Ленінград (гурт)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ленінград
Основна інформація
Жанррок
ска
шансон
фолк
ска-панк
поп[1]
панк-рок
поп-рок
Роки19972008
2010 — 2019
КраїнаРосія
МістоСанкт-Петербург
Моваросійська
Тематикалірична, алкогольна, соціально-побутова
ЛейблШнурОК, Eastblok Music, Gala Records, Мистерия Звука, Сайгон Рекордз
Складдив. Теперішній склад
Колишні
учасники
див. Колишні учасники
leningrad.top

Ленінград (гурт) у Вікісховищі

Угруповання Ленінград (рос. Группировка Ленинград) — російський музичний гурт із Санкт-Петербурга, створений Сергієм Шнуровим у 1997 році. Гурт відомий, зокрема, ексцентричними піснями з великою кількістю ненормативної лексики. «Ленінград» використовує великий склад духових інструментів: труба, саксофон, тромбон, туба. Також гурт іноді розширюється за рахунок саксгорнів.

25 грудня 2008 було оголошено про розпад гурту[2] 9 серпня 2010, з оголошення двох листопадових концертів у Москві, почалося відродження гурту.

Історія гурту

1996-1999

У створенні «Ленінграда» в 1996 році брав участь Ігор Вдовін у якості вокаліста, текст і музику композицій писав, в основному, Сергій Шнуров, він же грав на бас-гітарі, але незабаром став фронтменом. Незважаючи на те, що основний склад команди був сформований у 1995—1996 роках, офіційним днем народження гурту вважається 13 січня 1997 року. Початковий склад гурту «Ленінград» виглядав так: Ігор Вдовін (вокал, гітара), Сергій Шнуров (бас-гітара), Андрій Антоненко (акордеон, клавішні, туба), Олександр Попов (вокал, великий барабан, гітара), Олексій Калінін (ударні), Роман Фокін (саксофон), Олег Соколов (труба), Ілля Івашов (туба). Під час виступів часто один або декілька учасників гурту виходили на сцену в нетверезому стані. Це було характерно для багатьох російських «андеграундних» колективів, та нетверезий стан став на тривалий час чи не обов'язковою складовою сценічного образу «Угруповання Ленінград».

За часів Ігоря Вдовіна гурт грав музику в основному «дворового» характеру, загалом орієнтуючись на творчість Аркадія Сєвєрного. Якщо на ранньому етапі лайка в піснях «Ленінграда» носила епізодичний характер, то починаючи з другого альбому («Мат без электричества») гостре слівце стало невід'ємною частиною творчості колективу. Улітку 1998 року Леонід Федоров взяв участь у якості саунд-продюсера і музиканта під час записування альбому «Пуля». У грудні 1998 року Леонід замінив хворого фронтмена «Ленінграда» Ігоря Вдовіна під час виступу гурту в палаці культури ім. Горбунова, де «Ленінград» відкривав концерти гурту «АукцІон». Альбом «Пуля» вийшов у світ у липні 1999 року (московська презентація альбому відбулася 2 і 3 липня в клубі «Бункер»). Крім Леоніда та музикантів «Ленінграда», в записуванні брав участь «АукцІону» Павло Литвинов.

Восени 1998 року на петербурзькому телеканалі NBN відбулася прем'єра дебютного кліпу гурту «Ленінград» — «Я так люблю тебя». Учасникам гурту відео не сподобалось, а телеканал «MTV-Росія» брати кліп у ротацію категарично відмовився. Тоді ж гурт покинув Ігор Вдовін, і колектив зробив спробу виступати одразу в кількох містах із різними вокалістами. На деяких концертах роль вокаліста й гітариста виконував Олександр Попов на прізвисько «Пузо» (зберігся історичний запис концерту біля гостиниці «Прибалтійська», де він виступає в ролі фронтмена гурту). Після неуспіху одного з таких концертів Сергій Шнуров вирішив стати єдиним фронтменом гурту.

У той період склад гурту змінюється (йдуть трубач Олег Соколов і тромбоніст Раміль Шамсутлінов, у склад гурту приходять Всеволод Антонов (відомий як Сєвич, до 2001 року бере лише епізодичну участь у концертах гурту в якості бас-гітариста), Світлана Колібаба (також епізодично бере участь у концертах гурту в якості клавішниці та вокалістки), тромбоніст Василь Савін, трубач Олександр Привалов). В оновленому складі гурт записав свій другий альбом «Мат без электричества» , який вийшов на лейблі «Gala Records» 17 грудня 1999 року. Другий кліп гурту на пісню «Ду ю лав ми (Дай любви)» потрапив до ротації телеканалу «MTV-Росія». Гурт почав набирати популярність у країні завдяки композиціям «Дикий мужчина», «Шоу-бизнес», «Алкоголик и придурок».

Дискографія

Студійні альбоми

Інші релізи

Див. також

Примітки

  1. https://m.colta.ru/articles/music_modern/19535-restavrator
  2. Группа «Ленинград» распалась, ее участники создали новый коллектив — «Рубль». Интерфакс. 25 декабря 2008. Процитовано 13 серпня 2010. (рос.)

Посилання