Федерація роботодавців України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Федерація роботодавців України
px
Абревіатура ФРУ
Засновано 2006
Тип Всеукраїнська організація роботодавців
Веб-сайт www.fru.org.ua/ua/

Федерація роботодавців України (ФРУ) — всеукраїнська організація роботодавців, що представляє їх інтереси в економічних та соціально-трудових відносинах з владою та профспілками на національному рівні.

Діяльність[ред.ред. код]

Мета діяльності  ФРУ згідно інформації на офіційному сайті — консолідація зусиль роботодавців України для покращення ділового середовища, підвищення статусу українського бізнесу у світі та підтримку балансу інтересів суспільства, влади та бізнесу.

29 листопада 2011 року відбувся Об‘єднавчий з‘їзд українських роботодавців. Головою Федерації було обрано Дмитра Фірташа. Нині ФРУ є найпотужнішою організацією, яка представляє українську промисловість та бізнес. Федерація стала дієвим та авторитетним фактором впливу на економічні на соціальні процеси у державі, підписавши Меморандуми про взаєморозуміння з Податковою службою України, Митною службою України, Антимонопольним комітетом України, а також налагодивши постійно діючий діалог з Кабінетом міністрів України[1][2].

У лютому 2012 року Президент України В.Ф. Янукович призначив Дмитра Фірташа на посаду Голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР). Метою роботи цього органу є вироблення та внесення Президенту України пропозицій з питань формування і реалізації соціально-економічної політики. Також НТСЕР сприяє узгодженню позицій сторін соціального діалогу в питаннях подальшого розвитку соціально-економічних та трудових відносин[3].

У лютому 2012 року Федерація роботодавців України домовилась про активізацію співпраці з Державною податковою службою України та Державною митною службою України. Голова Федерації роботодавців Дмитро Фірташ провів зустрічі з Головою Державною митної служби Ігорем Калетником та Головою Державної податкової служби Олександром Клименком, за результатами яких було підписано меморандуми про співпрацю. Федерація розробляє п‘ятирічну Програму промислового розвитку України[4]. У травні 2013 року Дмитра Фірташа на посаді Голови НТСЕР змінив Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик[5].

У 2012 році Федерація роботодавців України в особі її Голови Дмитра Фірташа виступила з ініціативою об‘єднати зусилля бізнесу та уряду України, з тим щоб покращити її інвестиційний клімат. При цьому, за словами Дмитра Фірташа, “бізнес не має національності. Якщо іноземний бізнес створив в Україні робочі місця, то це є український бізнес”. Організовані зустрічі зацікавлених сторін у тристоронньому форматі: роботодавці, представники уряду і глави дипломатичних місій європейських країн, що мають найбільш тісні економічні зв‘язки з Україною. Федерацію роботодавців стає майданчиком для діалогу бізнесу із урядом України[6].

У 2012 році ФРУ нарощує співпрацю з підприємцями Франції. Україну відвідують близько 40 французьких бізнесменів для вивчення інвестиційних можливостей та потенціалу співпраці з українськими підприємствами. Домовленості про це було досягнуто під час зустрічі Голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа та Президента Руху французьких підприємств (MEDEF) Лоранс Парізо у Парижі.

У травні 2012 року Федерація роботодавців Українив Україні виступає із ініціативою децентралізувати управління економікою в областях України для того, щоб дати більше повноважень владі на місцях. Про це заявив Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ під час зустрічі з керівництвом Сумської області, а також власниками і керівниками основних підприємств регіону[7].

З ініціативи Голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа в Україні створюється система підтримки малого та середнього підприємництва через регіональні інвестиційні фонди, засновані успішними бізнесменами[8]. Так, за фінансової підтримки Дмитра Фірташа в Чернівецькій області створений перший інвестфонд розвитку підприємництва “Буковина”[9]. Він уже профінансував дев'ять проектів. Успішна робота чернівецького інвестиційного фонду “Буковина”[10] підштовхнула бізнесменів Житомирської області до створення фонду з підтримки малого та середнього підприємництва у своєму регіоні – так з’явився інвестфонд “Полісся”[11][12].ref>ФРУ складе рейтинг ефективності контролюючих органів</ref>. У травні 2012 року за ініціативи Д.Фірташа[13] ФРУ розпочала роботу над створенням реєстру контролюючих діяльність бізнесу органів[14]. На базі Сумської обласної організації роботодавців створено систему моніторингу діяльності органів контролю. Результатом діяльності став масштабний проект Федерації роботодавців "Реєстр контролюючих органів" — система моніторингу діяльності усіх 70 держорганів, що мають право проводити перевірку роботи підприємств[15][16].

У 2013 році Дмитро Фірташ, як Голова ФРУ, увійшов до складу держкомісії із співпраці із СОТ[17]. У травні 2014 року Дмитро Фірташ пропонує будувати добрі стосунки і з Європою, і з Росією, і не намагатися робити вибір між ними. Фірташ заявляє про необхідність улагодження конфлікту Европи та Азії за рахунок географічного положення України, яка має стати мостом між Європейським Союзом і Росією[18].

Склад[ред.ред. код]

До складу ФРУ входить понад 80 галузевих і територіальних об'єднань. На підприємствах, що входять до організацій — членів ФРУ, працює понад 5 млн найманих працівників. Підприємства, представлені в ФРУ, а це понад 8,5 тисяч, виробляють у сукупності майже 70% ВВП України.[19]

Файл:Meeting-places of FEU (Federation fo Employers of Ukraine).jpg
Засідання Ради Федерації роботодавців України

Історія[ред.ред. код]

 • 27 вересня 2002 — заснована на установчому з'їзді. До складу якої увійшли 14 обласних організацій роботодавців.
 • 1 січня 2003 — повноправне членство в Міжнародній організації роботодавців (МОР).
 • 19 квітня 2004 — вперше, від всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців стала підписантом Генеральної Угоди на 2004–2005,
 • 29 грудня 2005 — прийнятий Указ Президента України «Про розвиток соціального діалогу в Україні» відповідно до якого було створено Національну тристоронню соціально-економічну раду при Президентові України (НТСЕР), основною метою діяльності якої стало підвищення ролі організацій роботодавців та профспілок у формуванні економічної та соціальної політики держави.
 • 7 липня 2009 — за ініціативи ФРУ створено Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні (СПО).
 • 15 квітня 2010 — ФРУ підписала Угоду про створення та членство у Міжнародній координаційній раді об'єднань роботодавців (МКРОР). До складу МКРОР входять організації роботодавців з 13 країн світу.
 • 2 грудня 2010 — Головою СПО було обрано голову ради директорів Групи компаній Group DF Дмитра Фірташа
 • 23 грудня 2010 — за участі роботодавців був прийнятий Закон України «Про соціальний діалог в Україні».
 • 2 квітня 2011 — Указом Президента України, на виконання вимог Закону України «Про соціальний діалог в Україні» була створена Національна тристороння соціально-економічна рада, Співголовою від сторони роботодавців якої було призначено Голову СПО роботодавців Дмитра Фірташа.
 • 21 листопада 2011 — ФРУ визнано такою, що відповідає критеріям репрезентативності на національному рівні.
 • 29 листопада 2011 — у Києві пройшов Об'єднавчий з'їзд Федерації роботодавців України, на якому до складу ФРУ увійшла більшість всеукраїнських організацій роботодавців України.

Вплив та значимість[ред.ред. код]

Кожне засідання Кабінету Міністрів України відбувається за участі представника керівництва Федерації роботодавців України. Участь у засіданнях експертно-апеляційної ради при Держпідприємництві[20][21].

 • Міжнародна організація роботодавців

МОР об’єднує понад 150 національних союзів та конфедерацій роботодавців з понад 143 країн світу. Федерація роботодавців України є повноправним членом МОР і представляє інтереси українських роботодавців у цій організації. Партнерами МОР є Міжнародна організація праці, Світовий банк,СОТ, G20, МВФ та інші провідні міжнародні організації.

 • Міжнародна організація праці

Міжнародна організація праці (МОП) – спеціалізована установа ООН, у роботі якої беруть участь представники роботодавців, урядових структур та організацій трудящих 183 країн світу. Участь у роботі МОП представників ФРУ як Делегатів дозволяє безпосередньо залучатися до розробки конвенцій та рекомендацій, а також встановлення міжнародних стандартів у сфері праці, зайнятості, професійної підготовки, соціального забезпечення.

 • Міжнародна координаційна рада об’єднань роботодавців

Федерація роботодавців України є членом Міжнародної координаційної ради об’єднань роботодавців (МКРОР). МКРОР є дорадчим органом об’єднань роботодавців низки країн Центральної і Східної Європи, Прибалтики та СНД. Така консолідація лідерів національних об’єднань роботодавців є свого роду дискусійним майданчиком, який сприяє активізації співпраці, успішному двосторонньому економічному партнерству та об’єднанню зусиль ділових кіл.

 • Чорноморсько-Каспійський бізнес

Союз конфедерацій роботодавців країн регіону Чорного і Каспійського морів (BCB) – неурядова організація, що охоплює недержавні, національні, представницькі бізнес-асоціації країн, що належать до басейнів Чорного і Каспійського морів. Зараз до складу BCB входять 22 бізнес-організації із 17 країн. Федерація роботодавців України входить до складу BCB як спостерігач.

 • Організації роботодавців

Організації роботодавців різних країн ФРУ підтримує та налагоджує ділову співпрацю з організаціями роботодавців різних країн світу. Наразі угоди щодо налагодження прямих партнерських відносин підписані з Латвійською конфедерацією роботодавців, Союзом «Атамекен» (Казахстан), Федерацією роботодавців Чорногорії, Російським союзом промисловців та підприємців, Конфедерацією підприємців Китаю, Федерацією роботодавців Індії, Конфедерацією роботодавців Естонії, Роботодавцями Польщі, Грузинською асоціацією роботодавців, Конфедерацією організацій роботодавців Азербайджану, Конфедерацією британської промисловості та французькою організацією роботодавців MEDEF.

 • Глави дипломатичних місій європейських держав

28 лютого 2012 року, на запрошення Голови Ради ФРУ Д.В.Фірташа, відбулося засідання Круглого столу «Об‘єднання зусиль задля покращення бізнес-клімату в Україні», у роботі якого взяли участь керівники Уряду України, глави дипломатичних місій Австрії, Бельгії, Італії, Німеччини, Польщі, Франції, Швейцарії та Швеції, а також глава Представництва Європейської Комісії в Україні. Глави дипломатичних місій європейських держав висловили готовність до співпраці з Федерацією щодо питань покращення бізнес-клімату в Україні.

Захист бізнесу[ред.ред. код]

Проекти[ред.ред. код]

Законопроекти
Основні законопроекти, що знаходяться у роботі ФРУ:
■ Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкових наслідків визнання правочинів (угод, договорів) недійсними (нікчемними)», реєстр. №2018а від 16.05.13 р. Мета: обмеження повноважень контролюючих органів в частині визначення податкових наслідків визнання правочинів (угод) недійсними (нікчемними).[22]
■ Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зміни кодифікації видів економічної діяльності», реєстр. №1246 від 11.01.13 р. Мета: приведення посилань у Податковому кодексі до чинного Класифікатора видів економічної діяльності.
■ Проект Закону України «Про внесення змін до статті 26 Закону України "Про електроенергетику" щодо спільного використання технологічних мереж» реєстр. №2019а від 16.05.13 р. Мета: забезпечення на законодавчому рівні права споживача – власника технологічних мереж на вільний вибір порядку та форми відшкодування вартості обґрунтованих витрат на утримання технологічних мереж, які використовуються для передачі електричної енергії субспоживачу.
■ Проект Закону України «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті (щодо факторингу)» реєстр. №2606а від 18.07.13 р. Мета: надання можливості вітчизняному експортеру відступати борг нерезидента перед ним вітчизняній фінансовій установі, яка у подальшому буде вживати заходи з погашення боргу нерезидента через банки-партнери у відповідній країні.
■ Проект Закону України «Про внесення змін до законів України з питань працевлаштування інвалідів (щодо посилення ролі держави у сприянні реалізації права інвалідів на працю)», реєстр. №2852 від 18.04.13 р. Мета: забезпечення посилення ролі держави у реалізації прав інвалідів на працю, пом'якшення соціального навантаження на роботодавців, пов'язаного з нормативом працевлаштування інвалідів.
■ Проект Закону України «Про перевезення на таксі та перевезення на замовлення», реєстр. №2393а від 21.06.13 р. Мета: упорядкування господарської діяльності у сфері легкових автомобільних перевезень, запровадження державного регулювання, яке дозволить створити у цій сфері прозоре конкурентне середовище.
■ Проект Закону України «Про систему професійних кваліфікацій», реєстр. №0957 від 12.12.12 р. Мета: деталізує поняття «професійний стандарт» та процедуру його створення, стимулює роботодавців до більш повної участі у визначенні необхідних кваліфікацій працівників.
■ Проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» (щодо локалізації)», реєстр. №3034 від 29.07.13 р. Мета: захист інтересів вітчизняних сільгоспмашинобудівників та створення сприятливих умов для організації та розвитку вітчизняного виробництва, а також створення сучасної, високопродуктивної і конкурентоспроможної сільськогосподарської техніки 2-3 поколінь.
■ Проект Закону України «Про професійну освіту» Мета: заміна морально застарілого Закону «Про професійно-технічну освіту», професіоналізація освіти, оцінка не диплому, а результатів навчання і реальних навичок працівника.

Ініціативи[ред.ред. код]

Ключові особи[ред.ред. код]

Голова Ради ФРУ

Заступники Голови Ради ФРУ:

Посилання[ред.ред. код]

 1. Роботодавці України провели об'єднавчий з'їзд
 2. У Києві відбувся Об'єднавчий з'їзд Федерації роботодавців України
 3. Указ Президента України Про призначення Д. Фірташа Головою Національної тристоронньої соціально-економічної ради
 4. []
 5. У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про Національну тристоронню соціально-економічну раду
 6. Соціальний діалог в Україні: міф чи реальність?
 7. В Україні необхідно децентралізувати управління економікою регіонів – Дмитро Фірташ
 8. Инвестиционный фонд «Буковина» профинансировал первый бизнес-проект в 2014 году
 9. Дмитрий Фирташ предложил создать в Харьковской области инвестиционный фонд оп поддержке малых и средних предпринимателей
 10. ИНВЕСТИЦИОННЫЙ ФОНД "БУКОВИНА" ВЫДЕЛИТ СРЕДСТВА НА РЕАЛИЗАЦИЮ БИЗНЕС-ИДЕЙ ЧЕРНОВИЦКИХ СТУДЕНТОВ
 11. У Житомирській області вперше проходить регіональний конкурс студентських бізнес-ідей
 12. Житомирські студенти можуть взяти участь у конкурсі бізнес-ідей
 13. [hhttp://ua.dmitryfirtash.com/event/755 ФРУ склала реєстр контролюючих органів]
 14. що перевіряють діяльність бізнесу готуватимуть звіти для ФРУ
 15. Кабмін хоче скоротити повноваження контролюючих органів
 16. складе рейтинг ефективності контролюючих органів
 17. Роботодавці і уряд разом переглянуть умови участі України у СОТ
 18. ЄС, Росія і Україна можуть створити єдину торговельну зону, – Дмитро Фірташ
 19. ФPУ готова брати участь у розробці та фінансуванні програми відновлення Донбасу – Дмитро Фірташ
 20. Портал ФРУ: Участь у заходах
 21. Засідання Кабінету Міністрів України
 22. Кабмін хоче скоротити повноваження контролюючих органів
 23. Керівництво ФРУ