Міжнародна організація роботодавців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 08:08, 30 листопада 2021, створена EvgenJablonev (обговорення | внесок) (оформлення, правопис, зовнішні посилання)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
International Organisation of Employers
Міжнародна організація роботодавців
Тип міжнародна організація
Засновано 1920
Штаб-квартира Женева
Вебсайт: ioe-emp.org

Міжнародна організація роботодавців (англ. International Organisation of Employers, IOE) — неурядова організація, що представляє інтереси роботодавців на високому міжнародному рівні в області соціально-трудових відносин[1]. Організація з 1920 року має консультативний статус при Міжнародній організації праці і діє як певний секретаріат для представлення работодавців, які беруть участь у всіх заходах Міжнародної організації праці.

Склад і керівництво

Міжнародна організація роботодавців об'єднує 128 національних союзів та конфедерацій. Генеральний секретар Міжнародної організації роботодавців — Роберто Суарез Сантос[2].

Інтереси українських роботодавців у цій організації представляє Федерація роботодавців України, що є повноправним членом МОР[3][4].

Історія

Міжнародна організація роботодавців створена в 1920 році і є єдиною міжнародною організацією, що представляє інтереси бізнесу у сфері трудової та соціальної політики.

На сьогодні організація налічує 142 національні організації роботодавців з 136 країн по всьому світу[5].

Місія Міжнародної організації роботодавців — захист інтересів роботодавців на міжнародному рівні, зокрема в Міжнародній організації праці.

Діяльність організації направлена на поліпшення міжнародної трудової і соціальної політики задля забезпечення конкурентоспроможності підприємств, а також на створення сприятливого середовища для бізнесу, розвитку виробництва, створення нових робочих місць.

Міжнародна організація роботодавців діє як Секретаріат сторони роботодавців на Міжнародних трудових конференціях Міжнародної організації праці, в Правлінні МОП та інших заходах МОП.

Для впевненості в тому, що голос бізнесу почутий на міжнародному та національному рівнях, Міжнародна організація роботодавців зацікавлена в створенні представницьких організацій роботодавців, так само як і в країнах, що розвиваються, так і в країнах, що знаходяться на шляху до ринкової економіки.

МОР є зв'язуючим ланцюгом для обміну інформацією, поглядами і досвідом між роботодавцями всього світу. Організація відома як канал для комунікацій і представлення точки зору роботодавців всім спеціалізованим організаціям ООН та іншим міжнародним організаціям[6].

Примітки

  1. International Organisation of Employers. www.ilo.org (англ.). 2 березня 2010. Процитовано 30 листопада 2021.
  2. Our Team. www.ioe-emp.org (en-EN) . Процитовано 30 листопада 2021.
  3. ЗАКОН УКРАЇНИ Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності
  4. Державна реєстраційна служба України: Реєстр організацій роботодавців та їх об’єднань. Архів оригіналу за 23 вересня 2015. Процитовано 17 серпня 2015.
  5. Міжнародна організація роботодавців описання організації. Архів оригіналу за 23 вересня 2015. Процитовано 17 серпня 2015.
  6. Організації роботодавців