Moria (відеогра)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:25, 29 жовтня 2021, створена АтаБот (обговорення | внесок) (→‎top: синтаксис файлу в картці за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Moria
Розробник Роберт Алан Кенеке
Жанр(и) rogue-подібна
Платформа Кросплатформенна
Ліцензія GNU General Public License, version 2.0[d]
Дата випуску 19831987
Режим гри однокористувацька гра
Творці
Ігродизайнер(и) Роберт Алан Кенеке
Технічні деталі
Рушій Текстовий
Офіційний сайт
Офіційний сайт
Офіційний сайт

Moriarogue-подібна комп'ютерна гра, заснована на історії з Володаря перснів. Потрібно дістатись до дна лабіринту рудників Морії й убити Балрога. Початкова версія гри була написана Робертом Аланом Кенеке (англ. Robert Alan Koeneke) в Університеті Оклахоми після того, як він підсів на Rogue проте не зміг її запустити на машині VAX 11/780 з ОС VMS до якої у нього був доступ.

Версія 1.0 була написана на VMS Pascal й завершена влітку 1983 року. Починаючи з 1985 року вихідний код широко розповсюджувався під ліцензією, яка допускала копіювання й зміни, але виключала комерційне використання. В 1986 чи 1987 році Кенеке випустив останню версію Moria 4.7, проте розробка не завершилась і різні автори створювали новіші версії.

Вплив

Moria породила кілька ігор. Джим Вілсон (англ. Jim E. Wilson) створив Umoria, модифіковану версію Moria на мові Сі для UNIX і MSDOS. У Вашингтонському Університеті Паскаль-версія була модифікована й називалась Imoria, потім вона була портована на Сі Стівом Кертесом (англ. Steve Kertes). В університеті Уорвік на основі Umoria була створена гра Angband. Більше того, відомо, що вона надихнула розробку гри Diablo.[1]

Аналогічна, але на зв'язана гра, яка також називалась moria, існувала на системі CDC PLATO в кінці 1970-х.

Посилання

Примітки

  1. «[The idea for Diablo] was modified over and over until it solidified when [Dave Brevik] was in college and got hooked on … Moria/AngbandPitts, Russ (6 червня 2006). Secret Sauce: The Rise of Blizzard. The Escapist. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 24 грудня 2007.