Справедливість у світі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 05:06, 14 лютого 2022, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Перекладено дати в примітках з англійської на українську)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Справедливість у світі (англ. Justice in the World) — офіційний документ, оголошений синодом єпископів 1971 року, який стосується питання справедливості та визволення з жебрацтва бідних та пригноблених. Він закликав країни світу ділитися своєю владою з громадянами, а багато країн світу закликали економно споживати ресурси. Цей документ став частиною соціальної доктрини Католицької Церкви періоду Павла VI. Його створили єпископи з багатьох економічно нерозвинених країн, оскільки на них вплинула визвольна теологія. Вони ствердили, що справедливість є ключовою місією Католицької Церкви і що «християнську любов до ближнього та справедливості не можна розділити»[1], і що "Дія від імені справедливості та участь у перетворенні світу цілком видається нам конститутивною. розмір проповіді Євангелія, або, іншими словами, місії Церкви для викупу людського роду та його звільнення від будь-якої гнітючої ситуації "[2].

Цей синод єпископів 1971 р. був другим звичайним загальним збором в історії того синоду єпископів. Порядок денний на тому синоді складався з тем:

  • священство міністрів та
  • справедливість у світі[3];
  • послання Євангелія та місія Церкви;
  • практика правосуддя;
  • Слово надії (англ. A Word of Hope).

Синод підтримав позицію Папи Римського Павла VI щодо церковної целібату з великою опозицією[4].

Див. також

Примітки

  1. (англ.)Living Justice and Peace: Catholic Social Teaching in Practice by Jerry Windley-Daoust. St. Mary's Press (2002) ISBN 0-8848-9753-2
  2. (англ.) Justice in the World, 6 (PDF). Процитовано 31 березня 2017. (PDF)
  3. (англ.)Justicia in Mundo Official Text. osjspm.org. Архів оригіналу за 7 February 2007. Процитовано 31 травня 2011.
  4. (англ.)Paul VI: Papacy — Infoplease.com. infoplease.com. Архів оригіналу за 4 June 2011. Процитовано 31 травня 2011.