Кундрат Микола Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:24, 27 листопада 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кундрат Микола Михайлович
Народився 22 грудня 1952(1952-12-22) (71 рік)
Alma mater ЛНУ ім. І. Франка
Науковий ступінь Доктор технічних наук
Науковий керівник Бережницький Лев Теодорович

Мико́ла Миха́йлович Ку́ндрат (* 22 грудня 1952) — український учений у галузі механіки. Кандидат фізико-математичних наук. Доктор технічних наук (2007).

Біографічні відомості

Народився в Україні 22 грудня 1952 року.

1978 року закінчив Львівський університет (кафедра механіки) [1].

Працює в Рівному в Національному університеті водного господарства та природокористування — професор кафедри обчислювальної математики [2].

2007 року в Луцькому державному технічному університеті захистив докторську дисертацію «Моделі і методи прогнозу локального руйнування у пластинчастих елементах конструкцій з тонкими включеннями та підкріпленнями при сталому й циклічному навантаженнях».

Дружина Надія Сидорівна Кундрат — художниця. Сини — Андрій  (кандидат фізико-математичних наук, 2007, доцент НУВГП) і Тарас (аспірант кафедри архітектури НУВГП, вивчає проблеми моделювання природної освітленості) — випускники будівельного факультету НУВГП.

Наукова робота

Кундрат М. М. відомий спеціаліст з механіки деформівного твердого тіла, опублікував понад 100 наукових праць у фахових вітчизняних та міжнародних періодичних виданнях. Отримав важливі наукові результати у таких напрямках як механіка композитів та механіка руйнування. Зокрема, запропоновано математичну модель квазістатичного деформування пластинчастого тіла з тонким включенням підвищеної жорсткості, що на основі концепції зони розпушення описує локалізоване нелінійне деформування матеріалу та розшарування в композиції. З її використанням сформульовано постановку та отримано розв'язки комплексу задач для тіл із включеннями, що (на відміну від попередніх) не містять особливостей у напруженнях, вивчена взаємодія тонких неоднорідностей. Здійснене математичне моделювання явища відшарування включення від матеріалу матриці за циклічного навантаження, на підставі якого побудовані відповідні аналітичні розв'язки низки модельних задач, які дають можливість робити обґрунтований прогноз щодо довговічності конструкції і можливостей докритичної стабілізації процесу руйнування. Результати роботи отримали схвалення на сесіях Наукових рад з проблеми «Фізико-хімічна механіка матеріалів» при Відділенні фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України та з проблеми «Механіка деформівного твердого тіла» при Відділенні механіки НАН України (журнал «Проблеми міцності», 2006 р., № 3, 6 — хроніка). Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

Основні наукові інтереси:

  • Розв'язування крайових задач в неоднорідному середовищі;
  • Механіка руйнування композиційних матеріалів.

Основні наукові праці

Примітки

  1. Кафедра механіки Львівського університету. Випускники 1978 року. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 16 серпня 2008.
  2. Національний університет водного господарства та природокористування. Кафедра обчислювальної математики. Архів оригіналу за 2 жовтня 2008. Процитовано 16 серпня 2008.

Посилання