Diablo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Diablo
Diablo Coverart.png
Розробник Blizzard North
Видавець Blizzard Entertainment
Геймдизайнер David Brevik[d]
Композитор Matt Uelmen[d]
Частина серії Diablo
Наступна гра серії Diablo II
Дата випуску 30 листопада 1996
Версія 1.09
Жанр(и) Action RPG (Hack'n'Slash)
Вікові
рейтинги
ESRB: M — Mature
Платформа Microsoft Windows, PlayStation і Mac OS
Режим гри багатокористувацька гра, одиночна гра і кооперативна гра
Носій CD
Системні
вимоги
Керування Клавіатура, миша, геймпад
Сайт blizzard.com/diablo/
CMNS: Diablo на Вікісховищі

Diablo (від ісп. diablo — диявол) — перша частина популярної серії відеоігор Diablo від компанії Blizzard Entertainment. Реліз гри відбувся 30 листопада 1996. Попри застарілу на даний час графіку, гра залишається популярною.

До гри існує доповнення Diablo: Hellfire, розроблене Sierra Entertainment Воно додає нову сюжетну лінію, локації та класи персонажів.

Події гри відбуваються у місті Трістрам, королівства Хандарас, де прокинувся ув'язнений демон Діабло, якому протистоїть гравець.

Геймплей[ред.ред. код]

На початку гри пропонується вибрати персонажа, яким керуватиме гравець. У грі всього три класи: Воїн (Warrior) — сильний і добре захищений персонаж, Лучниця (Rogue) — спритна і швидка, озброєна луком та арбалетом, і Маг (Sorcerer) — слабкий у ближньому бою, але здатний керувати стихіями. Після цього надається вибір рівня складності.

Персонаж має чотири параметри, які певним чином впливають на нього:

  • Сила (Strength) — визначає ушкодження, що завдає герой, та можливість носити зброю чи обладунки.
  • Спритність (Dexterity) — визначає точність ударів героя.
  • Витривалість (Vitality) — визначає запас здоров'я героя.
  • Магія (Magic) — визначає можливість використання заклинань і кількість мани у героя.

Також у розпоряженні гравця є різноманітні здатності героя, серед яких по одному унікальному для кожного класу (у Воїна — можливість ремонтувати спорядження, у Лучниці — знешкоджувати пастки і у Мага — перезаряджати посохи).

Під час гри гравець розвиває («прокачує») свого персонажа, виконуючи різні завдання та перемагаючи монстрів. За вбивства ворогів герой накопичує досвід і, при певній кількості досвіду, переходить на наступний рівень та може збільшити свої параметри. Крім того, параметри збільшуються в храмах, де до того ж можна відновити здоров'я та ману. Храми є різних типів, спеціалізовані на якійсь певній функції.

В грі присутня система випадковості — при кожному новому проходженні гри гравцю випадають інші артефакти, даються інші завдання, формується інше підземелля, а проти нього ідуть інші вороги. Таким чином щоразу перед гравцем постає дещо нова гра, що забезпечує високу реіграбельність.

В місті Трістрам персонаж гравця може лікувати рани, отримувати нові завдання, продавати знайдені предмети і купляти зброю, обладунки, магічні предмет. В місті не можна атакувати чи користуватися магією.

Сюжет[ред.ред. код]

Передісторія[ред.ред. код]

Історія гри починається задовго до подій сюжету. Колись сім демонів — повелителів Пекла — не поділили влади і перенесли свої суперечки на Землю. В результаті постраждали прості смертні, яким довелося взяти на свої плечі боротьбу з темними силами. Шляхом титанічних зусиль вони перемогли, і три головні демони — Мефісто (Mefisto), Баал (Baal) і Діабло (Diablo) — були ув'язнені орденом хорадрімів в камені душ і поміщені в різних частинах світу. Кристал з Діабло зберігався в древньому монастирі хорадрімів, розташованому біля міста Трістрам (Tristram). Але ішов час, і від монастиря залишились одні руїни. За якийсь час в ті місця прибули проповідники Закаруму та збудували на місці руїн собор, вирішивши, що святе місце не повинне бути порожнім.

Життя Санктуарію (світу людей) тривало, а дух Діабло накопичував сили для звільнення. Залишалося невідомим чи камінь дав тріщину, чи хорадріми не врахували всієї могутності демона, але з часом він навчився впливати на розум людей, що перебували поблизу. Своє жертвою демон вибрав архієпископа Лазаря (Lazarus). Вибір був визначений тим, що саме Лазар був найближчим радником короля Леоріка (Leoric). Сам Леорік народився в північному королівстві Вестмарш (Westmarch) і прославився там як вірний син церкви і святий воїн, що сповідував релігію Закарум (Zakarum) — культ Світла. Прийшовши в королівство Хандарас (Khandaras) Леорік оголосив себе королем. Маючи добру славу, він отримав згоду народу на своє правління. Як личило святому воїну, свій замок Леорік побудував біля місцевого релігійного центру — того самого собору, під яким ув'язнений Діабло. Поступово характер Леоріка змінився. Лазар запевнив його, що всі навколо — вороги, які думають тільки про те, як захопити трон, а єдиний справжній друг короля — архієпископ.

Леорік поступово повірив у те, що королівство Вестмарш хоче напасти на Хандарас. Король вирішив перехитрити своїх ворогів і відібрати у них ініціативу. Для цього він послав свою армію на північ, щоб вона напала на Вестмарш першою.

Між тим Лазар твердо зібрався звільнити Діабло. Для цього потрібно було встромити камінь з демоном в голову кому-небудь. Жертвою архієпископ вибрав сина короля, принца Альбрехта (Prince Albrecht). Коли до батька дійшла новина про зникнення його єдиного сина, він залютував і, вирішивши, що винні у всьому жителі міста Трістрам, вилив на них весь свій гнів, вимагаючи повернути сина. Багатьох жителів Трістрама стратив Леорік, але Альбрехта так і не знайшли. В цей час вернувся начальник його гвардії Лахданан (Lachdanan) і розказав про повний розгром армій короля на півночі. Від цієї новини Леорік остаточно збожеволів. Бачачи його стан, Лахданан почав просити короля зректися престолу. Леорік навідріз відмовився, а Лахданана оголосив зрадником і наказав убити. Між вірними королю слугами і друзями Лахданана почався бій. Лахданан переміг і убив божевільного короля. Помираючи, Леорік прокляв своїх слуг, пообіцявши, що вони будуть служити йому вічно і після своєї смерті. Прокляття збулось — скоро після похоронів короля його загиблі стали воскресати, жахаючи жителів Трістрама.

Тоді архієпископ Лазар запропонував знайти зниклого сина короля і посадити його на трон, після чого все повинно було повернутися на свої місця. Жителі міста пішли за архієпископом в підземелля під кафедральним собором і там потрапили в руки демона М'ясника. Сам Лазар зник, в Трістрамі залишилось тільки декілька жителів.

Саме в цей час в Трістрам прийшов мандрівник в пошуках пригод. Зіграти роль цієї людини і пропонується гравцеві.

Події гри[ред.ред. код]

Жителі Трістрама, зраділі тому, що прийшов хтось, здатний їх захистити, розповідають мандрівникові обстановку в місті. Вони розказують про чорних вершників, які повбивали багатьох жителів, а місцеву церкву перетворили в місце проведення своїх ритуалів.

Гравець вирушає на північний захід міста до церкви. В темних підземеллях церкви йому зустрічаються перші вороги. За бажання тут можна перемогти чудовисько М'ясника (Butcher) і Короля Леоріка (Skeleton King) у вигляді скелета, або повернутися пізніше більш сильним. В підземеллях доступні додаткові завдання - очистити отруєне джерело води міста і повернути вкрадену вивіску таверни.

Підземелля переходять в катакомби. Спустившись в катакомби, мандрівник знищує чудовисько хазра і владик демонів, які контролюють сили зла в цьому місці. Гравець опиняється в печерах, залитих лавою — локації, що передує світу демонів.

Опинившись в самому пеклі, мандрівник сходиться в поєдинку з Діабло і врешті перемагає його. Він виймає камінь, в якому демон був заточений, з голови Альбрехта, і, впевнений, що досить сильний духом аби не допустити вивільнення Діабло знову, поміщає камінь в свою голову. Однак, його самонадіяність виливається в кошмари, які мучать мандрівника. В Трістрамі його зустрічають як героя, та переможець демона покидає місто в пошуках способу позбутися впливу Діабло на нього, ставши Темним Мандрівником. В Diablo II подальший вплив демона на нього стає зав'язкою сюжету.

Джерела[ред.ред. код]