Куссуль Наталія Миколаївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Наталія Миколаївна Куссуль
Народилася 10 листопада 1965(1965-11-10) (58 років)
Воркута, Комі АРСР, РРФСР, СРСР
Країна  РРФСРУкраїна Україна
Діяльність науковиця
Alma mater механіко-математичний факультет Київського національного університету
Заклад Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України
Інститут космічних досліджень НАН України та НКА України
НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор технічних наук

Куссуль Наталія Миколаївна (10 листопада 1965, м. Воркута, Росія) — фахівець з обчислювального інтелекту та інформаційних технологій супутникового моніторингу. Доктор технічних наук, професор кафедри інформаційної безпеки.

Освіта

У 1987 закінчила Київський Національний Університет імені Т. Г. Шевченка (механіко-математичний факультет), отримавши диплом з відзнакою за спеціальністю «Математика». Присвоєна кваліфікація «Математик. Викладач».

По закінченні аспірантури без відриву від виробництва в Інституті кібернетики НАН України імені В. М. Глушкова в 1991 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «Системний аналіз і автоматичне керування». Науковий керівник — доктор технічних наук, професор Бакан Геннадій Михайлович.

В 2001 році по закінченні докторантури Інституту космічних досліджень НАН і НКА України захистила докторську дисертацію за спеціальністю «Системи і процеси керування».

Професійна діяльність

З 1987 по 1996 працювала в Інституті кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України на посадах інженера-програміста, молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, старшого наукового співробітника.

З моменту створення у 1996 році Інституту космічних досліджень НАН і НКА України (ІКД НАНУ-НКАУ) працює в цьому Інституті на посадах старшого наукового співробітника, завідувача відділу інформаційних технологій та систем, заступника директора з наукової роботи.

З 1996 року викладає комп'ютерні дисципліни на кафедрі Інформаційної безпеки Фізико-технічного інституту Національного технічного університету України «КПІ». В 2001 році отримала вчене звання доцента цієї кафедри, а в 2006 році — звання професора.

З 2005 року представляє Україну в робочій групі WGISS (The Working Group on Information Systems and Services) міжнародного комітету з супутникових спостережень CEOS (Committee on Earth Observing Satellites).

Наукові інтереси

Обчислювальний інтелект, методи машинного навчання, інформаційні технології супутникового моніторингу, аналіз ризиків, геопросторовий аналіз.

Досягнення

  • Науковий керівник міжнародних проектів за підтримки CRDF, INTAS[ru], STCU, World Bank.
  • Ініціатор створення та керівник регіонального центру підтримки програми UN-SPIDER в Україні.
  • Координатор Українського центру геопросторових даних (UGDC — Ukrainian Geospatial Data Center) світової системи даних WDS.
  • Підготувала 5 кандидатів наук, керує науковими дослідженнями докторантів, аспірантів та магістрів.

Наукові праці

Автор близько 200 наукових праць, серед них монографії у видавництві «Наукова думка», видавництві Springer та 2 навчальних посібника.

Джерело