Червоні дзвони. Фільм 2. Я бачив народження нового світу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Червоні дзвони. Фільм 2. Я бачив народження нового світу
рос. Красные колокола. Фильм 2. Я видел рождение нового мира
Жанрісторичний фільм
РежисерСергій Бондарчук
СценаристСергій Бондарчук
Валентин Єжов
Антоніо Сагуера
У головних
ролях
Франко Неро
Урсула Андресс
Сідні Ром
Анатолій Устюжанінов
ОператорВадим Юсов
КомпозиторГеоргій Свиридов
Хоакін Гутьєррес Ерас
ХудожникЛеван Шенгелія
Джантіто Бурк'єлларо
Франсіско Магайон
Кінокомпанія«Ленфільм»
«Каносіте-2»
«Відес Інтернейшнл»
Тривалість139 хв.
Моваросійська
КраїнаСРСР СРСР
Мексика Мексика
Італія Італія
Рік1982
IMDbID 0084223

«Червоні дзвони. Фільм 2. Я бачив народження нового світу» — радянсько-мексикансько-італійський фільм режисера Сергія Бондарчука 1982 року про події 1917 року в Росії. В основу фільму покладено книгу Джона Ріда «Десять днів, які потрясли світ». Друга частина дилогії «Червоні дзвони».

Сюжет

Автор спробував з максимальною достовірністю відновити хід історичних подій 1917 року, від повернення Леніна в Росії до Жовтневої революції. Широкими мазками даються масштабні картини масових маніфестацій і демонстрацій, багатолюдних з'їздів і мітингів, поля битв і вулиці революційного Петрограда. Ось легендарний вокзал і знаменитий виступ з броньовика приїхавшого Леніна, ось багатотисячна Липнева демонстрація і розстріл її військами Тимчасового Уряду. Ось розгром друкарні газети «Правда», звідки тільки що пішов Ленін. Корніловщина, навчання червоногвардійців на площі, виступ Керенського в Таврійському палаці, історичне засідання ЦК більшовиків про збройне повстання, коридори революційного Смольного і Зимового палацу — і всюди на периферії подій маячить всюдисущий американський журналіст Джон Рід, який невпинно строчить в блокнот новини з місця історичних подій.

Продовжуючи традиції Ейзенштейна, Сергій Бондарчук з документальною прискіпливістю відтворює реальну картину подій. З цією метою він свідомо взяв на основні ролі акторів, які раніше майже не знімалися, і показав як діючих персонажів революції такі «заборонені» історичні особистості, як Л. Б. Каменєв, Г. Є. Зінов 'єв, Л. Д. Троцький.

У ролях

Знімальна група

Посилання