Шансоньє

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:49, 12 квітня 2021, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на кирилічні літери)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шансоньє
Сфера діяльності спів і songwritingd
Частково збігається з автор-виконавець
CMNS: Шансоньє у Вікісховищі

Шансоньє́ (фр. chansonnier, від chanson — «пісня») — французький співак, виконавець куплетів; виконавець жанрових пісень у «монмартрському» стилі, часто автор їх слів і музики (див. «Шансон»). Мистецтво шансоньє сягає творчості середньовічних французьких менестрелів.

На зламі XVIII—XIX століть революційний підйом народу спричинив розвиток мистецтва шансоньє, котрі в своїх піснях відгукувалися на злободенні події. Шансоньє часто пристосовували нові тексти до вже існуючих мелодій. У кінці XIX століття «шансоньє» почали називати професійних артистів естради (Г. Монтеґюс, А. Брюан та ін).

Поза Францією

За межами Франції до числа шансоньє часто зараховують усіх виконавців франкомовних пісень. З огляду на це однією категорією виявляються об'єднані, з одного боку, такі виконавці як А. Марлі, М. Шевальє, Е. Піаф, Ів Монтан, Ж. Брассанс, Ш. Азнавур — власне шансонье, цебто виконавці шансонів, а з другого боку М. Матьє, Джо Дассен, П. Каас і багато інших виконавців французьких естрадних пісень.

Мистецтво французьких виконавців мало вплив на розвиток вокальних жанрів сучасного естрадного музичного мистецтва європейських країн, у тім числі СРСР, Росії, України (Михайло Савояров, Олександр Вертинський, Леонід Утьосов, Марк Бернес, Булат Окуджава, Володимир Висоцький, Олександр Галич, Михайло Круг та ін.).

Див. також

Посилання