише на основі власного аналізу правил. --yakudza 08:27, 21 вересня 2015 (UTC)
  «один адмніністратор», «інший адмністратор», «і ще один його підтримує», «Зрештою, і я декілька разів критично висловлювався». От і ВСЕ. Навіть з Вами лише 4, котрі погоди не роблять, решту 26 адмінів все влаштовує. Тому я апелюю скорше до активних НЕадмінів.--ROMANTYS (обговорення) 08:45, 21 вересня 2015 (UTC)
  Поки що висловились 4 адміністратори і 1 неадміністратор. На жаль, остаточно переконався, що ви зовсім не вмієте слухати чужі аргументи. Тому участі в обговореннях за вашої участі більше брати не буду, просто нецікаво, хіба що як адмністратор, слідкуючи за коректністю цих обговорень. Також хочу попередити про недопустимість образ і особистих випадів у обговореннях. В подальшому за це будуть блокування, можете сприймати це як "затикання рота", "цензуру", "свавілля", "репресії" але мова йде саме про дотримання правил обговорень. --yakudza 09:09, 21 вересня 2015 (UTC)
  Шановний адмін yakudza. Підкажіть мені, як адмністратор, якими словами слід назвати дії адмінів YarikUkraine та NickK, щоб це не тракувалось як образа і особистий випад. Відредагую. --ROMANTYS (обговорення) 09:38, 21 вересня 2015 (UTC)
  А про ворон, як і цитату Джона Актона, також взято звідси. Особливо сподобалось караїмське «Годуй ворону, щоб очі виклювала.» --ROMANTYS (обговорення) 10:15, 21 вересня 2015 (UTC)
 • Таке враження, що ідеальною Вікіпедією для користувача ROMANTYS буде та, в якій взагалі не буде адміністраторів, а спільнота звертатиметься до незалежних китайських чи бразильських стюардів з проханням вилучити чергову порцію вандалізму. Але обходячи стороною більшу частину тексту про те, як погано, що у Вікіпедії взагалі є адміністратори, наведено якраз дуже гарний аргумент за обговорення на ВП:ВИЛ. У випадку зі статею Кримінальна справа керівництва ФІФА обговорення призвело до того, що дві статті було об'єднано, голосування б призвело до того, що в нас і далі було б 2 статті (бо консенсусу 2:1 не було в жоден бік). Це і є доказом того, що в підсумку обговорення принесло тут користь — NickK (обг.) 11:00, 21 вересня 2015 (UTC)
  Не перекручуйте. Адміни потрібні, але не пожиттєві, а з скінченним терміном на посаді. І спільнота повинна мати право при наступних виборах сказати «Фе» тим адмінам, що не дружать з правдою і об'єктивністю. Адміни ж, зокрема й в попередній темі, пропонують йти шляхом Сталіна: [Я вважаю, що зовсім неважливо, хто і як буде в партії голосувати; але ось що надзвичайно важливо, це хто і як буде рахувати голоси.[4 — Поширена скорочена форма: «Не важливо як голосують. Важливо як рахують голоси.»]] «Це якийсь СРСР», причому ще до 1954 року.--ROMANTYS (обговорення) 05:16, 22 вересня 2015 (UTC)
 • Теж не розцмію ставлення до адмінів. Це якийсь СРСР. Стосовно пропозиції – то категорично проти. Ще на ВИЛ почнеться «Путін — хуйло!»--TnoXX parle! 12:37, 21 вересня 2015 (UTC)
  Ще раз повторюсь: Думка адмінів мені відома наперед. Раз взявши в свої руки владу, ніхто не бажає її добровільно віддати. А ДЕ, аналогічно попередньому обговоренню, загальне оголошення, щоб НЕадміни знали про тему? --ROMANTYS (обговорення) 04:43, 22 вересня 2015 (UTC)
 • А звагалі то, Вікіпедія - не демократія... І це добре, бо у нас зовсім іньша мета. --Wanderer777 (обговорення) 17:20, 21 вересня 2015 (UTC)
  По логіці, наступною буде пропозиція про обрання обговоренням, а не голосуванням, АДМІНІВ. З обов'язковим затвердженням адміна, котрий повинен буде оцінити кожен голос і аргумент. І це буде ЩЕ КРАЩЕ від «добре».--ROMANTYS (обговорення) 04:58, 22 вересня 2015 (UTC)
  Якщо ви не побачили, то Вікіпедія:Чим не є Вікіпедія - один з фундаментальних принципів Вікіпедії. Вікіпедія існує завдяки тому, що це виконується. Ось така об'єктивна реальність. --Wanderer777 (обговорення) 11:17, 22 вересня 2015 (UTC)
  Стосовно виборів адмінів. Обирають їх лише тому, що (1) саме цей механізм дуже добре забеспечує відсіювання тих, хто не зможе добре виконувати роль адміна. (2) забеспечує адмінам потрібний рівень легітимності, бея якого вони не змогли би функціонувати, (3) Блокує "виродження арістократії у олігархію". Але цей механізм відсіює і багато кваліфікованих кандидатів. Якби хтось зміг запропонувати кращій механізм, то його б вже прийняли. --Wanderer777 (обговорення) 11:17, 22 вересня 2015 (UTC)
Шановний Wanderer777, поясніть будь ласка, як «саме цей механізм дуже добре забеспечує відсіювання тих, хто не зможе добре виконувати роль адміна», коли, вибираючи номінанта ВПЕРШЕ, ми взагалі не знаєм, як він буде «виконувати роль адміна», адже номінант ще не здійснив жодної АДМІНДІЇ, а пробного терміну НЕМА, а проти скінченності терміну на посаді з наступним переобранням (що СПРАВДІ «дуже добре забеспечує відсіювання тих, хто не зможе добре виконувати роль адміна», бо вже ДОБРЕ НЕ ВИКОНУВАВ, або й зовсім НЕ ВИКОНУВАВ), адміни горою. --ROMANTYS (обговорення) 06:15, 23 вересня 2015 (UTC)
Я - людина, зіпсована природно-науковою освітою. Для мене критерій істини - експеримент. Так ось, експерементально встановлено, що вибори пропускають у адміни лише тих, хто може виконувати роль адміна добре. Інколи бувають вилучення, але це дуже просто виправити через Арбітражний комітет. Доречі, якщо подивитись у реальне життя, то побачимо, що поліцаїв знімають з посади комісією досвідчених спеціалістів, а не через перевибори. Ви не замислювались, чому це так? --Wanderer777 (обговорення) 22:37, 23 вересня 2015 (UTC)
Як людина, Не зіпсована природно-науковою освітою (спеціальність — радіофізик), привик до точності, логіки і послідовності. А «якщо подивитись у реальне життя, то побачимо, що поліцаїв», на відміну від АДМІНІВ, і призначають на «посади комісією досвідчених спеціалістів, а не через ...вибори. Ви не замислювались, чому це так?» А в США шерифів вибирають... І на певний термін!!!--ROMANTYS (обговорення) 05:14, 24 вересня 2015 (UTC)
Обговорення перенесене Обговорення перенесене.
Подальше обговорення — у Обговорення:Історія Дрогобича.

.

 • Тепер, щодо зміни процедури вилучення статей. Пропозиція — популістська і нерозумна, реалізація якої призведе до маргіналізації проекту. Навіщо тоді взагалі будуть всі правила вікіпедії: Авторитетні джерела, Верифіковуваність, Жодних оригінальних досліджень, Чим не є Вікіпедія, Критерії значимості, нарешті. Достатньо буде проспамити приятелів, як дехто і робить, щоб вони написали: «Мені подобається», або «Я вважаю значимим», та й взагалі, навіщо щось писати, ми ж будемо рахувати голоси. Саме правила (не тільки які я перерахував), яким підпорядкований цей проект, зробило його тим, чим він є. Хочете з іншими правилами, або взагалі без правил — знайдіть для себе підходящий, або створіть свій, а не псуйте успішний проект. Задуються деякі біженці, що лізуть в успішну Європу, яка стала такою завдяки своїм законам і нормам, а потім не тільки живуть, а й нав'язують свої, які перетворять її на те, звідки вони втекли. --Олег (обговорення) 17:03, 22 вересня 2015 (UTC)

Підтримую пропозицію по суті, але не по формі. В тому сенсі, що не можна доводити до крайнощів. Колишнє правило мало дуже суттєвий недолік - усі голоси вікіпедистів вважалися рівними, але ті що "проти" - вважалися вдвічі рівнішими. І саме з цієї причини особисто я був мабуть найактивнішим борцем проти цього правила. Але тепер ми прийшли до іншої крайнощі. Тепер будь-яка особа з портфелем може начхати на думку більшості зацікавлених вікіпедистів (особливо якщо вони не мають портфелів), і зробити вигляд, що мовляв, я рахував аргументи, а не голоси (може в окремих випадках навіть і відверто збрехати, що аргументів, мовляв, не було), і прийняти волюнтаристське рішення, яке потім ніхто не наважується скасувати (бо ж ворон воронові око не виклює).

Тому моя пропозиція в тому щоб запровадити коридор співвідношення голосів, в яких адміністратор вільний підбивати підсумок на свій розсуд. Вважаю, що такий коридор слід встановити на рівні 1/3 - 2/3. Тобто, якщо за вилучення (або навпаки, за залишення) статті висловилася "кваліфікована більшість" (не менше ніж 2/3) - стаття гарантовано вилучається (або, відповідно, гарантовано лишається). В іншому разі, тобто якщо спільнота розділилася приблизно навпіл, особа наділена портфелем має право самостійно вирішувати, що на її думку є аргументами, а що не є. Таким чином ми і залишили би пріоритет аргументів, і поставили би запобіжник від відверто волюнтаристських рішень окремих адміністраторів. --А1 20:46, 30 вересня 2015 (UTC)

A1, в англійській вікі було щось подібне але без зайвої формалізації, якщо є аргументи проти вилучення статті і вони не спростовані в обговоренні, то стаття залишається із "вироком" нема консенсусу на вилучення. --yakudza 14:56, 2 жовтня 2015 (UTC)
Проблема в тому, що, як показала практика, серед адміністраторів трапляються такі, що не вміють виявляти аргументи "проти". Натомість переважаючу вдвічі кількість голосів "проти" не виявити неможливо. Тому запобіжник, хоч він і обтяжує формалізацією, але варто поставити. --А1 19:54, 2 жовтня 2015 (UTC)
Але в нас є користувачі, які наводять аргументи типу «кому вона заважає?», «нащо взагалі її вилучати?». Як спростувати такий аргумент?--Анатолій (обг.) 20:00, 2 жовтня 2015 (UTC)

Бот-архіватор[ред. код]

Вітаю! Колись в нас був такий бот, але зник. Чи може хтось створити такого, який би архівував посилання (бажано завдяки archive.org)?--TnoXX parle! 17:56, 21 вересня 2015 (UTC)

Emblem-important.svg - в підтримку питання --А1 22:18, 28 вересня 2015 (UTC)

Лого до віківишколів[ред. код]

Лого віківишколів. Helgi. var.1

Всім привіт! Пропоную забацати конкурс на створення логотипу до віківишколів. Нафіга це треба? Справа у тім, якщо нам вдасться домовитись про вікі-кафешку (у Львові наразі) - то було б дуже класно з рекламною метою мати над певним вікіпедійним столиком таку собі рекламку у вигляді логотипу віківишколів. І туди перенести наші вікічетверги. Було б також непогано виготовити для цього закладу вікі-сертифікат типу - "єдине львівське вікікафе" --Helgi (обговорення) 13:37, 22 вересня 2015 (UTC)

Так Вікі не займається рекламою. А свої і так своїх повинні знати. Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 13:40, 22 вересня 2015 (UTC)
займається ще й як займається! Ви просто не в курсі :) --Helgi (обговорення) 13:42, 22 вересня 2015 (UTC)
Скорочення WWS має не дуже хороші значення, та й таке скорочення навряд чи приверне увагу. Для студентських вишколів є File:Students write Wikipedia - logo UK.svg, може, спробувати його адаптувати для вікікав'ярні? Якщо що, можна подивитися на інші лого в commons:Category:Logos of Wikimedia Ukraine projects та commons:Category:Wikipedia Education Program logosNickK (обг.) 22:11, 22 вересня 2015 (UTC)
так у нас що у львівські кав’ярні тільки німці ходитимуть? ;-р Особисто мені із всіх варіантів сподобався перший. --Nickispeaki (обговорення) 18:47, 2 жовтня 2015 (UTC)
лого студентських вишколів - ота зелена глиста точно приверне увагу хіба працівників санепідемслужби. Решта лого, які ти запропонував це не та тематика. можна замість Wws намалювати горнятко з кавою, на боці якого лого вікі... --Helgi (обговорення) 07:32, 23 вересня 2015 (UTC)
Віківишколи лого.gif
Підтримую. Існуюче лого можна розбавити стільцем, столиком, філіжанкою кави. З повагою, --Zheliba (обговорення) 07:36, 23 вересня 2015 (UTC)
вийшла глиста, яка висрала зернятко кави :) --Helgi (обговорення) 10:11, 23 вересня 2015 (UTC)
Wws2.jpg

ще варіант - його можна доробити за пропозиціями, покращити тощо. я вважаю, що подвійні квадратні дужки мусять бути обовязково, як символ знання вікі-розмітки, основи якої і будуть вивчатись на віківишколах. І обовязково має бути щось що повязано з кафешкою --Helgi (обговорення) 11:28, 23 вересня 2015 (UTC)

мені подобається вікіфікована кава :) --アンタナナ 15:31, 23 вересня 2015 (UTC)
але я волів би сфоткати наше вікігорнятко (ті що лишили Френду) і помістити його у вікіфікатор --Helgi (обговорення) 16:56, 23 вересня 2015 (UTC)
«сфоткати» (перемалювати) чи реально сфоткати? --アンタナナ 17:16, 23 вересня 2015 (UTC)
мені все одно, а як буде краще? --Helgi (обговорення) 17:23, 23 вересня 2015 (UTC)
імхо варіант що тут зліва (з олівцем і чашкою і всім-всім-всім) заскладний для лого. Може краще, якщо справді намалювати (саме намалювати) вікічашку (прямокутну, без блюдця) і помістити її між дужок - то мало б бути достатньо. Моя думка. --Sergento 17:28, 23 вересня 2015 (UTC)
+1. просто горнятко буде ок, таке як наше, але перемальоване, а не фоткою --アンタナナ 17:36, 23 вересня 2015 (UTC)
так я ще нашого вікігорнятка так і не бачив :) --Helgi (обговорення) 17:37, 23 вересня 2015 (UTC)
то виправляй ситуацію :) --アンタナナ 17:50, 23 вересня 2015 (UTC)
1A 1B 2A 2B 3A 3B
Віківишкіл 1a.svg Віківишкіл 1b.svg Віківишкіл 2a.svg Віківишкіл 2b.svg Віківишкіл 3a.svg Віківишкіл 3b.svg
4A 4B 4C 4D 5
Віківишкіл 4a.svg Віківишкіл 4b.svg Віківишкіл 4c.svg Віківишкіл 4d.svg Wws3.jpg
ɪ Helgi
1A 1B 2A 2B 3A 3B 4A 4B 4C 4D 5

Dim Grits
ɪ

Dim Grits

Fessor

Green Zero

Zheliba

Helgi

Чудові варіянти. І кава, і дужки, і книжки! Я - за!!! При цьому третій варіянт видається найпотужнішим, напис створює ефект столу, дужки - книжки та екрана на фоні кавового горнятка, цілісна композиція - фортеці знань. Дякую. З повагою, --Zheliba (обговорення) 08:43, 29 вересня 2015 (UTC)

Мені імпонує варіант 4B. "Віківишкіл" у клямрах символізує основну суть заходу (першорядна інформація), а філіжанка, що зверху - формат заходу (другорядна інформація). У варіантах, де філіжанка у клямрах - створюється ілюзія того, що першочерговим є чаювання, а усе інше - другорядне. — Green Zero обг 11:14, 29 вересня 2015 (UTC)

Ви визначтесь ви малюєте лого для віківишколів, для всіх як от я зараз сижу на одному в НМУ, чи для вікікафе. Скажімо кавові зерна і чашки до 90% вишколів як вони зараз проводяться не дуже фітять. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 14:27, 29 вересня 2015 (UTC)

Мені особисто подобається 4А: і подвійні дужки і на розгорнуту книжку схоже. А горня дійсно другорядне. --Fessor (обговорення) 16:48, 29 вересня 2015 (UTC)

3А для монохромного дизайну, 3B для кольорового. А кава, то для посиденьок.--Dim Grits 15:28, 30 вересня 2015 (UTC)

Пропозиція зміни порядку вивішування добрих/вибраних на головну. Контр-пропозиція[ред. код]

Фактично це контр-пропозиція до пропозиції поміняти місцями колонки. Там я утримався, бо не було міркувань інших, крім «а це допоможе?». Бути просто-проти без іншої пропозиції не схотів.

Отже: Хай би новини були там де є, з правого боку. То на вікіновинах вони головне, тут головні статті. Краще б зробити не-статичною ліву колонку таким чином:

 • Добрі/вибрана міняються випадковим чином кожні 15 хвилин. Це не банер, на головній ніхто подовгу не сидить, тому часта зміна не дратуватиме.
 • Новообрана стаття протягом тижня має пріоритет, 45 хвилин вона, 15 хвилин випадкова, потім знову нова і так далі. Якщо тиждень пройшов, а нема нової вибраної/доброї, то тоді далі всі рівноправно-випадково, з'являється нова — вона з пріоритетом.

Я собі стартовою сторінкою у переглядачі поставив

http://uk.wikipedia.org/wiki/Спеціальна:Випадкова_сторінка

і не жалкую.

Вважаю, що обговорення має тривати з тиждень, і лише потім думати, чи пора голосувати. --ReAlв.о. 16:45, 22 вересня 2015 (UTC)

Обговорення пропозиції[ред. код]

(Залежно від того, як буде реалізовано динамічність, може знадобитися, щоб сторонній сервер кожних 15 хвилин очищав кеш сторінки?) Це вже задинамічно. Якщо користувач захоче комусь показати поточну версію сторінки, він має вкластися в середньому за 7,5 хвилин? Можливо, краще зробити пагінацію: ґудзики „старіші“, „новіші“, „випадкова“, і користувачеві динамічно підвантажуватимуться старі вибрані статті. --ASƨɐ 19:03, 22 вересня 2015 (UTC)

 • «старіші/новіші/випадкова»:
  1. Або будуть малопомітні, як зараз «пропозиції/всі», або займуть багато місця
  2. Вимагатимуть дій на відміну від зміни статті автоматично. У робочому циклі зайшов на головну, набрав у пошуку, почитав, закрив, зайшов на головну, набрав у пошуку, почитав, закрив нема місця для відволікся натиснути кнопочку «випадкова добра стаття», але є місце для того, щоб помітити ой, щось новеньке.
  А з банерами як було, коли у них була «ротація»? На звичайних сторінках мені трохи навіть заважало, але ж на головній було так само, ті ж банери тим же скриптом? Ну не 15хв/45хв для «старих» і «свіжої» та 15/15 для лише старих, а 60/120, наприклад. Але щоб протягом дня вискочило кілька різних статей. --ReAlв.о. 21:41, 22 вересня 2015 (UTC)
Можливо, що ґудзики зацікавлять користувача, і він не зразу закриє сторінку.
Тобто, розділ „Вибрана стаття“ фактично стане „Випадкова вибрана стаття“? Чи зможе користувач знайти список вибраних статей, які показувалися протягом дня? --ASƨɐ 10:39, 23 вересня 2015 (UTC)

Symbol support vote.svg За. Динамічна перша сторінка - це добре. Хоча б раз на добу міняти ліву верхню частину, і то прогрес! --Perohanych (обговорення) 20:48, 22 вересня 2015 (UTC)

 • Мене найбільше непокоїть те, про що пише AS — чи не буде в нас необхідності оновлювати кеш раз на 15 хвилин? І чи встигне людина побачити статтю (думаю, буде великим розчаруванням, якщо людина почне читати витяг зі статті, а стаття зникне). З іншого боку, оновлення з певною періодичністю (12 годин? доба?) було б слушним, передусім щодо вибраних статей, які більш помітні і для яких усе готово для ротації (бо кожна стаття має окремий шаблон). Можна або налаштувати відповідного бота, або за принципом зображення дня автоматично підставляти щодня якусь іншу статтю — NickK (обг.) 21:54, 22 вересня 2015 (UTC)
  • На мою думку, щойно вибрана «вибрана» повинна мати пріоритет, повинна протягом тижня більше траплятися на очі. Доба для випадкової при цьому означатиме ~три доби для свіжої статті, динаміки практично не буде. Хіба що по добі: Свіжа-Випадкова-С-В-С-В-С, або по добі, якщо нема свіжої. Доба не додає проблем з кешуванням, бо «цей день в історії» однак вимагає. Як варіант, я згоден, але не знаю, чи це не зарідко з точки зору привернення уваги. 15/45 хвилин, мабуть, таки зашвидко з технічної точки зору (так а що було з динамічними банерами?). Послідовність, як ото для доби, тільки по 6 годин? По 3? Де межа «купа-не купа» для привернення уваги і для навантаження на сервер? --ReAlв.о. 22:18, 22 вересня 2015 (UTC)
   Я повністю згоден, що щойно вибрана повинна мати вищий пріоритет, можливо, навіть висіти неперервно перші кілька днів. Кешування принаймні раз на добу більш-менш працює, а от чи працюватиме воно раз на 15 хвилин — не знаю. Динамічні банери зроблені зовсім інакше і прописані JavaScript'ом, вони зберігаються повністю окремо та підвантажуються на сторінку пізніше за решту матеріалу, тож тут такий варіант зовсім не підійде. До того ж з банером ризик того, що банер переключить, а користувач не встигне дочитати його текст, практично нульовий, а статті в нас довгі, і користувач дуже образиться, якщо не встигне дочитати і не зможе повернутися назад — NickK (обг.) 23:48, 24 вересня 2015 (UTC)
   Раз на добу працює, бо нема проблем з «цей день в історії». --ReAlв.о. 18:58, 25 вересня 2015 (UTC)
 • Однозначно Symbol support vote.svg За динамічність, але зміни в часі порядку, мабуть, доба, півдоби.-Сергій Липко (обговорення) 08:32, 23 вересня 2015 (UTC)
Як я бачу блок «Добрі/Вибрані» в укрВікі
 • Як я бачу дані блоки див. анімацію → (це звісно ж прискорено. Зміна статей десь з інтервалом 1-1,5 хв., з можливістю самому повертати блоки чи прискорювати їх гортання). --Atoly(обг) 18:33, 23 вересня 2015 (UTC)
  Не впевнений, чи через велику затримку це попадає під http://shouldiuseacarousel.com, але є привід для сумніву) --ASƨɐ 20:01, 23 вересня 2015 (UTC)
 • Оце набагато більше мені подобається. А 6 годин = 3 статті на добу (приблизно і не залежить від місцевого часу), замало. 3 години якраз (це приблизно 8, ну 9 змін статей на добу).
  А ще є пропозиція (проте я не наполягаю, бо не знаю, наскільки складно) показувати зворотній відлік для поточної статті (ця стаття заміниться за 11 хв. 44 сек. чи якось так). --Fessor (обговорення) 18:56, 23 вересня 2015 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За динамічність. На мій смак згодиться інтервал в 3-6 годин, але не менше. --Nina Shenturk (обговорення) 21:11, 23 вересня 2015 (UTC)
 • Мені ця ідея не дуже подобається тим, що щезає поняття стаття тижня, стаття дня тощо. Я думаю, що проблема статичності у нас виникла через те, що ми подаємо забагато добрих/вибраних статей на головній. Ось гляньте англійську та німецьку вікіпедії - там лише одна добра/вибрана стаття. Невже у нас в 4 рази більше добрих/вибраних статей, що ми можемо собі дозволи таку розкіш розміщувати в 4 рази більше, ніж ці вікіпедії? Гадаю, якщо у нас одна стаття буде на головній 2-3 дні, то ми цим вирішимо всі проблеми і чергованість і новизну. --yakudza 23:14, 23 вересня 2015 (UTC)
 • Насправді проблема вирішується просто. Замість ламати голову чи міняти місцями «вибрані» і «добрі» або чергувати «старі» і «нові», треба просто сісти й писати нові якісні статті, номінувати, доопрацьовувати, обирати. Тоді не буде проблеми «динамічності». І яким макаром, голосуванням чи обговоренням, дійсно добрі статті будуть обраними буде байдуже. Хто там вигадав «пиши статті, а не базікай». --Pavlo1 (обговорення) 05:29, 24 вересня 2015 (UTC)
  Ця проблема вирішувалася би просто, якби в нас було не 2 тисячі, а 20 000 активних редакторів. Коли таке буде? В кращому разі через 50 років. Ніхто не заставить волонтера-поверхах-хапайка писати добрі статті, як і волонтера-вигрібача-до-дна писати стаби. Це люди з різним психотипом. --Perohanych (обговорення) 09:21, 25 вересня 2015 (UTC)
  «ви знаєте моє ставлення до мікростатей…» див. нижче. Та якщо динамічність витягне нагору статті, які вже гарні, але валяються у «запасниках» — гірше не буде. Так би мовити, «оновлення експозиції». Саме тому я проти динамічності за рахунок привертання уваги до новин і за динамічність за рахунок привертання уваги до старих добрих/вибраних. --ReAlв.о. 10:31, 25 вересня 2015 (UTC)
  Переконливо --Perohanych (обговорення) 11:37, 25 вересня 2015 (UTC)
  @ReAl: щоб «динамічність» витягла з запасників на поверхню вже гарні статті — руцями працювати треба: переглядати Вікіпедія:Вибрані статті і Вікіпедія:Добрі статті, ті що відповідають сучасним вимогам до ВС/ДС — можна ставити на головну повторно (так вже робили роки два тому декілька місяців, коли на сторінках вибору був черговий штиль), паралельно добрі статті, які можуть бути дороблені до вибраних ставити на Вікіпедія:Кандидати у вибрані статті, які не годяться — до Вікіпедія:Кандидати у добрі статті/Позбавлення статусу. Те ж саме з вибраними. Бачищ що слаба — на Вікіпедія:Кандидати у вибрані статті/Покращення статей чи відразу до Вікіпедія:Кандидати у вибрані статті/Позбавлення статусу (до речі, якщо стаття була добре доопрацьована після ВП:ВС-ПС і спільнота вирішила що вона гідна статусу — її можна поставити на головну повторно, це був би додатковий стимул до покращення). Але це все 1. потребує докласти зусиль, ретельно попрацювати, 2. аби спільнота «повернулася обличчям» до проекту ДС/ВС і ним реально опікувалась. А ми ж хочемо аби нічого не робити, а вигадати бота, який би за нас зробив вікіпедію привабливою. Так не буває. Юрію Йосиповичу, звісно поверх-хапайка писати добрі статті не заставиш. Але і неякісними статтями зацікавленого читача до вікіпедії не привернеш, хоч, вибачте, голі попи на головній чергуй кожні 15 хвилин. З повагою, --Pavlo1 (обговорення) 11:57, 25 вересня 2015 (UTC)
  Одні вважають довгі статті добрими, а інші не ввважать їх такими, бо не мають часу заглиблюватися. Як на мене, то навіть прокручування на головній скажімо перших абзаців із випадкових статей, неважливо від того якої вони якості чи розміру, значно привернули би інтерес до головної сторінки Вікіпедії. --Perohanych (обговорення) 13:05, 25 вересня 2015 (UTC)
  Та зрозуміло, що треба робота дасть більший ефект, ніж пересаджування. Але питання динаміки виникло не на порожньому місці. Краще б обговорити з різних боків, ніж через невеликий час знову повернутися. На мою думку, динаміка може бути корисною, але не динаміка новин, тому й висунув цю пропозицію. --ReAlв.о. 18:58, 25 вересня 2015 (UTC)
 • Якщо це вирішить всі наші біди з відвідуваністю (які пов'язані не з динамічністю, а з тим, що тре писати статті), то все-таки має бути пріорітет щодо нещодавно вибраних статей. Скажімо 60% першого тижня на головній сторінці має висіти нещодавно вибрана стаття, а 40% часу – розділені між випадковими.--TnoXX parle! 07:13, 24 вересня 2015 (UTC)
  Також добрий варіант. Але якщо за тиждень нового не написано, то далі між випадковими можна ділити 100%. --Perohanych (обговорення) 09:25, 25 вересня 2015 (UTC)
  Всі наші біди з відвідуваністю це точно не вирішить. Ви знаєте моє ставлення до мікростатей, недостабів, статей, не вичитаних після автоперекладу і так далі. Але дозволить краще показати людям статті, які ми самі вважаємо гарними. Про пріоритет свіжих статей я писав від самого початку. 45 хвилин свіжа (перший тиждень) 15 хвилин випадкова і далі по кругу, за відсутності свіжих — по 15 хвилин. Це дає 75% часу свіжим. Кажуть, це може бути зачасто з точки зору перегенерації кеша/навантаження на сервер. Ну тоді 3 години і година. Доба з точки зору навантаження на сервер нічого не міняє, але тоді найдинамічніше міняти Свіжа-Випадкова-С-В-С-В-С-(межа тижня)-С(нова)—В—… і це дає 57% свіжій (на мою думку замало) і слабку динамічність, яка нічого не змінить для тих, хто у вікі не заходить тижнями, а потім щось зачепить — і цілий день риється. --ReAlв.о. 10:31, 25 вересня 2015 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти оскільки це зменшить кількість нових обраних статей, а люди які часто відвідують головну сторінку скоро помітять повтори. --Igor Yalovecky (обговорення) 11:18, 7 жовтня 2015 (UTC)

Чи допоможе підняття верх піднятися сестринським проєктам?[ред. код]

Вітаю. Як ви напевно знаєте, опріч Вікіпедії існують Вікісховище, Вікіцитати, Вікіджерела та низка інших проєктів, які також мають своїх відданих дописувачів. Але більшість суспільства про них або не чула або має дуже приблизне уявлення. Є думка, що розміщення цих посилань у картці особи (наприклад, pl:Dalia Grybauskaitė) збільшить відвідування наших сестринських проєктів. Як ви гадаєте? --Friend (обг.) 22:54, 29 вересня 2015 (UTC)

 • Не збільшить. Може, буде більше переглядів, але більше редагувань не буде, так це точно. Зараз хоч трохи статті підправити да шаблони переписати з нуля. Он, ми з вставкою у шаблони вікіданних не можемо розібратися, а там лише додавання дати народження, дати смерті, місця народження і місця смерті може покращити зовнішній вигляд більше ніж 100 000 статей персоналій. Потім перевірити коректність у самих цих статтях карточок, і вже буде набагато краще. Бо зараз ми стоїмо на місці, розпилюємо уваги бог не знає куди, а робота стоїть. Дякую, що вже 5 користувачів працюють над виправленням помилок. І то вже не самому лопатити. А ось доброго програміста у нас поки що нема. Чи, може, запросити гуру з сусідньої мовної версії, чи самому вже взятися за цей труд, навіть гадки не маю. Я вже не кажу, навіщо у розділі нагороди триповерхові конструкції городять заради однієї медальки. Також не можу розібратися у коректності виділення червоним не посилань, а шаблонів. Бо шаблони горіти червоним не повинні. Так що є набагато більше першочергових завдань. З пов., Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 05:25, 30 вересня 2015 (UTC)
  Мета Вікіпедії — отримання знань. Я вважаю, якщо користувач отримає більше інформації про предмет статті то це дуже добре. А помилки ми виправимо,куди ж без них? ;) -- DonDrakon (Обговорення) 06:18, 1 жовтня 2015 (UTC)
 • Я тільки Symbol support vote.svg За звісно. Face-smile.svg Гляньте також, як гарно і зручно виглядає картка особи у Вікіцитатах: q:Шаблон:Особа. У російському розділі Вікіцитат постійно скаржаться на відсутність такого шаблону. Рано чи пізно відвідуваність перетвориться у редагування, особливо активних користувачів.--Сергій Липко (обговорення) 10:09, 30 вересня 2015 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За. Потрібно якось інтегрувати такі поля з вікідатою, щоб вони автоматично підтягували потрібні посилання.--Dim Grits 15:31, 30 вересня 2015 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За. Таким чином читачі зможуть отримати більше інформації, наприклад, про особу. -- DonDrakon (Обговорення) 06:18, 1 жовтня 2015 (UTC)

І знову банер[ред. код]

Є пропозиція поставити банер з посиланням на петицію щодо свободи панорами. Які в кого думки, зауваження, заперечення? --Максим Підліснюк (обговорення) 13:21, 1 жовтня 2015 (UTC)

Все одно голосувати не буду, бо то більше схоже на піар. --Jphwra (обговорення) 16:10, 1 жовтня 2015 (UTC)
Піар петиції, яка необхідна Вікіпедії? Тоді так, це піар. --Максим Підліснюк (обговорення) 16:15, 1 жовтня 2015 (UTC)
Не зрозумів, я вважаю піаром усю цю акцію з петиціями від пороха суто для нього як презика. Вибачаюсь, що з малої літери. --Jphwra (обговорення) 16:21, 1 жовтня 2015 (UTC)

За[ред. код]

 1. Symbol support vote.svg За. Я чекаю його уже місяць. Face-sad.svg Без банера нема шансів привернути увагу до проблеми і підписання петиції на сайті Адміністрації Президента, за місяць лише трохи більше 2 тис. підписів, поширення у соцмережах не допомогло вийти на хороший рівень. Нагадую очевидне: про кожну петицію, яка набрала 25 тис. голосів, повідомляють ЗМІ й відповідь на неї Порошенка, причому політично нескладні питання можуть бути вирішені, як, напр., пропозиція введення голосування у ВРУ за допомогою відпечатків пальців була підтримана Президентом і спікером, про що повідомили ті ж ЗМІ. Також нагадую про розсилку усім доступним всеукраїнським і регіональним ЗМІ прес-релізу про необхідність підтримання законопроекту і петиції.--Сергій Липко (обговорення) 13:54, 1 жовтня 2015 (UTC)
 2. --Максим Підліснюк (обговорення) 17:39, 1 жовтня 2015 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg За. Давно пора! -- DonDrakon (Обговорення) 18:50, 1 жовтня 2015 (UTC)
 4. Може ще майбутні вибори допоможуть... Хай як завгодно піаряться на законопроекті, але хай його приймають як закон. — Green Zero обг 14:45, 2 жовтня 2015 (UTC)
 5. Дуже важлива тема, треба привертати до неї увагу будь-якими способами --Tohaomg (обговорення) 15:37, 2 жовтня 2015 (UTC)
 6. Допоможе розголосу в суспільстві. --yakudza 16:19, 2 жовтня 2015 (UTC)
 7. Symbol support vote.svg За. Хоча нам треба буде знову по циклу ставити два банери - зараз вже один про конкурс наукових фотографій.--Nickispeaki (обговорення) 18:54, 2 жовтня 2015 (UTC)
  Глобальний конкурс в глобальному сайтнотісі. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:29, 2 жовтня 2015 (UTC)

Проти[ред. код]

 1. Symbol oppose vote.svg Проти. Чому відсутнє? Будемо піарити презика? --Jphwra (обговорення) 16:23, 1 жовтня 2015 (UTC)
  Звісно, що сенсу саме в зверненні до нього нема, а це привід ще раз нагадати українському суспільству про наявність такої проблеми. До речі, проблеми, яка може торкнутись не лише вікіпедистів, а будь-якого фотографа чи відеооператора. Українське законодавство не захищає їх авторські права у цьому питанні. --yakudza 16:51, 1 жовтня 2015 (UTC)
  Зрада, зрада, вона кругом. А якщо зараз приймуть свободу панорами - це чий піар буде? Вибачте, але давайте використовувати всі ресурси. Треба - значить використовувати петиції, Президента (зауважте, Президента, а не Порошенка як людину). --Максим Підліснюк (обговорення) 16:46, 1 жовтня 2015 (UTC)
  Максиме, що він за рік як Президент зробив? Збільшив власні капітали - так. Розпочав реформи - ні. Можливо сіли заграти нелюди, які вбивали Небесню сотню? Відповідь - НІ!! Більше того є інформація про причетність пороха чи людей з його оточення до подій 20 лютого. А може прокурори та судді які саджали людей відсторонили від роботи? Та ні. І питань багато.... Тому якщо у спільноти є бажання піарити презика, то питань немає. --Jphwra (обговорення) 16:51, 1 жовтня 2015 (UTC)
  Знаєте, є така думка, що робити має не особисто хтось, а усе суспільство. Нам дали можливість реалізувати прекрасний проект і спростити собі життя. Ми цього добивались багато років. І тут на то - ні, ми цього не робитимемо, бо ж пропіаримо Порошенка. --Максим Підліснюк (обговорення) 17:18, 1 жовтня 2015 (UTC)
  То моя особиста думка, не може бути, що всі За, якщо за, то голосуй вище, а мене вмовляти не треба. Я все одно не вірю пороху, від самого початку як воно залізло на грейдер 1 грудня 2013. --Jphwra (обговорення) 17:32, 1 жовтня 2015 (UTC)

# Symbol oppose vote.svg Проти Оскільки це зменшує відвідуваність укрвікі. --Igor Yalovecky (обговорення) 16:18, 6 жовтня 2015 (UTC) подано після підведення підсумку --Максим Підліснюк (обговорення) 16:33, 6 жовтня 2015 (UTC)

Підсумок[ред. код]

Очевидно, що пропозиція підтримана. --Максим Підліснюк (обговорення) 18:47, 4 жовтня 2015 (UTC)

Критерії значимості музики[ред. код]

У нашій Вікіпедії відсутні значимості для музикантів, музичних колективів і творів. На це я не звертав увагу, але коли переглянув статті про музичні альбоми, то побачив непривабливу картину. Категорія:Музичні_альбоми_за_алфавітом містить близько 6 000 статей про музичні альбоми і значна частина, якщо не більше половини містить тривіальну інформацію. Наприклад (вибірка випадкова) 2 войны, Otherness, 10,000 Days. Мови про значимість альбому, незалежні АД тут зовсім не йдеться. Один перелік пісень та їх тривалість. Можлива ще інша тривіальна інформація. Хоч про дві останні альбоми в англовікі досить солідні статті з історією його створення, успіхи, видання і т.п. Зустрічається чимало статей, що мають якусь додаткову інформацію (Камнем по голове, Карматреш), але ця інформація не придає значимості, часто без незалежних джерел. Тільки незначна частина статей (в основному перекладені) відповідає вимогам Вікіпедії. Може я помиляюся у співвідношеннях, але проблема існує. І не можна порівняти якість статей про альбоми з статтями про книги, для яких існують критерії значимості, і статті про книги проходять через цей фільтр.

Тому я вношу пропозицію: Розробити критерії значимості для музики. Повинні бути окремі критерії для композиторів, виконавців (з врахуванням ВП:БІО), музичних колективів, пісень, альбомів, концертів (виступів), турів, саундтреків і т.п.. Вибірковий перегляд в інших вікі показав, що найбільш повно визначені критерії в англомовній вікі, іспанці посилаються на них. У французів та італійців критерії значно коротші. Росіяни та поляки не змогли прийняти критерії.

Увага: Обговорюється тільки пропозиція про необхідність прийняття критеріїв. --Basio (обговорення) 14:08, 4 жовтня 2015 (UTC)

 1. Symbol support vote.svg За --Helgi (обговорення) 14:25, 4 жовтня 2015 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg За --V Ryabish (обговорення) 14:50, 4 жовтня 2015 (UTC)
 3. Повністю Symbol support vote.svg За--TnoXX parle! 15:03, 4 жовтня 2015 (UTC)
 4. Symbol oppose vote.svg Проти критеріїв значущости альбомів, Symbol support vote.svg За решту.--Вислід (обговорення) 16:47, 4 жовтня 2015 (UTC)
 5. Утримуюсь.Як показує досвід обговорення, зайва деталізація критеріїв часто робить їх несумісними із загальними критеріями, що призводить до непорозумінь в обговореннях вилучень. Якщо можна добре адаптувати якісь гарно прописані англійські критерії, то можна спробувати. --yakudza 20:38, 4 жовтня 2015 (UTC)
 6. Symbol neutral vote.svg Утримуюсь. Сумнівне це обговорення, краще одразу пропонувати конкретні критерії, а спільнота нехай консенсусом підтримує деякі з них або не підтримує жоден. А така постановка питання наче вимагає обговорювати і голосувати доти, поки хоч щось (якісь обмеження у значимості) не приймуть.--Сергій Липко (обговорення) 01:22, 5 жовтня 2015 (UTC)
 7. Symbol oppose vote.svg Проти У нас уже є критерії ВП:КЗ. Якщо немає достатнього висвітлення у вторинних джерелах, то статтю на видалення. Якщо ж ви приймете якісь додаткові критерії, то статті, що проходять по вашим критеріям все одно можуть пройти по загальним. --Igor Yalovecky (обговорення) 16:18, 6 жовтня 2015 (UTC)