Квічаль тибетський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:14, 13 лютого 2022, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Перекладено дати в примітках з англійської на українську)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрізд гімалайський лісовий

Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Птахи
Ряд: Горобцеподібні
Підряд: Співочі горобцеподібні
Родина: Дроздові
Рід: Азійський дрізд
Вид: Дрізд гімалайський лісний
Zoothera salimalii
Alström et al., 2016
Посилання
Вікісховище: Zoothera salimalii
Віківиди: Zoothera salimalii
МСОП: 103879287
NCBI: 1870828

Дрізд гімалайський лісовий (Zoothera salimalii) — вид азійських дроздів описаний в 2016 році і виокремлений від однотонних дроздів (Zoothera mollissima), з якими вони раніше ототожнювались. Також в результаті досліджень від однотонного дрозда було виокремлено Сичуаньский лісовий дрізд (Zoothera griseiceps)[1]. Вид виокремили на основі морфологічних, генетичних, акустичних та інших видів даних, які свідчать, що популяції зазнали дивергенцію приблизно від 3-6 млн років тому. Однотонний дрізд мешкає вище лінії дерев тоді як дрізд гімалайський лісовий мешкає у лісах. Ареал гімалайського лісового дрозда прямує від індійських штатів Сіккім і Дарджилінг до північно-західного краю провінції Юньнань, Китай.

Назва виду дано на честь індійського орнітолога Салім Алі[2]

Zoothera salimalii та Zoothera mollissima мають різний спів[2].

Zoothera salimalii мають коротші ноги, хвіст і крила, але довший дзьоб, ніж Zoothera mollissima, коротші ноги і хвіст, пристосування для ліпшого маневрування під час польоту в лісі.[3]

Див. також

Примітки

  1. http://scientificrussia.ru/articles/novaya-ptitsa-obnaruzhennaya-v-indii-okazalas-ochen-muzykalnoj
  2. а б Alström, Per; Rasmussen, Pamela C.; Zhao, Chao; Xu, Jingzi; Dalvi, Shashank; Cai, Tianlong; Guan, Yuyan; Zhang, Ruiying; Kalyakin, Mikhail V.; Lei, Fumin; Olsson, Urban (2016). Integrative taxonomy of the Plain-backed Thrush (Zoothera mollissima) complex (Aves, Turdidae) reveals cryptic species, including a new species. Avian Research. 7 (1): 1—39. doi:10.1186/s40657-016-0037-2. ISSN 2053-7166.{{cite journal}}: Обслуговування CS1: Сторінки із непозначеним DOI з безкоштовним доступом (посилання)
  3. Adam Vaughan (22 січня 2016). New species of bird discovered in India, China by international team of scientists. TheGuardian. Процитовано 22 січня 2016.