Аксесуари для мобільних пристроїв
Мобільні аксесуари включають будь-яке апаратне забезпечення, яке не є невід’ємною частиною роботи мобільного смартфона чи іншого мобільного пристрою, розроблене виробником.
Кейси та чохли
Кейси (чохли) — футляри що призначені для кріплення, підтримки або іншого тримання смартфона. Виміри корпусу базуються на дюймах дисплея (наприклад, 5-дюймовий дисплей). На індивідуальних футлярах для телефонів використовується друк на замовлення. Різні компанії мають різні методи друку на футлярах; одні використовують сублімацію, інші — шкурки, надруковані струменевим друком, інші — способи тривимірного сублімаційного 3D-друку. У функціональні футляри можна вбудувати зовнішні акумулятори або клавіатуру та сенсорну панель USB, Bluetooth або WiFi. Важкі чохли призначені для захисту від падінь та подряпин.
Існують різні типи: [1]
Чохол-кишеня (футляр)
За рахунок того, що такий чохол закриває смартфон з усіх боків, він характеризується високим ступенем захисту від подряпин, пилу, плям. Деякі моделі виготовляються з додатковими вставками, які можуть пом'якшити удари при падінні.
Чохол кобура
По суті — це той же футляр, але оснащений кріпленням на пояс. Такий чохол позбавить його власника від носіння телефону в кишені або руках.
Чохол-книжка
Чохол-книжка може служити для захисту та персоналізації. Він вкриває гаджет з усіх боків, тому є одним з найбільш надійних варіантів. Найчастіше такі чохли виготовляються з натуральної шкіри або якісних замінників, що надає гаджету додаткову стильність і презентабельність. Моделей чохлів-книжок існує безліч. У деяких є вікно, що дає можливість отримувати певну інформацію, не відкриваючи кришку, в інших — при відкритті кришки пристрій розблокується, що робить його використання зручніше, конструкція третє дозволяє їх використовувати у вигляді підставки для перегляду відео. Ще одним бонусом такого чохла є наявність кишень для зберігання грошей або пластикових карт. Це результат відносно "оголених" конструкцій, вироблених такими виробниками, як Apple, де металеві та скляні компоненти пристрою піддаються впливу та вразливі до пошкоджень.
Чохол-фліп
Фліп є різновидом чохла-книжки з тією відмінністю, що кришка відкривається вертикально вниз. Деяким користувачам така конструкція здається зручніше.
Чохол-бампер
Бампер — це рамка, яку надягають по периметру пристрою для захисту його бічних сторін.
Чохол накладка
Накладка крім боковин закриває також задню кришку, що збільшує ступінь захисту і суттєво змінює вигляд смартфона за рахунок варіативності кольорів і матеріалів. Наявність накладки не відбивається на зручності користування пристроєм — всі кнопки і роз'єми залишаються доступними.
Чохол-акумулятор
Може бути виготовлений у вигляді накладки, кишені або книжки з вбудованим акумулятором. Використання такого чохла крім захисту продовжує час автономної роботи смартфона, але також істотно збільшує його габарити і вага.
Чохол на руку
Цей чохол кріпиться на руку (на біцепс) та стане прекрасним рішенням під час занять спортом, хоча, як повсякденний варіант він навряд чи годиться.
Аквабокс
Телефон, одягнений в аквабокс, можна використовувати навіть для ведення підводної зйомки. При цьому важливо чітко дотримуватися інструкції, що додаються в комплекті.
Стоячий чохол
Стоячий футляр тримає пристрій у вертикальному положенні. Чохли для фоліо — це поєднання футляра та підставки, а ще він може включати клавіатуру (USB для смартфонів OTG або клавіатуру Bluetooth).
Антизагублені пристрої
Anti-Loss брелоки можуть легко знайти смартфон через GPS і Bluetooth з низьким енергоспоживанням антени телефону. Як тільки користувач перебуває в межах досяжності смартфона, і смартфон, і пристрій попередить його. Він також може використовуватися для віддаленого фотографування за допомогою Bluetooth.
Телефонні брелоки
Телефонні брелоки використовуються для прикраси пристрою. Вони кріпляться або за допомогою ремінця, або за допомогою штекера. Також служили для кріплення на зап’ясті руки щоб звільнити долоні.
Збільшення простору
Деякі смартфони мають слоти для карт SD (зазвичай менший варіант Micro-SD). Вони в поєднанні з сумісною SD-картою можуть використовуватися для передачі файлів з одного пристрою на інший або просто для збільшення ємності телефону.
SD-карти з Wi-Fi — це пристрої зв’язку Wi-Fi на спеціальній SD-карті, вставленій у гніздо для SD-карти. Вони можуть переміщати картинки на локальний комп’ютер або в Інтернет — тобто здійснювати обмін фотографіями.
Крім того, багато пристроїв мають USB On-The-Go і підтримують USB-накопичувач, в більшості випадків використовуючи або спеціальну флешку USB micro-B, або адаптер для стандартного порту USB A/C. Такі адаптери також можна використовувати з різними іншими USB-пристроями, такими як апаратні миші та клавіатури.
Зарядні пристрої та зовнішні акумулятори
Зарядні пристрої для смартфонів пройшли різноманітну еволюцію, включаючи підставки, штекери та неясні роз'єми. Однак наймасовіші пристрої зазвичай використовують Micro-USB. (Пристрої Apple все ще використовують запатентовані конектори Lightning, хоча у нових продуктах зустрічається USB Tupe-C)
Зовнішні акумулятори
Портативний акумулятор дозволяє своєчасно забезпечити харчуванням електронні пристрої в далекій дорозі і в інших ситуаціях, коли підключитися до зовнішніх джерел електроенергії з тих чи інших причин неможливо. Чим більше чисельне значення цього параметра, тим більше електроенергії здатний зберігати акумулятор, а отже, тим довше можна буде експлуатувати наявні з собою пристрої.
Бездротове заряджання
Бездротова зарядка являє собою індукційну панель, яка транслює енергію гаджету, який на ній лежить. Сам же пристрій живиться від електромережі. Існують також моделі, що працюють, як павербанк - інтегрований акумулятор дозволяє використовувати девайс без прив'язки до джерела електроенергії. Така якість виручить в автомобілі, на природі, екстреної ситуації. Єдине, що потрібно від власника - своєчасно заряджати накопичувач. Офіційною датою появи пристрою вважається 2009 рік. Відправною точкою стало заснування Консорціуму бездротової електромагнітної енергії. До цього компанії експериментували з модифікаціями і пропонували зарядникі, розраховані на конкретні моделі телефонів.
Фото аксесуари
Розумні лінзи є більшими та спроможнішими за камеру телефону, мають оптичне збільшення та інші функції. Смартфон підключається до них через Wi-Fi за допомогою програми. Вони сумісні з більшістю смартфонів.[2] Розумний спалах також можна використовувати для селфі.
Мобільні лінзи
Окремі лінзи, що зазвичай у формі прищіпки, що кріпляться на пристрій впритул до об’єктива пристрою.
Паличка для селфі
Селфі-палиці — це ручні висувні моноподи, що використовуються для переміщення пристроїв далі, ніж це було б можливо при розкриванні людської руки, що дозволяє камері робити знімки, зроблені під кутами, які раніше не були б можливими.
Кріплення-штатив для смартфона
Штатив-тринога призначений для утримання пристрою на місці у фіксованому стані на землі під час зйомки фотографій або авто-запису відео.
Підставка
Існують окремі доки для встановлення пристроїв у стоячий стан не поміщаючи корпус всередину коміру а лиш вставивши/поставивши на тримач.
HDMI та проектор
Кабелі Micro-USB до HDMI використовуються у смартфонах з MHL та застосовуються для відеоповтору з екрану смартфону чи іншого пристрою
Див. також
Список літератури
- ↑ Какие бывают чехлы? Как подобрать хороший чехол для телефона?. fishki.ua. Процитовано 9 листопада 2020.
- ↑ Lens-Style Cameras. Sony. Процитовано 10 листопада 2016.